TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paralajmërohet grusht-shtet në Shqipëri

Botasot - 16.05.2019

25 maji është caktuar si data për protestën e madhe kombëtare nga opozita. Vendimi u mor pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë së PD demokratike, ku Basha takoi krerët e partive aleate.

Opozita tjetër skenar serb, më 25 maj protestohet sërish pasdite, Basha nis tërheqjen nga bllokimi i rrugëve

SOT - 16.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur ditën e djeshme diskutimet, sa i takon mënyrës se si do të vijohet me axhendën opozitare. Ditën e djeshme, kryedemokrati Basha ka zhvilluar një ...

Protesta e 11 Majit në Tiranë, mësoni kush është ky person nën flakë

Botasot - 16.05.2019

Protesta e 11 Majit la disa efektivë të plagosur, të cilët morën dëmtime nga shpërthimi i bombave molotov që manifestuesit e opozitës jokuvendore hodhën njëri pas tjetrit, ndaj godinës së ...

Basha: Po luftoj për jetë a vdekje

Albeu.com - 15.05.2019

Sot ne ndodhemi në një betejë për jetë a vdekje”. Është kjo një nga deklaratat më të forta që kreu i Partisë Demoratike bëri pas një takimi me kryesinë e kësaj force dhe ish-deputetët në selinë blu ...

Basha pas mbledhjes së kryesisë së PD-së: Përballje me të gjitha format

Botasot - 15.05.2019

Partia Demokratike dhe aleatët e saj, kanë vendosur të vazhdojnë protestat me kërkesën për largimin e Kryeministrit Edi Rama, ngritjen e një qeverie tranzitore.

Kandidatët e PS për kryebashkiakë, shpërthen Basha: Këto dy emra janë vrasës me pagesë

SOT - 15.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha pas mbledhjes së kryesisë së PD, komentoi disa emrat e PS të cilët janë zgjedhur prej saj si kandidatë për këshillat bashkiakë.

Basha zbulon për herë të parë detajet si do pengohen zgjedhjet e 30 qershorit

SOT - 15.05.2019

Në një dalje për mediet lideri demokrat Lulzim Basha u shpreh se opozita nuk do ketë kthim pas dhe do vazhdojë të protestojë derisa të rrëzohet kjo qeveri e cila sipas tij është e lidhur me krimin.

A do të ketë bomba molotov në 25 Maj? Basha befason me përgjigjen

SOT - 15.05.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i pyetur nëse do të përdoren apo jo bomba molotovë në protestën e 25 Majit është shprehur se PD-ja distancohet nga dhuna por nuk ka fuqi të ndal zemërimin popullor.

Basha: Kandidatët e PS kriminelë, vrasës dhe përdhunues

Botasot - 15.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan ë një deklaratë për mediat pas mbarimit të mbledhjes së kryesisë së PD, bashkë me aleatët opozitarë u shpreh se kandidatët e PS në zgjdhjet vendore janë ...

Opozita cakton protestën e radhës. Basha: Përballje pa kthim me shërbëtorët e juntës

Top Channel - 15.05.2019

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Lulzim Basha nuk heq dorë: Jemi në kushtet e grushtit të shtetit

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit.

Basha ka prodhuar katër PD për një muaj, por kërkon të bashkojë shqiptarët

Gazeta Tema - 15.05.2019

Mero Baze Lulzim Basha sot doli I irrituar para kamerave, jo aq shumë nga qeveria, por nga produktet e veta politike. Ai sulmoi si rrallë ndonjëherë, dy identitete të reja politike që i janë ...

Protesta e rradhës më 25 maj, Basha: Jemi në luftë totale, nuk lejojmë që vrasës të bëhen kryebashkiakë

Gazeta Express - 15.05.2019

Opozita ka vendosur që të shkojë në protestën e 6 kombëtare më 25 maj. Vendimi është marrë në mbledhjen me dyer të mbyllura në kryesinë e PD-së dhe do të zhvillohet pasdite në orën 19:00 në Tiranë.

Kandidatët e PS/Basha flet me emra: I vendosën vrasësit me pagesë!

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas caktimit të datës për protestën e radhës kombëtare me 25 maj në orën 19:00, tha para mediave se detyra kryesore e opozitës është që të vijojë betejën ...

Çfarë nuk u pa nga mbledhja e Kryesisë së PD (FOTOT)

SOT - 15.05.2019

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit.

Basha përmend emrat: Kandidatët e Ramës, vrasës me pagesë

Mapo - 15.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha foli me tone të ashpra për mediat, pas takimit të zgjeruar që pati në selinë blu me aleatët dhe aktivin e krerëve të degëve të PD.

