TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

U thirr nga Prokuroria si i pandehur për falsifikim, Ristani jep versionin e tij

SOT - 08.11.2019

Ish Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me akuzën e ngritur nga prokuroria për ‘falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve’ në lidhje ...

U mor i pandehur për lobimin me para ruse, reagon Arben Ristani: Unë nuk kam firmosur asnjë dokument, i ka bërë Basha

Gazeta Tema - 08.11.2019

“Unë personalisht nuk kam asnjë dokument që ta kem përpiluar firmosur apo vulosur unë, dhe që i drejtohet KQZ-së.” Kështu deklaroi ish-Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani në një prononcim për ...

Falsifikonte vula dhe kalonte ilegalisht emigrantët, kapet 23 vjeçari

Albeu.com - 08.11.2019

Policia e Kakavijës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetase, për veprat penale "Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit " dhe "Falsifikim i ...

Falsifikonin dokumenta për jashtë-shtetit, goditet grupi, 3 në pranga

Mapo - 08.11.2019

Është shkatërruar një grup kriminal që merrej me falsifikimin e dokumentave me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit. Si rezultat i operacionit, janë vënë në pranga tre persona.

Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara, arrestohet i riu

BalkanWeb - 08.11.2019

Një 23-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, ndërkohë që një femër po hetohet në gjendje të lirë.

Operacioni “Laboratori”, goditet grupi që falsifikonte dokumente, tre burra në pranga

BalkanWeb - 08.11.2019

Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që kryente falsfikimin e dokumenteve dhe ka shkatërruar bazën ku kryhej ky aktivitet kriminal duke arrestuar tre pjesëtarë të grupit kriminal.

Prodhonin dokumente false për udhëtim në vendet e BE-së, 3 persona në pranga

Gazeta Express - 08.11.2019

Policia e Tiranës godet një grup që merrej me falsifikimin e dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.

Zbulohet “laboratori” i falsifikimit të dokumenteve, tre të prangosur në Tiranë dhe Durrës

Java News - 08.11.2019

Zbulohet baza e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Policia ka finalizuar operacionin e koduar “Laboratori” dhe ka ndaluar tre ...

Zbulohet baza e falsifikimit të dokumenteve në Durrës, goditet grupi kriminal (VIDEO)

Durres Lajm - 08.11.2019

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fititmit.

Kalim i paligjshëm i kufirit, tre pjesëtarë të një grupi kriminal në pranga

Top Channel - 08.11.2019

Një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve është goditur nga policia, ndërsa është shkatërruar baza ku kryhej ky aktivitet kriminal. Ndalimi i shtetasve u bë për veprat penale ...

Falsifikonin dokumente dhe vula, shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë

Tetova Sot - 08.11.2019

Tre persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Tiranës pasi ishin pjesë e një grupi kriminal. Sipas policisë, ndalimi i tyre u bë për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve, vulave stampave ...

Falsifikimi i dokumenteve, vulave, stampave dhe formularëve/ Finalizohet super-operacioni “Laboratori”, goditet grupi ...

SOT - 08.11.2019

Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve dhe ka shkatërruar bazën ku kryhej ky aktivitet kriminal duke arrestuar tre pjesëtarë të grupit kriminal.

Një tjetër i arrestuar në Gjirokastër, ndihmoi një grua të kalonte ilegalisht kufirin

Top Channel - 08.11.2019

Një 23 vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”. Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, shtetasi R. L.

Po kalonte ilegalisht një vajzë në kufi, arrestohet 23-vjeçari në Kakavijë/ Ajo që iu gjet me vete të resë, e ‘fundos’ ...

SOT - 08.11.2019

Një person është arrestuar në flagrancë në Kakavijë dhe një vajzë është proceduar penalisht. Blutë raportojnë se kanë vënë në pranga të riun me iniciale R. L.

Do kalonte në kufi, policia zbulon detajin e dyshimtë në pasaportën e një gruaje

Durres Lajm - 08.11.2019

Policia e Kakavijës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe ka proceduar në gjendje të lirë një grua, për veprat penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe “Falsifikim i vulave, ...

Ndihmoi një grua të kalonte ilegalisht kufirin, arrestohet 23-vjeçari në Kakavijë

Java News - 08.11.2019

Policia e Kakavijës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe ka proceduar në gjendje të lirë një grua, për veprat penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe “Falsifikim i vulave, ...

Me letra false drejt vendeve të BE/Policia godet grupin kriminal

Medial - 08.11.2019

TIRANË, 8 nëntor /MEDIAL/ – Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të ...

“Unë s’kam firmosur asnjë dokument”/ Ristani flet për akuzat e Prokurorisë: Është një montim politik

Java News - 08.11.2019

“Unë personalisht nuk kam asnjë dokument që ta kem përpiluar firmosur apo vulosur unë, dhe që i drejtohet KQZ-së.” Kështu deklaroi ish-Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani në një prononcim për ...