TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sarri: Një ndeshje e mirë, lojtarët e mi duhet të kuptojnë një gjë

Botasot - 20.10.2019

Juventusi mposhti Bologna-n 2-1 në Allianz Stadium, pas ndeshjes, kjo ishte deklarata e trajnerit vendas Maurizio Sarri. “U thashë lojtarëve se nuk duhet të mundohen të kontrollojnë ndeshjen dhe të ...

Shënoi një super gol, kjo është nota për Ronaldon (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.10.2019

Juventusi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bolognan dhe kanë rimarrë kryesimin në Serie A. Në minutën e 20’ ishte Cristiano Ronaldo trullosi mbrojtjen me "biçikletën" e tij të famshme, ndërsa më pas ...

Buffon ndal Bolognën në shtesë, Juve merr fitoren e radhës

SuperSport - 19.10.2019

Juventus vuan por arrin të marrë një 3-pikësh me mjaft vlerë përballë Bolognës në “Allianz Stadium”, që do ta mbajë në krye të renditjes në Serinë A, me 22 pikë të grumbulluara pas 8 javëve të para.

Ronaldo dhe Pjanici ia dhurojnë Juventusit fitoren kundër Bolognas

Gazeta Express - 19.10.2019

Pas fitores kundër Interi në xhiron paraprake, Juventusi e ka vazhduar ecurinë e ndeshjeve pa disfatë në këtë sezon të Serisë A edhe sonte kundër Bolognas, duke shënuar fitore me rezultat 2:1, në ...

Juventus 2-1 Bologna, notat e lojtarëve – Ronaldo ylli i ndeshjes

Telegrafi - 19.10.2019

Juventusi ka fituar në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Bianconerët kanë vazhduar si i pamposhtur në kampionat, duke marr edhe ...

Juventusi vazhdon me fitore, mposht Bolognan

Telegrafi - 19.10.2019

Juventusi ka fituar në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Ekipi i Maurizio Sarrit ka vazhduar si i pamposhtur në kampionat, duke marr ...

Juventus fiton ndaj Bolognas, mban kreun e tabelës edhe pas 8 xhirove

Botasot - 19.10.2019

Skuadra e Juventus ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë të Serie A. Lojtarët e Maurizio Sarri kanë mposhtur Bolognan me rezultatin 2:1. Ishte një nga lojtarët më të mirë në historinë e ...

Juventus mezi e mposhti Bolognan (VIDEO)

Tetova Sot - 19.10.2019

Skuadra italiane, Juventus, ka shënuar fitore ndaj Bolognas, me rezultat 2-1. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A, njofton Klan Kosova.

Juve mposht Bolognan

Koha.net - 19.10.2019

Juventusi ka fituar përballjen e sotme ndaj Bolognës. Vendasit shënuan fitore prej 2 me 1 në këtë takim, transmeton Koha.net. Ishte portugezi Cristiano Ronaldo ai që shënoi golin e parë në minutën e ...

Juventusi kalon përsëri në avantazh përballë Bolognas (VIDEO)

Albeu.com - 19.10.2019

Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim 1-1, 45 e minutat e dyta kanë nisur përsëri me gol për vendsasit. Pas një rrëmuje në zonë, Pjanic përfitoi dhe dërgoi topin në rrjetë pikërisht në minutën e ...

Pjanici ia kthen Juventusit epërsinë kundër Bolognas

Gazeta Express - 19.10.2019

Juventusi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:1 në ndeshjen kundër Bolognas, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Allianz”, në kuadër të xhiros së tetë të Serisë A.

Bologna barazon rezultatin përballë Juventusit (VIDEO)

Albeu.com - 19.10.2019

Pas golit tw avantazhit nga Ronaldo nuk ka vonuar shumw edhe goli i barazimit nga Bologna . Miqtw arritwn tw barazonin rezultatin nw minutwn e 26' me Danilo.

Ronaldo kalon në avantazh Juventusin (VIDEO)

Albeu.com - 19.10.2019

Juventusi ka arritur të kalojë në avantazh Juventusin në 'Alliaz Stadium' përballë Bolognas. Wshtë Cristiano Ronaldo që ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 20'.

