TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shi, erë dhe temperatura të ulëta

Gazeta Express - 16.05.2019

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do ...

Mësoni si do të jetë moti për ditën e nesërme

SOT - 15.05.2019

Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit.Sipas asaj që raporton IGJEUM, reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit.

Reshjet e shiut, Fierza afër nivelit maksimal

ABC News - 15.05.2019

Reshjet e shiut kanë larguar përfundimisht thatësirën nga zona e Kukësit e për rrjedhoje përrenj e lumenjtë janë mbushur me ujë. Në këto kushte është rritur ndjeshëm dhe niveli i liqenit të Fierzës.

Reshjet e shiut në Maqedoni kritike për bletarinë, mirëpriten nga bujqit

Telegrafi - 15.05.2019

Reshjet e shiut që e kapluan vendin ditëve të fundit janë mirëpritur nga bujqit, pasi ka plotësuar lagështinë e nevojshme të tokës, por kanë “goditur” bletarinë.

Reshjet kritike për bletarinë, të mirëseardhura për kulturat bujqësore

Medial - 15.05.2019

Shkup, 15 maj 2019 (MEDIAL) – Vala e reshjeve që e kaploi vendin është e mirëseardhur për bujqësinë sepse e mbushi mungesën e lagështisë në tokë, por ” goditi” në bletarinë.

Skena të vërteta dimri në Serbi

Botasot - 15.05.2019

Pas një stuhie të vërtetë që përfshiu rajonin të martën mbrëma, këtë mëngjes më shumë se 10 centimetra borë u regjistruan në Zlatar të Serbisë, ndërkohë që temperatura raportohet në ketë rënë në ...

Borë në Rugovë, trashësia e saj arrin deri në 15 centimetra (Foto)

Telegrafi - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Borë në këtë vend të Kosovës, trashësia arrin deri në 15 centimetra

Botasot - 15.05.2019

Temperatura jo fort të lartë po mbizotërojnë ditëve të fundit në vendin tonë. Përveq të reshurave të shiut, këto temperatura kanë sjellur edhe reshje të borës në disa pjesë të Kosovës, shkruan ...

Shi, shtrëngata dhe.../ Asgjë e re nga moti edhe për ditën e sotme

Botasot - 15.05.2019

Edhe dita e sotme e mërkurë 15 maj 2019, parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve ...

Parashikimi i motit për sot

Antpress - 27.05.2019

Mot i ndryshueshëm me periudha me diell dhe me erë të përforcuar mesatare me drejtim të përforcuar juglindor dhe drejtimi jugor do të mbizotërojë sot në vendin tonë.

Shiu litar, sinoptikanët tregojnë se kur do ndalen reshjet

SOT - 14.05.2019

Kjo javë është dominuar nga moti i vranët dhe reshjet intensive të shiut. Temperaturat kanë rënë dhe ende asnjë rreze dielli nuk duket në horizont. Për sa i përket ditës së nesërme, pritet të kemi ...

Stuhi e fuqishme në shumë vende të Ballkanit

Alsat - 14.05.2019

Stuhi e fuqishme ka goditur Ballkanin. Bosnja, Kroacia dhe Serbia mbrëmë dhe në mëngjesin e sotëm janë përballur me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta.

Reshje pandërprerë në Prishtinë, Policia del me apel

Gazeta Express - 14.05.2019

Reshjet e vazhdueshme të shiut që po bije në tërë territorin e vendit, po krijojnë vështirësi në trafikun rrugor dhe rrugët potencialisht po bëhen më të vështira për ngasje të automjeteve.

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Gazeta Express - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Pejë: Regjistrohen dëmet e para nga shiu dhe era

Botasot - 14.05.2019

Reshjet e shiut dhe erërat e forta që po mbretërojnë nga pasditja në Pejë, kanë shënuar edhe dëmet e para. Para pak minutash pasojë e këtyre reshjeve dhe erërave të forta, kanë rënë dy pemë në qendër ...

Reshje të mëdha të shiut në Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 14.05.2019

Në shumë pjesë të vendit moti është i paqëndrueshëm me reshje të shiut dhe vetëtima. Mot të paqëndrueshëm dhe reshje të shiut dhe erë të fortë ka edhe në Shkup.

Pas Bosnjës fillojnë reshjet e borës edhe në Kosovë!

Zeri - 14.05.2019

Në mediat e vendit tonë ka qarkulluar një lajm se në Bosnjë është duke renë borë njëjtë sikur se në kohën e dimrit. E njëjta gjë po ndodhë edhe në Kosovë, shkruan "Zëri.Info".

Regjistrohen dëmet e para nga shiu dhe era në Pejë

Koha.net - 14.05.2019

Erërat e forta dhe reshjet e shiut kanë goditur qytetin e Pejës. KP raporton se para pak minutash si pasojë e motit të ligë dy pemë janë rrëzuar në qendër të qytetit te Pejës.

Në Rugovë bie borë

Koha.net - 14.05.2019

Përveç të reshurave të shiut në një pjesë të Kosovës sot ka rënë edhe borë. Gjatë ditës së sotme borë ka rënë në Rugovë, transmeton Koha.net. Kjo mësohet nga videot e publikuara në rrjetet ...

