TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSI: Maska është çjerrë, qeveria e zhytur në batakun e krimit e korrupsionit

Medial - 13.08.2019

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Vasili: Kryeministri i dy “i”-ve të dorëhiqet, përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit

Botasot - 13.08.2019

Për nënkryetarin e LSI-si, Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama është përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit për kryetar bashkie të Shkodrës. Përmes një postimi në Facebook, Vasili shprehet se ...

Zëri i Amerikës konfirmoi dokumentet për Valdrin Pjetrin, reagon Bardh Spahia: Boll më! Asnjë hije dyshimi nuk...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar pasi Zëri i Amerikës konfirmoi dokumentet që akuzojnë Valdrin Pjetrin. Përmes një statusi në ‘Facebook’, Spahia shprehet se shqiptarët nuk kanë pse durojnë Ramën ...

Mehmetaj: Edhe 1 herë që mund ta merrnin Shkodrën, vunë një trafikant

BalkanWeb - 13.08.2019

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka sulmuar ashpër qeverinë e Edi Ramës, teksa është ndalur tek akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

PD: Valdrin Pjetrin e emëroi Rama, lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi

Medial - 13.08.2019

Pas qëndrimit të mbajtur nga ana e kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reafuar PD.

Zgjedhje të reja në Shkodër? Ish-deputeti e zbulon hapur qëndrimin zyrtar të LSI-së: Unë Valdrin Pjetrin e konsideroj ...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputeti, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ka folur për aktualitetin politik duke hedhur akuza ndaj qeverisë. Vasili foli për zhvillimet më të fundit që kanë të bëjnë me ...

PD nxjerr letrat: Kryebashkiaku i Shkodrës i dënuar në Itali

VOA - 13.08.2019

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i ...

Leksioni I hidhur I Valdrinit, për ata që nuk besojnë tek dekriminalizimi

Gazeta Tema - 13.08.2019

Mero Baze Vladrin Pjetri është leksioni I fundit I hidhur I gjithë atyre që nuk e kanë kuptuar se ligji I dekriminalizimit është bërë për ti mbajtur larg politikës, të gjithë ata që përpiqen të ...

“Të gjithë pas hekurave”, gazetari: Rama, përgjegjës për Pjetrin

BalkanWeb - 13.08.2019

Gazetari Erl Murati ka komentuar përplasjen më të fundit mes opozitës dhe mazhorancës, lidhur me akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

I dënuar me Valdrin Pjetrin edhe kreu i PS në njësinë 3 në Tiranë, kush është djali i ish- Ministrit shqiptar

Gazeta Express - 13.08.2019

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS ...

"Sa të zbardhet e vërteta, rrugët janë të ndara", Sekretari i Përgjithshëm i PD-së i përgjigjet menjëherë ...

SOT - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pas statusit të Ramës ndaj Valdrin Pjetrit ku është treguar i prerë në reagimin e tij, teksa ka deklaruar se deri sa të zbardhet e ...

“Valdrin Pjetri”/ PD: Rama, kryeministri që promovoi krimin në parlament, qeveri dhe bashki

Top Channel - 13.08.2019

Ka reaguar Gazment Bardhi i PD, pasi kryeministri Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht deri kur e ...

Shkodra drejt zgjedhjeve të parakohshme? Pas akuzave ndaj Valdrin Pjetrit, Këshilli Bashkiak merr vendimin e ...

SOT - 13.08.2019

Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Burime për Report Tv bëjnë me dije se do të pritet procesi i verifikimit të dokumenteve të ...

Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën sikur harron

Gazeta Tema - 13.08.2019

Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit. Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, pasi ka qenë drejtor në kohën e qeverisjes së Berishës.

Rama "shiti" Valdrin Pjetrin, por demokratëve nuk iu del inati

Albeu.com - 13.08.2019

Reagimi i fundit i Ramës mbi dokumentet e nxjerra nga PD sipas të cilave Valdrin Pjetri ka qenë i arrestuar dhe dënuar në Itali nuk i ka kënaqur drejtuesit e kësaj partie.

Reagimi i Ramës për Pjetrin, PD: I njëjti skenar si me Rroshin, Frrokun, Bushin…

RTSH - 13.08.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit, Edi Rama, i cili tha se “PS-ja dhe Pjetri i kanë rrugët e ndara deri sa të zbardhet e vërteta ligjore mhbi të shkuarën e kryebashkiakut”.

Rama e “përjashtoi”, reagon PD: Nuk i lan dot duart, Valdrin Pjetri nuk u bë vetë drejtor hipoteke e prefekt

Gazeta Express - 13.08.2019

Sekretari i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i ka kthyer një përgjigje kryeministrit mbi çështjen e kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, i cili sipas dokumentave të publikuara nga PD rezulton të ...

Sa naiv zoti Rama!

Respublica - 13.08.2019

U desh publikimi i dokumentave për dënimin në Itali të Valdrin Pjetrit që kryeministri Edi Rama të reagonte lidhur me këtë rast. Në 3 postime rrjesht në tuiter zoti Rama lë të kuptohet se nuk ka ...