Bologna e barazon rezultatin kundër Juventusit

Gazeta Express - 19.10.2019

Bologna ka arritur ta barazojë rezultatin në 1:1 në ndeshjen kundër Juventusit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Allianz”, në kuadër të xhiros së tetë të Serisë A.

Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Bolognas

Telegrafi - 19.10.2019

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të bukur në ndeshjen ndaj Bolognas në kuadër të javës së tetë në Serie A. Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Bolognas pas vetëm 19-të minutave lojë.

Ronaldo e kalon Juventusin në epërsi

Gazeta Express - 19.10.2019

Juventusi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Bolognas, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin ‘Allianz”, në kuadër të xhiros së tetë të Serisë A.

Formacionet zyrtare: Juventus – Bologna

Lajmi.net - 19.10.2019

Juventus luan para tifozëve të vet në kuadër të xhiros së 7-të në Serie A, shkruan lajmi.net. ‘Zonja e vjetër’ do të ketë përballë skuadrën e Bologna, e cila pozicionohet në vendin e 10-të të tabelës.

Juventusi synon fitoren e pestë radhazi në Serie A kundër Bolognas, formacionet

Gazeta Express - 19.10.2019

Juventusi dëshiron ta vazhdojë edhe në xhiron e tetë të këtij sezoni të ri të Serisë A ecurinë mbresëlënëse që e ka shfaqur deri më tani e me të cilën e ka siguruar pozitën e parë në tabelën e ligës ...

Formacionet zyrtare: Juventus – Bologna

Telegrafi - 19.10.2019

Juventusi dhe Bologna i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen e tyre në kuadër të javës së tetë në Serie A. Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në stadiumin ‘Allianz ...

Formacionet zyrtare: Juventus – Bologna

Botasot - 19.10.2019

Juventusi rikthehet në Serie A pas dy javësh, atëherë kur edhe e mposhti Interin në derbi, 1-2, për të marrë k♪7shtu kryesimin në Itali. Zonja e Vjetër padyshim se mbetet favorite për të triumfuar në ...

Ibrahimovic: Mund të kaloj te Napoli, Interi apo Bologna

Telegrafi - 19.10.2019

Zlatan Ibrahimovic ka bërë të ditur se në janar mund të transferohet te Interi, Napoli apo Bologna. Sulmuesi suedez ka kontratë me La Galaxyn deri në fund të këtij viti, andaj dëshira e tij është që ...

Buffon ndjek rekordin e Maldinit, Sarri i jep "asist" ndaj Bologna

Botasot - 19.10.2019

Zgjedhjet e fundit do të bëhen vetëm pasi të zhvillohet seanca stërvitore e së shtunës në mëngjes, por Maurizio Sarri duket se është i orientuar të vendosë Gianluigi Buffon mes shtyllave të portës në ...

Rikthehet Serie A, derbi shqiptarësh në Romë, Juve-Bologna në mbrëmje

SuperSport - 19.10.2019

Serie A rikthehet pas pauzës së kombëtares më e bukur se kurrë. Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit konfirmoi që sezoni 2019-2020 pritet të jetë vërtetë spektakolar dhe për këtë arsye java e ...

Serie A pa derbi, Juve kërkon të mbajë kreun

Koha.net - 18.10.2019

Serie A, rikthehet këtë fundjavë me liderin e ri të kampionatit Juventusin, që të shtunën do të jetë nikoqir i Bolognas. “Zonja e Vjetër” ka marrë primatin në elitën e futbolli italian, pasi mposhti ...

Sarri jep të tjera sinjale, e shtyn Mandzukicin drejt Unitedit

Gazeta Express - 18.10.2019

Maurizio Sarri nuk ka mundur t’iu ik pyetjeve për të ardhmen e Mario Mandzukic në konferencë për media para ndeshjes me Bolognan. Raportohet se ish sulmuesi i Bayern Munich dhe Atletico Madrid është ...