Prishtina vërshohet nga shiu

Gazeta Express - 14.05.2019

Reshjet e mëdha të shiut po e vështirësojnë lëvizjen e qytetarëve në Prishtinë Lexues të Gazetës Express kanë dërguar fotografi ku shihet se pjesë të ndryshme të qytetit janë mbushur me ujë pas ...

Reshje të borës në Kosovë

Gazeta Express - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Nesër priten reshje në të gjithë Shqipërinë

Albeu.com - 16.05.2019

RESHJET Nesër (e enjte dt.16) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, ...

Reshjet e shiut në Maqedoni kritike për bletarinë, mirëpriten nga bujqit

Botasot - 15.05.2019

Reshjet e shiut që e kapluan vendin ditëve të fundit janë mirëpritur nga bujqit, pasi ka plotësuar lagështinë e nevojshme të tokës, por kanë “goditur” bletarinë.

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë

Gazeta Express - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

A do marrë sot moti kthesën e madhe? Ja si parashikohet të jetë koha gjatë gjithë ditës

SOT - 15.05.2019

Prej ditësh vendin tonë e kanë pushtuar reshjet e shiut. Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të ...

Sot në mbarë Maqedoninë e Veriut do ketë reshje te shiut

Tetova Sot - 16.05.2019

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do ...

Stuhia e fuqishme godet Ballkanin, sonte priten reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta në Maqedoni

Gazeta Express - 14.05.2019

Stuhi e fuqishme ka goditur Ballkanin. Bosnja, Kroacia dhe Serbia mbrëmë dhe në mëngjesin e sotëm janë përballur me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta.

Policia apel vozitësve: Kujdes për shkak të reshjeve të shiut

Telegrafi - 14.05.2019

Policia e Kosovës ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut. Në njoftimin për media, Policia kërkon nga ngasësut që të ...

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Botasot - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Erërat e forta rrëzojnë lisat në Pejë

Gazeta Express - 14.05.2019

Reshjet e shiut dhe erërat e forta që po mbretërojnë nga pasditja në Pejë, kanë shënuar edhe dëmet e para. Para pak minutash pasojë e këtyre reshjeve dhe erërave të forta, kanë rënë dy pemë në qendër ...

Në Rugovë reshje bore

Ina - 15.05.2019

Përveç të reshurave të shiut në një pjesë të Kosovës dje ka rënë edhe borë. Gjatë ditës së sotme borë ka rënë në Rugovë, transmeton Koha.net. Kjo mësohet nga videot e publikuara në rrjetet ...

Fillon të bie edhe bora në Kosovë (Pamjet)

Botasot - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë

Zeri - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Në mbrëmje Maqedonia goditet nga një stuhi e fuqishme

Albeu.com - 14.05.2019

Stuhi e fuqishme ka goditur Ballkanin. Bosnja, Kroacia dhe Serbia mbrëmë dhe në mëngjesin e sotëm janë përballur me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta.

Policia apel shoferëve të vozisin me kujdes sepse ka vështirësi në trafik

Koha.net - 14.05.2019

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, apelon ngasësit e automjeteve të kenë kujdes gjatë qarkullimit në rrugë. “Reshjet e vazhdueshme të shiut që po bien në tërë territorin e vendit, po ...

Stuhi e fuqishme dëbore godet Bosnjën në mes të majit (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Në Pejë regjistrohen dëmet e para nga shiu dhe era

Zeri - 14.05.2019

Reshjet e shiut dhe erërat e forta që po mbretërojnë nga pasditja në Pejë, kanë shënuar edhe dëmet e para. Para pak minutash pasojë e këtyre reshjeve dhe erërave të forta, kanë rënë dy pemë në qendër ...

Borë në mes të majit në Kosovë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Mustafa: Kujdes në ngasje të automjeteve

Medial - 15.05.2019

Ministri i Punëve të Brendshme Ekrem Mustafa ka shkruar me një postim në llogarinë e tij në Facebook ku ka kërkuar nga ngasësit e automjeteve të kenë kujdes në trafik dhe të përshtatin me kushtet në ...

Policia apel vozitësve: Kujdes për shkak të reshjeve të shiut

Medial - 14.05.2019

Policia e Kosovës ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut. Në njoftimin për media, Policia kërkon nga ngasësut që të ...

Bosnja befasohet nga bora e madhe

Zeri - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Erërat e forta rrëzojnë lisat në Pejë (FOTO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Reshjet e shiut dhe erërat e forta që po mbretërojnë nga pasditja në Pejë, kanë shënuar edhe dëmet e para. Para pak minutash pasojë e këtyre reshjeve dhe erërave të forta, kanë rënë dy pemë në qendër ...

E pabesueshme, reshje të dendura bore po bien në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, por në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të ...

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Tetova Sot - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Rikthehet dimri! Reshje të dendura bore po bien në Kosovë

LajmiFundit - 14.05.2019

Nderkohe qe presim te vije vera, dimri eshte rikthyer fuqishem. Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj.