TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Frikë për nxjerrjen e horlliqeve, asnjë prokuror nuk aplikon për SPAK

Albeu.com - 12.01.2019

Asnjë prokuror nuk ka aplikuar deri më tani për të qenë pjesë e organit të prokurorisë që do të jetë tmerri i politikanëve në të ardhmen në Shqipëri. Këshilli i Lartë i Prokurorisë e hapi garën javën ...

SPAK tremb prokurorët, ende asnjë aplikim për në “FBI-në shqiptare”

Java News - 12.01.2019

Kushti që familjarë e të afërm të prokurorëve duhet të kontrollohen për çdo komunikim elektronik e llogari bankare, rezulton se është shkaku që një javë nga gara për SPAK askush ska aplikuar.

SPAK në rrezik: Asnjë prokuror nuk ka aplikuar deri më tani…

Mapo - 12.01.2019

Kushti që familjarë e të afërm të prokurorëve duhet të kontrollohen për çdo komunikim elektronik e llogari bankare, rezulton se është shkaku që një javë nga gara për SPAK askush ska aplikuar.

Qeveria gati aktet nënligjore për SPAK, ja si do transferohet stafi i Krimeve të Rënda dhe masat e sigurisë për emrat ...

SOT - 12.01.2019

Për ngritjen dhe funksionimin e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion duket se nuk do të ketë asnjë vonesë. Pas hapjes së garës nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë për 15 prokurorë antikorrupsion dhe ...

Përplasja për Gent Cakajn, Spartak Ngjela tregon kush është pala e tretë që do përfitojë

SOT - 11.01.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar sot për debatin politik që ka nisur mes partive politike dhe presidentin për dekretimin si ministër i Jashtëm, Gent Cakaj.

SHBA-BE nisin fushatën për prokurorë e gjyqtarë të SPAK, frikë për skenarë si me KLGJ e KLP, ja roli i ndërkombëtarëve ...

SOT - 11.01.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian kanë ndezur motorët për të ngritur sa më shpejt Strukturën e Posaçme Antikorrupsion dhe më pas Byronë Kombëtare të Hetimit.

Asnjë prokuror nuk aplikon për SPAK, nga se kanë frikë?

LajmiFundit - 12.01.2019

Asnjë prokuror nuk ka aplikuar deri më tani për të qenë pjesë e organit të prokurorisë që do të jetë tmerri i politikanëve në të ardhmen në Shqipëri. Këshilli i Lartë i Prokurorisë e hapi garën javën ...

‘Cakaj’/ Ngjela: Rama zgjodhi një kalama për ministër të Jashtëm

BalkanWeb - 11.01.2019

Avokati Spartak Ngjela ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama si dhe presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, ndërsa i akuzon ata se Mitrovicën do t’ja japin Serbisë.

“Amanet mushkat”

Mapo - 11.01.2019

Nga Spartak Ngjela Kjo e sotmja është kohë për të cilën historia do të flasë gjatë. Në Prishtinë presidenti Thaçi dhe në Shqipëri kryeministri Rama, duan t’i japin Serbisë Mitrovicën.

Spartak Ngjela: SPAK do të ndëshkojë Berishën, Metën dhe Bashën, agjentët e FBI s’do të lejojnë shpëtimin e tyre

SOT - 12.01.2019

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi dje reprezalje në radhët e të korruptuarve përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai u shpreh SPAK do të jetë organi ...