"Jo Valdrini, po edhe vëllai im të jetë s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi", kryeministri Rama bën ...

SOT - 13.08.2019

Kryeministri Rama ka reaguar për akuzat e PD-së ndaj kryebashkiakut Valdrin Pjetri në Shkodër. Kryebashkiaku i ri i Shkodrës, Valdrin Pjetri, prej disa ditësh akuzohet nga PD për të kaluarën e tij, ...

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ Rama: Edhe vëllai im të jetë i ka rrugët e ndara me PS…

Medial - 13.08.2019

Pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike për kryebashkiakun e ri të Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë, ka reaguar kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ...

Publikimi nga PD i dokumenteve të dënimit të Valdrin Pjetrit, vjen reagimi i papritur i Astrit Patozit: Lajm i mirë, ...

SOT - 13.08.2019

Për Astrit Patozin, rasti i kandidatit të PS në Shkodër, Valdrin Pjetrit, për të cilin PD ka publikuar sot, 13 gusht, dokumentet italiane që vërtetojnë se ai ka qenë i dënuar dhe më pas dëbuar nga ...

Dokumentet për dënimin në Itali, reagon Valdrin Pjetri: Pres vendimin e autoriteteve

Top Channel - 13.08.2019

Akuzat e bëra gjatë kësaj kohe ndaj kandidatit socialist të bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, Partia Demokratike i forcoi sot me publikimin e të dhënave nga Kuestura e Firences në Itali ku, sipas ...

“Përgatitu”! PD Shkodër paralajmëron Pjetrin: Shumë shpejt në burg!

BalkanWeb - 13.08.2019

Vijon përplasja mes Partisë Demokratike dhe kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. PD vijon të publikojë dokumente të reja, që sipas saj, vërtetojnë se Italia e ka dëbuar Pjetrin, ndërsa ...

Skenarët/ Çfarë ndodh nëse bie Pjetri?!

Mapo - 13.08.2019

Publikimi sot i një dokumenti italian nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ka ndryshuar tërësisht rrethanat lidhur me çështjen e kryetarit të Bashkisë Shkodër, të dalë nga votimet e ...

Habit Agron Duka, zbulon suksesin historik të opozitës: Asnjë hap pas!

SOT - 13.08.2019

Kreu i PAA, Agron Duka ka dhënë mesazhin e tij, pas publikimit të dokumentit nga PD, për Valdrin Pjetrin. Sipas PD, Pjetri është dënuar në Itali nga gjykata e Firences për trafik droge, ndërsa Duka e ...

Publikuan kartelën e dënimit në Itali për trafik droge, PD bën lëvizjen e radhës kundër Valdrin Pjetrit. Ç’pritet të ...

SOT - 13.08.2019

Partia Demokratike ditën e sotme publikoi dokumentat që vërtetonin se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri është dënuar për trafik drogë në Itali, pritet që PD do të bëjë lëvizjen e radhës ditën e ...

Edi Rama: Kurrë s’kam menduar se Valdrin Pjetri mund të gënjente, rrugët e tij me PS ndahen këtu deri sa të dalë e ...

Gazeta Tema - 13.08.2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga PD se Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për trafik lëndësh narkotike. “Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë ...

Pjetri: Pres me padurim vendimin e përfundimit të procesit të verifikimit të figurës

RTSH - 13.08.2019

Në të quajturën “Çështja Pjetri”, pas deklaratave të zyrtarëve të lartë të PD dhe PS, kundër dhe pro, është përfshirë edhe vetë protagonisti Valdrin Pjetri, fituesi i zgjedhjeve lokale në Bashkinë e ...

Reagon Pjetri: Pres me padurim procesin e verifikimit të figurës

Mapo - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve, Gazmend Bardhi, publikoi të dhënat e Kuesturës së Firences në Itali, në lidhje me kandidatin socialist për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Reagon Valdrin Pjetri: Të vërtetën time e kam deklaruar

ABC News - 13.08.2019

Pas deklaratave nga Partia Demokratike ka reaguar Valdrin Pjetri. Kryetari i zgjedhur i Bashkisë sw Shkodrës shkruan nw rrjetin sociale se tw vërtetën e tij e ka deklaruar para se tw kandidonte pwr ...

PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

Top Channel - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumenta që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku provohet dënimi i dhënë për Vladrin Pjetrin, ...

PD nxjerr dokumentet: Valdrin Pjetri i dënuar me 18 muaj burg në Itali për trafik droge

Gazeta Express - 13.08.2019

Ashtu siç paralajmëroi një ditë më parë, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumente që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku ...

PD nxjerr dokumentet: Valdrin Pjetri i arrestuar dhe dënuar për drogë në Itali (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.08.2019

Partia Demokratike ka publikuar sot disa dokumente nga kuestura e Firences sipas të cilave Valdrin Pjetri , kryebashkiaku i Shkodrës i zgjedhur në 30 qershor figuron i arrestuar dhë dënuar për drogë ...

DOKUMENTI/ Bardhi: Valdrin Pjetri i dënuar në Itali me 18 muaj burg

Mapo - 13.08.2019

Valdrin Pjetri është dënuar në Firence të Italisë 2003 për trafik droge. Ai ka pranuar fajësinë në gjykatë dhe mandej autoritetet italiane e kanë dënuar, duke “i djegur” lejen e qendrimit.

“Pjetri i dënuar”, Balla i përgjigjet Bardhit: Pavarësisht gjuhës baltosëse të PD e vërteta duhet të zbardhet sipas ...

Gazeta Tema - 13.08.2019

Kreu i grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pas akuzave që PD i bërë kreut të ri të bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri, suke deklaruar se ai është dënuar dhe dëbuar nga Italia.

Akuzat e PD, reagon Valdrin Pjetri: Të vërtetën time e deklarova para pak ditësh me dokumenta zyrtare

Gazeta Tema - 13.08.2019

Kreu i ri i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD se ai është është dënuar dhe dëbuar nga Italia. Pjetri thotë se të vërtetën e tij e deklaroi para kandidimit si dhe para pak ...

PD nxjerr dokumentin: Prova që fakton dënimin e Valdrin Pjetrit

BalkanWeb - 13.08.2019

Sekretari Përgjithshëm në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar sot “prova autentike”, të cilat sipas tij, faktojnë dënimi në Fierence të kreut të ri të bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri ...

PD: Rama hesht edhe pse e di se Pjetri është i dënuar për dro.gë në Itali

Medial - 13.08.2019

Partia Demokratike vijon me akuzat e saj ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri. Në një deklaratë për mediat sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi deklaroi se Pjetri është ...

PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

Botasot - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumenta që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku provohet dënimi i dhënë për Vladrin Pjetrin, ...

Spahia: Përveç të shkuarës së errët,Pjetri ka dhe një problem tjetër

BalkanWeb - 12.08.2019

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka vijuar akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Ish-deputeti Spahia shkruan në “Facebook” se përveç të shkuarës së errët në Itali, Pjetri ...

Jari këshillon kujdes që Shkodra të mos rishkojë në zgjedhje

Gazeta Tema - 12.08.2019

Pas betejës që PD e Shkodrës ka nisur ndaj kryebashkiakut të ri Valdrin Pjetri, Jari shikon disa rreziqe, që mund ti hapin probleme të reja PD. Të dashur demokratë! Jari ju sqaron.

PD Shkodër-Pjetrit: Deri nesër ke kohë, po shkon drejt greminës!

BalkanWeb - 12.08.2019

Partia Demokratike e Shkodrës i është përgjigjur kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri, i cili tha sot në një reagim se 4-5 persona në qytetin verior po shpërndajnë trakte për të larguar vëmendjen nga ...

Shkodra beteja e fundit e PD, Basha kërkon marrjen të pandehur të Pjetrit

ABC News - 12.08.2019

Shkodra do të jetë bastioni i fundit i demokratëve në pushtetin vendor që do të bjerë. Javën e ardhshme Voldana Ademi pritet t’i lëshojë zyrën të zgjedhurit të ri socialist, Valdrin Pjetri, ndonëse ...

Aksioni i PD, Valdrin Pjetri: Duan të heqin vëmendjen nga abuzimet

BalkanWeb - 12.08.2019

Valdrin Pjetri, Kreu i Bashkisë Shkodër i dalë nga votimet e 30 qershorit ka reaguar pas shpërndarjes së parullave e pankarteve në qytet nga mbështetësit e PD kundër tij.

"Një herë që menduan se e morën Shkodrën, përfunduan në...", LSI bën reagimin e papritur ndaj akuzave të ...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj në një reagim të shkurtër më rrjetet sociale ka reaguar për akuzat e PD-së ndaj Valdrin Pjetrit. Aja ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka promovuar kriminelë ...

PD publikon dokumentin: I ndaluar në Itali për trafik droge edhe djali i ish-ministrit, ja çfarë e lidh me Valdrin ...

SOT - 13.08.2019

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS ...

“Narko-Valdrini jashtë Bashkisë”, mbështetësit e PD-së shpërndajnë fletushka në Shkodër

Top Channel - 12.08.2019

Mbështetës të Partisë Demokratike në qytetin e Shkodrës kanë shpërndarë sot në kryeqendrën e veriut fletushka me mbishkrimin “Narko Valdrini jashtë Bashkisë”.

Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit, Këshilli Bashkiak merr vendimin e rëndësishëm

Albeu.com - 13.08.2019

Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Mësohet se do të pritet procesi i verifikimit të dokumenteve të bëra publike nga PD ditën ...

"Ai ishte drejtor edhe në kohën e Berishës", Koço Kokëdhima nxjerr blof PD-në për Valdrin Pjetrin

SOT - 13.08.2019

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit i cili është i akuzuar këto ditë nga PD-ja për trafik droge.Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, ...