Ronaldo ka një motiv shtesë për t’i shënuar Bolognas

Lajmi.net - 18.10.2019

Të shtunën, Juventus në shtëpi pret Bolognan, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A. Juventus në këtë ndeshje hyn pas fitores 1:2 në udhëtim te Inter, gjë e cila i mundësoi kreun në ...

Mandzukic te United? Fjalët e Sarrit nuk lënë vend për dyshime!

Botasot - 18.10.2019

Maurizio Sarri foli përpara mediave ditën e sotme në kuadër të ndeshjes që Juventusi do të luajë nesër ndaj Bolognas. Trajneri u pyet për shumë tema, ku nuk mund të mungonte një pyetje edhe për Mario ...

Mandzukic te United? Fjalët e Sarrit nuk lënë vend për dyshime

Mapo - 18.10.2019

Maurizio Sarri foli përpara mediave ditën e sotme në kuadër të ndeshjes që Juventusi do të luajë nesër ndaj Bolognas. Trajneri u pyet për shumë tema, ku nuk mund të mungonte një pyetje edhe për Mario ...

Ronaldo ka një motiv shtesë për t?i shënuar Bolognas

Albeu.com - 18.10.2019

Juventus pret Bolognan në ndeshjen e vlefshme për javen e tetë në Serie A. Juventus në këtë ndeshje vjen pas fitores 1:2 ndaj Interit, gjë e cila i mundësoi kreun në kampionatin italian.

Rikthehet Serie A, derbi shqiptarësh në Romë, Juve-Bologna në mbrëmje

Top Channel - 19.10.2019

Serie A rikthehet pas pauzës së kombëtares më e bukur se kurrë. Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit konfirmoi që sezoni 2019-2020 pritet të jetë vërtetë spektakolar dhe për këtë arsye java e ...

Rikthehet Serie A, derbi i shqiptarëve në Romë, Juve-Bologna në mbrëmje

Gazeta Express - 19.10.2019

Serie A rikthehet pas pauzës së kombëtares më e bukur se kurrë. Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit konfirmoi që sezoni 2019-2020 pritet të jetë vërtetë spektakolar dhe për këtë arsye java e ...

Rikthehet Serie A, derbi i shqiptarëve në Romë, Juve-Bologna në mbrëmje

Tetova Sot - 19.10.2019

Serie A rikthehet pas pauzës së kombëtares më e bukur se kurrë. Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit konfirmoi që sezoni 2019-2020 pritet të jetë vërtetë spektakolar dhe për këtë arsye java e ...

Juve-Bologna në mbrëmje

Botasot - 19.10.2019

Serie A rikthehet pas pauzës së kombëtares më e bukur se kurrë. Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit konfirmoi që sezoni 2019-2020 pritet të jetë vërtetë spektakolar dhe për këtë arsye java e ...

Juventus-Bologna, formacionet zyrtare: 'Zonja e vjetër' kërkon fitoren e pestë rradhazi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.10.2019

Juventusi dëshiron ta vazhdojë edhe në xhiron e tetë të këtij sezoni të ri të Serisë A ecurinë mbresëlënëse që e ka shfaqur deri më tani e me të cilën e ka siguruar pozitën e parë në tabelën e ligës ...

Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Bolognas

Botasot - 19.10.2019

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të bukur në ndeshjen ndaj Bolognas në kuadër të javës së tetë në Serie A. Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Bolognas pas vetëm 19-të minutave lojë.

Juventus fiton ndaj Bolognas, mban kreun e tabelës edhe pas 8 xhirove

Lajmi.net - 19.10.2019

Lojtarët e Maurizio Sarri kanë mposhtur Bolognan me rezultatin 2:1, shkruan lajmi.net. Ishte një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, Cristiano Ronaldo, ai i cili hapi serinë e golave në ...

Juventusi mposht jo pa vështirësi Bolognan (VIDEO)

Albeu.com - 19.10.2019

Pas fitores kundër Interi në xhiron paraprake, Juventusi e ka vazhduar ecurinë e ndeshjeve pa disfatë në këtë sezon të Serisë A edhe sonte kundër Bolognas , duke shënuar fitore me rezultat 2:1, në ...