TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Komisioni parlamentar për punë të jashtme i Shqipërisë e ka mbështetur Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në ...

Medial - 12.02.2019

Tiranë, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Komisioni për politikë të jashtme të Parlamentit të Shqipërisë sot njëzëri e ka mbështetur Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancën Veriatlantike.

Sllovenia e ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Portalb - 12.02.2019

Republika e Sllovenisë sot në seancë të jashtëzakonshme e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia u bë vendi i dytë i vendeve anëtare të aleancës, pas Greqisë, ...

Maqedonia pa pengesa është duke ecur drejt anëtarësimit të plotë në NATO (VIDEO)

Portalb - 12.02.2019

Sot para Qeverisë në ceremoni solemne do të ngritët flamuri i NATO-s . Por, edhe pse Maqedonia me nënshkrimin e Protokollit qasës fitoi vend në Aleancë, ekzistojnë edhe disa hapa deri në anëtarësimin ...

Sllovenia ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Telegrafi - 12.02.2019

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme e ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila ...

Flamuri i NATO-s do të ngrihet para Qeverisë së Maqedonisë

Lajmi.net - 12.02.2019

Para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë sot me ceremoni solemne do të ngrihet flamuri i NATO-s, ndërsa u paralajmërua edhe fjalim i kryeministrit, Zoran Zaev.

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n

Medial - 12.02.2019

Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO.

Fokus i ditës: Vendoset flamuri i NATO-s dhe tabelat e reja, fruthi mori viktimin e tretë

Flaka - 11.02.2019

Flamuri i NATO-s do të valvitet nesër përpara ndërtesës së qeverisë, njoftoi shërbimi për shtyp. Pikërisht për shkak të kësaj ngjarjeje mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” nga fasada ...

Gjatë kësaj jave dy anëtare të NATO-s do të ratifikojnë Protokollin për antarësimin e Maqedonisë në Aleancë

Flaka - 11.02.2019

Vetëm gjatë kësaj jave dy anëtare të NATO-s do të ratifikonin anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancë. Nesër, ratifikimi pritet të kalojë në parlamentin slloven, ku po qendorn për vizitë kryetari i ...

Komisioni parlamentar ligjdhënës shqiptar e mbështeti Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Medial - 11.02.2019

Tiranë, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Komisioni ligjdhënës i Parlamentit të Shqipërisë e mbështeti unanimisht Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancën veriatlantike.

Sllovenia sot, Shqipëria të enjten do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Portalb - 11.02.2019

Në seancë të jashtëzakonshme, sot Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari i Kuvendit ...

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Alsat - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Sot pritet që Athina me notë verbale ta njoftojë Shkupin për dy ratifikimet

Flaka - 11.02.2019

Sot pritet që Athina me notë verbale ta njoftojë Shkupin se e ka ratifikuar Marrëveshjen e Prespës dhe protokollin për anëtarësim në NATO. Këtë e bëri të ditur ministri alternativ për Punë të Jashtme ...

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Almakos - 12.02.2019

12 Shkurt 2019 / 12:13 Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Ruçi: Dita e enjte është data e parë e mundshme për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Portalb - 10.02.2019

Kryetari i parlamentit shqiptar, Gramoz Ruçi, në takimin me ambasadorin maqedonas Danço Markovski njoftoi ratifikimin e shpejtë të Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO nga legjislatura ...

Shqipëria të enjten ratifikon Protokollin për anëtarësimin në NATO

Alsat - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë, ...

Shqipëria të enjten ratifikon Protokollin për Maqedoninë në NATO

Lajmi.net - 10.02.2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi ka thënë se të enjten Kuvendi i Shqipërisë pritet ta ratifikojë protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO.

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO

Alsat - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Ruçi: Të enjten mund të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Telegrafi - 10.02.2019

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi në takim me ambasadorin e Maqedonisë Danço Markovski tha se ratifikimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO do të bëhet së shpejti.

Athina do ta informojë Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe Protokollin për NATO

Tetova Sot - 10.02.2019

Athina sot pritet të dërgojë Notë verbale deri tek Shkup me të cilën do të informojë se Greqia e ka ratifikuar edhe Marrëveshjen e Prespës dhe Protokollin për anëtarësim në NATO, paralajmëroi dje ...

Sllovenia nesër do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Botasot - 11.02.2019

Në seancë të jashtëzakonshme, nesër paradite Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari ...

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Tetova Sot - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Alsat - 12.02.2019

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila ...

NATO, Tirana të enjten ratifikon Protokollin

Botasot - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë, ...

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO

Botasot - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Ruçi: Të enjten mund të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Botasot - 10.02.2019

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi në takim me ambasadorin e Maqedonisë Danço Markovski tha se ratifikimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO do të bëhet së shpejti.

Athina do ta informojë Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe Protokollin për NATO

Lajm - 11.02.2019

Athina sot pritet të dërgojë Notë verbale deri tek Shkup me të cilën do të informojë se Greqia e ka ratifikuar edhe Marrëveshjen e Prespës dhe Protokollin për anëtarësim në NATO, paralajmëroi dje ...

Sllovenia nesër do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Almakos - 11.02.2019

Në seancë të jashtëzakonshme, nesër paradite Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari ...

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Lajm - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Tetova Sot - 12.02.2019

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila ...

Maqedonia e veriut në NATO, ja kur pritet ta ratifikojë protokollin Shqipëria

Gazeta Tema - 10.02.2019

Shqipëria pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së veriut në NATO. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë së ...

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n

Flaka - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Athina do ta informojë Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe Protokollin për NATO

Ina - 11.02.2019

Athina sot pritet të dërgojë Notë verbale deri tek Shkup me të cilën do të informojë se Greqia e ka ratifikuar edhe Marrëveshjen e Prespës dhe Protokollin për anëtarësim në NATO, paralajmëroi dje ...

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Almakos - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Ina - 12.02.2019

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila ...

Shqipëria të enjten ratifikon Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Tetova Sot - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë tha se ...

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n

Tetova Sot - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Lajm - 12.02.2019

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila ...

NATO, Tirana të enjten ratifikon Protokollin

Almakos - 10.02.2019

10 Shkurt 2019 / 18:21 Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të ...

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n

Lajm - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Botasot - 12.02.2019

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila ...

Shqipëria të enjten ratifikon Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Lajm - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë tha se ...

MAQEDONIA NË NATO, Shqipëria e ratifikon protokollin më 14 shkurt

Medial - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipërisë pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në ...

NATO, Tirana të enjten ratifikon Protokollin

Telegrafi - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë, ...

Zbuloni ‘dhuratën’ që Shqipëria do t’i bëjë Maqedonisë më 14 shkurt

LajmiFundit - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipërisë pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në ...

Maqedonia e veriut në NATO/ Shqipëria e ratifikon protokollin të enjten

Java News - 10.02.2019

Shqipëria pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së veriut në NATO. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë së ...

Gramoz Ruçi zbulon çfarë pritet të ndodhë ditën e enjte në Parlament

SOT - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipërisë të enjten pritet të ratifikojë një vendim shumë të rëndësishëm. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë, deklaroi se Shqipëria ...