25 maji protestë me molotov? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Mapo - 15.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje pyetjes së gazetarëve nëse edhe protesta e 25 majit do jetë një protestë ku do të hidhen bomba molotov, si të shtunën e kaluar.

Basha:Jemi në grusht shteti, përballje popullore në gjitha format

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se vendi është në një situatë kaotike. Basha u shpreh se jemi në kushtet e një grushti shteti, ndërsa tha se në Mbledhjen e Kryesisë së PD u ...

Opozita merr vendimin, protesta e 6 kombëtare në datën 25 maj

Mapo - 15.05.2019

Data 25 maj ora 19:00, është caktuar nga opozita e bashkuara si data e protestës së 6-të kombëtare para Kryeministrisë. Vendimi erdhi pas takimeve të kryetarit të PD, Lulzim Basha me aleatët në ...

Në PD mblidhen për të ardhmen e protestave (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.05.2019

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Basha e kishte paralajmëruar këtë mbledhje një ditë më ...

Opozita cakton ditën për protestën e radhës

Albeu.com - 15.05.2019

Pas mbledhjes së mbajtu opozita ka vendosur që protesta e radhës të mbahet në 25 maj duke filluar nga ora 18:30. Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e Partisë Demokratike.

Kur do të mbahet protesta e radhës? Opozita zbulon datën

SOT - 15.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim sot me aleatët ku ka diskutuar dhe për datën e mundshme për protestën kombëtare të opozitës. Opozita cakton protestën e radhës, më 25 maj ora ...

Opozita cakton protestën e radhës. Ja data dhe ora

Top Channel - 15.05.2019

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Mblidhet Kryesia e PD, ja çfarë pritet të vendoset pas orës 17:00

SOT - 15.05.2019

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbajë një konferencë për mediat.Mësohet se lideri i PD pritet të komunikojë ...

Nga Basha tek Berisha, foto nga figurat e PD-së jashtë selisë

BalkanWeb - 15.05.2019

Partia Demokratike ka mbledhur këtë të mërkurë në orën 17:00 Kryesinë dhe grupin e saj. Kreyedemokrati Lulzim Basha pas diskutimit me figurat e selisë blu, do të mbajë edhe një fjalë para mediave, ku ...

PD dhe aleatët, në rrugë më 25 Maj! Basha: Nuk i ndaloj dot molotovët!

Java News - 15.05.2019

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së PD, Lulzim Basha dha një prononcim për mediat teksa konfirmoi datën e protestët së ardhshme. Selia blu dhe aleatët e saj kanë vendosur që pas 10 ditësh të ...

Balla: Molotovi akt terrorist. Basha lolo, Berisha ka komandën

BalkanWeb - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se protesta e së shtunës tregon degradimin e opozitës dhe mungesën e liderit. Në studion e News24 në rubrikën “Opinion”, Balla ...

Çfarë po “gatuan” PD? Lulzim Basha mbledh Kryesinë

Java News - 15.05.2019

Kryetari i PD ka mbledhur pasditen e së mërkurës kryesinë e partisë së tij. Mbledhja në fjalë vjen pas takimit me aleatët, ku u vendos të vijojnë bisedimet me ndërkombëtarët.

Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit

Albeu.com - 15.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha , ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

Top Channel - 15.05.2019

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive.

Basha me krerët e degëve, zbulohet data e mundshme për protestën e radhës

Gazeta Express - 15.05.2019

Në mbledhjen e sotme me kryetarët e degëve, lideri i PD-së, Lulzim Basha diskutoi për datën e mundshme të protestës. 25 maji mund të jetë data kur do të zhvillohet protesta e ardhshme kombëtare.

Foto/ Vazhdimësia e protestave, ja çfarë ndodh sot në selinë e PD-së

Mapo - 15.05.2019

Protesta e së shtunës, 11 Maj ishte një kthesë e fortë dhe duket se “zgjoi” Kryeministrin. Ai ka mbajtur brenda 3 ditësh, 2 konferenca të gjata për mediat, ku është shprehur se është i hapur për ...

Lulzim Basha, lideri që hyri në zgjedhje vetëm kur Berisha e Meta i siguruan fitoren (një kujtesë për 2011-n)

Gazeta Tema - 15.05.2019

Nga Ylli Pata Lulzim Basha si kryetar i Partisë Demokratike ka kaluar tre zgjedhje të kushtezuara ku ka kërcënuar se nuk d të hyjë. Në zgjedhjet vendore të vitit 2015, Basha kërcënoi hyrjen dhe ...

