TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shuhet regjisori, skenaristi dhe producenti Gjergj Xhuvani

RTSH - 14.08.2019

Kinematografia shqiptare ka marr sot një lajm të hidhur. Regjisori, skenaristi dhe producenti Gjergj Xhuvani është shuar sot në Romë në moshën 56 vjeçare, pasi ka lënguar nga një sëmundje e rëndë.

E papritur; ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani!

Botasot - 14.08.2019

Eshtë ndarë nga jeta regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Pas një sëmundje të rëndë, Xhuvani ndërroi jetë sot (e mërkurë) në një spital në Romë, në moshën 56 vjeçare.

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Gazeta Tema - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Bashkëshorti i aktores Luiza Xhuvani ka ndërruar jetë ditën e sotme në një spital në Romë, ku ndodhej i shtruar ...

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Top Channel - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Vijon… Top ...

Ndahet nga jeta regjisori Gjergj Xhuvani

Mapo - 14.08.2019

Regjisori i njohur Gjergj Xhuvani ka ndërruar sot jetë. Lapsi.al shkruan se ai u nda nga kjo botë në moshën 56-vjeçare, i shtruar në një spital në Romë, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

E dhimbshme! Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

SOT - 14.08.2019

Eshtë ndarë nga jeta këtë të mërkurë regjisori i njohur Gjergj Xhuvani në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergj Xhuvani ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

Arti në zi! Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Durres Lajm - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Gazeta Express - 14.08.2019

Sot është ndarë nga jeta sot regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergji ndërroi jetë sot në një spital në Romë. Xhuvani është i njohur për krijimtarinë e tij ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar

BalkanWeb - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Vdes regjisori shqiptar Gjergj Xhuvani

Koha.net - 14.08.2019

Ka vdekur në moshën 56 vjeçare regjisori shqiptar, Gjergj Xhuvani, raportojnë mediat në Shqipëri. Xhuvani ishte një regjisor, skenarist, e producent shqiptar.

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Albeu.com - 14.08.2019

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani , në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Xhuvani ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar

Medial - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...