TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ContourGlobal:“Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Evropaelire - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, "ContourGlobal", thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”

Koha.net - 12.10.2018

Lexoni: Ministria e Zhvillimit Ekonomik është e bindur në jetësimin e termocentralit “Kosova e ...

Ish-ministri thotë se Kosova po rrezikon të humbë miliona euro

Tetova Sot - 11.10.2018

Ish- ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, po e cilëson si tejet të dëmshme dhe të rrezikshme tërheqjen e Bankës Botërore nga financimi i ndërtimit të termocentralit të ri të Kosovës, ...

Banka Botërore nuk e mbështet termocentralin ‘Kosova e Re’, MZHE-ja ende nuk i din arsyet

Lajmi.net - 11.10.2018

Në fund të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës nënshkroi marrëveshjen komerciale me kompaninë amerikane ‘Contour Global’ për ndërtimin termocentralit ‘Kosova e Re’ me kapacitet 500 megavat, i cili do ...

Ndërtimi i “Kosova e Re” pritet vitin e ardhshëm

Botasot - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës përmes një deklarate për media ka bërë të ditur se ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” nis në pjesën e parë të vitit të ardhshëm, projekt ky i cili do të finalizohet duke i ...

Kompania që do ta ndërtojë “Kosovën e Re” flet për Express pas tërheqjes së Bankës Botërore

Gazeta Express - 11.10.2018

Presidenti i kompanisë ‘Contour Global’, Joseph Brand, ka thënë se tërheqja e Bankës Botërore nga mbështetja për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, nuk përbën kurrfarë rreziku për vazhdimin ...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

Medial - 11.10.2018

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për ...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

Gazeta Express - 11.10.2018

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për ...

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Koha.net - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, "ContourGlobal", thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Ish-ministri thotë se Kosova po rrezikon të humbë miliona euro

Botasot - 11.10.2018

Ish- ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, po e cilëson si tejet të dëmshme dhe të rrezikshme tërheqjen e Bankës Botërore nga financimi i ndërtimit të termocentralit të ri të Kosovës, ...

Banka Botërore nuk e mbështet termocentralin ‘Kosova e Re’, MZHE-ja ende nuk i din arsyet

Botasot - 11.10.2018

Në fund të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës nënshkroi marrëveshjen komerciale me kompaninë amerikane ‘Contour Global’ për ndërtimin termocentralit ‘Kosova e Re’ me kapacitet 500 megavat, i cili do ...

Lluka: "Kosova e Re" do të ndërtohet, s'ka alternativë tjetër

Gazeta Express - 10.10.2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se ndërtimi i Termocentralit "Kosova e Re" është projekti më strategjik për vendin dhe zhvillimin ekonomik të ...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re"

Evropaelire - 10.10.2018

Përfaqësues të organizatës joqeveritare "Balkan Green Foundation", përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re".

Banka Botërore nuk e mbështet ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

Zeri - 10.10.2018

Drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar sot se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, shkruan Gazeta Express.

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin ‘Kosova e Re’

Telegrafi - 10.10.2018

Na kërkohet me aktet tona nënligjore të ndjekim opsionet me kosto më të ulët – meqë burimet alternative tani janë nën koston e qymyrit, pa dyshim nuk do ta mbështesim një projekt të tillë.

Banka Botërore nuk e mbështet ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

Gazeta Express - 10.10.2018

Drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar sot se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, shkruan Gazeta ...

Lluka siguron qytetarët se ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë me kohë

Medial - 10.10.2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka siguruar qytetarët se bashkë me investitorin “ContourGlobal” do të punojnë që ndërtimi i ...

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Medial - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, “ContourGlobal”, thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

Lajmi.net - 10.10.2018

Përfaqësues të organizatës joqeveritare "Balkan Green Foundation", përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re".

Banka Botërore nuk e mbështet ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

Botasot - 10.10.2018

Drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar sot se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’. Këto deklarime Yong Kim i ka bërë gjatë sesionit vjetor të ...

Lluka: Do të punojmë që Termocentrali ‘Kosova e Re’ të përfundojë në afat të paraparë

Lajmi.net - 10.10.2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë se ndërtimi i Termocentralit Kosova e Re është projekti më strategjik për vendin dhe zhvillimin ekonomik.

“Contour Global”:“Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Lajmi.net - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, "ContourGlobal", thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

Medial - 10.10.2018

Drejtori Ekzekutiv i organizatës joqeveritare Balkan Green Foundation, Visar Azemi dhe Burim Ejupi nga Instituti për Politikat Zhvillimore (INDEP) po marrin pjesë në Takimet Vjetore të Grupit të ...

Lluka: Ja kur do të përfundojë ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”

Zeri - 10.10.2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është shprehur se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë në afat të paraparë, transmeton zeri.info.

ContourGlobal: 'Kosova e Re' ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Zeri - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, "ContourGlobal", thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

Koha.net - 10.10.2018

Përfaqësues të organizatës joqeveritare "Balkan Green Foundation", përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re".

Flet ministri Lluka, përpiqet që t'ia atribuojë vetes ndërtimin e termocentralit

Botasot - 10.10.2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka përmes një postimi në Facebook, ka folur në vetën e parë duke u përpjekur që t’ia adresojë vetës meritat për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”.

ContourGlobal:“Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Telegrafi - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, “ContourGlobal”, thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Lluka: Ndërtimi Termocentralit ‘Kosova e Re’ do të përfundojë në afat të paraparë

Telegrafi - 10.10.2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë se ndërtimi i Termocentralit Kosova e Re, siç është komunikuar deri më tani, është projekti më strategjik për vendin dhe zhvillimin ekonomik të ...

ContourGlobal:“Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Botasot - 11.10.2018

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, "ContourGlobal", thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve ...

Kompania që do ta ndërtojë “Kosovën e Re” flet pas tërheqjes së Bankës Botërore

Botasot - 11.10.2018

Presidenti i kompanisë ‘Contour Global’, Joseph Brand, ka thënë se tërheqja e Bankës Botërore nga mbështetja për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, nuk përbën kurrfarë rreziku për vazhdimin ...