Kriza politike, Basha takime intensive me forumet e PD-së

Albeu.com - 15.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime. Duke nisur nga ora 11:30, Basha do të zhvillojë një mbledhje me Kolegjin e Kryetarëve në selinë blu.

Basha premton: ” Më datë 30 Qershor, nuk do të ketë zgjedhje!”

RTSH - 14.05.2019

Kryedemokrati Basha falenderoi të gjithë qytetarët që i’u bashkuan protestës së ditës së djeshme. Ai u shpreh në se : ” Më datë 30 Qershor, nuk do të ketë zgjedhje!” Më poshtë gjeni videon dhe fjalën ...

Basha poston videon me momentet kryesore të marshimit të djeshëm

Mapo - 14.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka postuar në rrjetet sociale videon me momentet më interesante të marshimit protestë të opozitës një ditë më parë. Edhe pse reshjet e shiut nuk pushuan për asnjë sekondë, ...

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

Top Channel - 14.05.2019

Teska një ditë më parë, Lulzim Basha, paralajmëronte vijimin e protestave të ndrëthurur me ofertën për qeveri tranzitore, kreu i PD do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të ...

“Shqipëria është e lodhur me Ramën, por qeveria nuk rrëzohet vetëm me protesta”

Gazeta Express - 14.05.2019

Nga Vincent W . J. van Gerven Oei Analizë mbi situatën politike në vend, protesta e opozitës dhe kërkesa për largimin e Ramës! A mjaftojnë vetëm shashkat dhe bombat molotov për të rrëzuar Ramën?! ...

Basha: Mirëpresim faktorin ndërkombëtar, jemi gati për një proces politik

LajmiFundit - 14.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se gjyqtari që ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për protestuesit do të përgjigjet nesër, kur PD të marrë ...

Basha: PD, gati të përfshihet në një proces të vërtetë politik me ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë

Top Channel - 14.05.2019

“Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres angazhimn e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Braimllari në “7pa5”: Zgjedhje nuk do të ketë, PS u ka bërë presion kandidatëve

Medial - 14.05.2019

Sekretari I Përgjithshëm I LSI, Endrit Braimllari u shpreh I bindur se qeveria tranzitore do të krijohet para 30 qershorit. I ftuar në studion e emisionit të mëngjesit “7pa5”, në Vizion Plus, ...

Trondit Basha, përmend edhe gardistin e 21 janarit: Të diktuar nga bandat, shumë shpejt faktet për...

SOT - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me gazetarët tha se lista e kandidatëve të paraqitur nga Partia Socialiste është e më të zinjve.

Paralajmërimi i ndërkombëtarëve, Basha bën një hap pas

SOT - 14.05.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike. “ Ju kam komunikuar atyre se e mirëpres angazhimin e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Basha: Rama refuzoi angazhimin e ndërkombëtarëve

Top Channel - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh në bashkëbisedimin e tij me gazetarët se kryeministri Edi Rama “hodhi poshtë sot ofertat publike për një angazhim të faktorit ndërkombëtar”.

Basha, mesazh Ramës: Nuk do të ketë asnjë hap pas!

Top Channel - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat pasditen e së martës, deklaroi se protesta e ditës së djeshme ishte “një marshim epik, që nuk ka të krahasuar me asnjë ngjarje ...

Basha tregon nëse e ka pasur mik Edi Ramën

Albeu.com - 14.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur edhe interesit të medias nëse do të futet në dialog me këtë të fundit, që e konsideron akoma si mikun e tij.

"Ai është ende miku im", Basha i jep përgjigjen surprizë kryeministrit Rama

SOT - 14.05.2019

Lulzim Basha është duke zhvilluar një konferencë me gazetarët pas protestë së djeshme. Kryedemorkati Lulzim Basha gjatë konferencës së tij ka sulmuar listën e PS për kryebashkiakë dhe ka thënë se nuk ...

Pas protestës, Basha bën lëvizjen urgjente me aleatët

SOT - 14.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë nesër një mbledhje me aleatët për të përcaktuar aksionet e radhës të opozitës së bashkuar.

Basha u përgjigjet provokimeve: S’kam qenë kurrë mik i Ramës

Mapo - 14.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur në distancë provokimeve të Edi Ramës i cili ende vijon ta quajë mik. Nga një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu, Basha tha se ai nuk ka qenë kurrë ...

“S’kam qenë asnjëherë miku i Ramës”, Basha: Me të s’ka zgjedhje

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha tha sot se vendosmëria e opozitës është e padiskutueshme. Sipas tij, zgjidhja politike është vetëm një, kryeministri duhet të largohet, qeveri tranzitore, dialog ...