TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta nga “Rebelimi i Zhdukjes”, mbi 100 të arrestuar në Londër

Lajmi.net - 16.04.2019

Policia ka njoftuar se 113 persona u arrestuan deri të martën në ora 06:00. Më shumë se 100 aktivistë të ndryshimit të klimës janë arrestuar për bllokimin e rrugëve në qendër të Londrës pas ...

Mijëra aktivistë bllokojnë rrugët e Londrës, kërkojnë masa për ndryshimet klimatike

Top Channel - 16.04.2019

Mijëra aktivistë të mjedisit paralizuan pjesë të Londrës qendrore të hënën, duke bllokuar Marble Arch, Oxford Circus dhe Waterloo Bridge, në një përpjekje për të detyruar qeverinë të bëjë më shumë ...

Policia britanike arreston 113 aktivistë që protestuan për klimën

Gazeta Express - 16.04.2019

Policia britanike i ka arrestuar 113 njerëz pasi aktivistët që po protestojnë kundër ndryshimeve klimatike bllokuan disa nga rrugët më të famshme të Londrës në përpjekje për ta detyruar qeverinë që ...

Më shumë se 100 persona u arrestuan në protestat klimatike në Londër

Botasot - 16.04.2019

Më shumë se 100 vetë janë arrestuar në protestat e vazhdueshme të ndryshimeve klimatike në Londër, të cilat kanë sjellë pjesë të kapitalit britanik në një ndalesë, thanë policia të marten, shkruan ...

Londër, mbi 100 të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve klimatike

Medial - 16.04.2019

Policia e Londrës ka arrestuar mbi 100 aktivistë gjatë natës së kaluar, pjesëmarrës në protestat kundër ndryshimeve klimatike, të cilat që nga mëngjesi i së hënës, paralizuan trafikun në shumë rrugë ...

Mijëra aktivistë bllokojnë rrugët e Londrës, kërkojnë masa për ndryshimet klimatike

Ina - 16.04.2019

Mijëra aktivistë të mjedisit paralizuan pjesë të Londrës qendrore të hënën, duke bllokuar Marble Arch, Oxford Circus dhe Waterloo Bridge, në një përpjekje për të detyruar qeverinë të bëjë më shumë ...

Londër, protesta kundër ndryshimit të klimës

RTSH - 16.04.2019

Mijëra aktivistë të mjedisit paralizuan pjesë të Londrës qendrore, duke bllokuar Marble Arch, Oxford Circus dhe Waterloo Bridge, në një përpjekje për të detyruar qeverinë të bëjë më shumë për të ...

Aktivistët bllokojnë rrugët e Londrës, kërkojnë masa për trajtimin e ndryshimeve klimatike

Koha.net - 16.04.2019

Mijëra aktivistë të mjedisit paralizuan pjesë të Londrës qendrore të hënën, duke bllokuar Marble Arch, Oxford Circus dhe Waterloo Bridge, në një përpjekje për të detyruar qeverinë të bëjë më shumë ...