TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zv.presidentja e Bullgarisë vizitë në Shqipëri

Zhurnal - 14.11.2017

Zv.presidentja e Bullgarisë vizitë në Shqipëri Tiranë, 14 nëntor - Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim zv.presidenten bullgare, ku në një njoftim nga Presidenca e Shqipërisë, ...

Meta ‘voton’ kundër LSI: Kemi ligj të mirë për pakicat kombëtare!

Java News - 14.11.2017

Nga Armando Meta/ SPECIALE JAVANEWS/ Presidenti Ilir Meta duket se ka bërë një përpjekje të sforcuar, por serioze, për t’u distancuar nga votimi kundër që ish partia e tij bëri në Kuvend ndaj ligjit ...

Gjatë presidencës bullgare, Shqipëria do çelë negociatat me BE

Telegrafi - 14.11.2017

Pesidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka pritur në një takim Zëvendëspresidenten e Bullgarisë Iliana Iotova, me të cilën ka biseduar për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Meta pret Zv. Presidenten bullgare: Liberalizim të vizave mes BE dhe Kosovës

Gazeta Express - 14.11.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, zonjën Iliana ...

Vijojnë divergjencat Meta-Kryemadhi, Presidenti vlerëson ligjin për minoritetin, LSI e kundërshtoi

SOT - 15.11.2017

Presidenti Ilir Meta dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vijojnë të bëjnë divergjenca dhe të ndajnë pikëpamje të ndryshme për shumë çështje, a thua se janë të panjohur me njëri-tjetrin dhe jo burrë ...

Meta takon zv.presidenten e Bullgarisë: Besim se Shqipëria do çelë negociatat gjatë Presidencës bullgare

BalkanWeb - 14.11.2017

TIRANE -Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, zonjën Iliana Iotova. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e zonjës ...

Meta pret zv. Presidenten bullgare, kërkon liberalizim të vizave për Kosovën

Lajmi.net - 14.11.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, zonjën Iliana Iotova. Meta përshëndeti vizitën e zonjës Iotova në Shqipëri dhe, ...

Meta takim me zv/ Presidenten e Bullgarisë, Iliana Iotova

SOT - 14.11.2017

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, zonjën Iliana Iotova. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e zonjës ...

Gjatë presidencës bullgare, Shqipëria do çelë negociatat me BE

Almakos - 14.11.2017

Pesidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka pritur në një takim Zëvendëspresidenten e Bullgarisë Iliana Iotova, me të cilën ka biseduar për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Meta: Besoj se Shqipëria do t’i çelë negociatat gjatë presidencës bullgare

Java News - 14.11.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, Iliana Iotova. Meta përshëndeti vizitën e zonjës Iotova në Shqipëri dhe, duke ...

Meta takon zv.presidenten e Bullgarisë: Besim se Shqipëria do çelë negociatat gjatë Presidencës bullgare

Mapo - 14.11.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, zonjën Iliana Iotova. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e zonjës Iotova në ...

Meta takon zv.presidenten e Bullgarisë

Durres Lajm - 14.11.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Presidenten e Republikës së Bullgarisë, zonjën Iliana Iotova. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e zonjës Iotova në ...