TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjenocidi serb, fotoja e dhunimit shkakton polemika në Kosovë

ABC News - 16.05.2019

Fotoja e një vajze kosovare të dhunuar nga ushtarët serbë gjatë luftës ka shkaktuar debate në Parlamentin e Kosovës, ku do të votohej një rezolutë për krimet e luftës.

Fotografia që u publikua nga deputetja Flora Brovina dyshohet se nuk është e luftës së Kosovës (Foto)

Telegrafi - 16.05.2019

Flora Brovina, deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, sot gjatë ditës, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë.

Reagon Vasfije Krasniqi: Ma plasët zemrën

Gazeta Express - 16.05.2019

Vasfije Krasniqi Goodman – aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, e cila avokon për të mbijetuarit e dhunës seksuale në nivel global, e cila është fituese ...

Vjen reagimi nga mediat serbe: Ushtarët tanë paskan dhunuar në Irak?!

Botasot - 16.05.2019

Në një shkrim të gazetës serbe “novosti”, ku komentohet tollovia të cilën e ka shkaktuar në opinion deputetja nga rradhët e PDK-së, Flora Brovina e cila ka publikuar fotografi me të cilën ka ...

Bogujevci sqaron se kush iu ankua sot për fotografinë e Flora Brovinës

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, në emisionin Pressing ka sqaruar se kush e kontaktoi atë gjatë ditës në Kuvend kur deputetja e PDK’së, Flora Brovina publikoi një fotografi të ...

Rexhaj: Serbia e korri një fitore të madhe sot, përmes Flora Brovinës

Botasot - 16.05.2019

Pas publikimit të fotografisë nga Flora Brovina, janë shfaqur mijëra reagime në Kosovë. Fotografia e saj, që pretendonte për dhunimin e një gruaje shqiptare nga ushtarët serbë, po del të jetë ...

Veseli: Edhe nëse fotot e Brovinës janë gabim, e sigurt është që Serbia ka kryer krime

Koha.net - 16.05.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë se edhe nëse fotografitë e publikuara nga deputetja Flora Brovina me pretendimin se aty shihen disa serbë duke dhunuar një grua shqiptare në luftën e Kosovës ...

Veseli deklarohet mbi origjinalitetin e fotografisë së Brovinës

Zeri - 16.05.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nuk është deklaruar mbi origjinalitetin e fotografisë së publikuar nga deputetja e partisë së tij Flora Brovina. “Distancim dhe vendim ka vetëm kundër gjenocidit ...

Vasfije Krasniqi: Ma plasët zemrën

Zeri - 16.05.2019

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, ka reaguar pas publikimit të fotografisë ku pretendohej se po dhunohej një grua shqiptare nga tre ushtarë serbë.

Dyshime mbi vërtetësinë e fotografisë së publikuar nga ligjvënësja Brovina

Evropaelire - 16.05.2019

Fotografia e publikuar të enjten gjatë punimeve të Kuvendit të Kosovës, si dëshmi e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, është pamje e cila duket se është marrë nga faqe interneti me përmbajtje ...

Molliqaj: AKI-ja t’i verifikojë fotografitë e Brovinës, Kuvendi të distancohet

Koha.net - 16.05.2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se Kuvendi duhet të dalë me një deklaratë distancimi nga ajo që ka ndodh në lidhje me publikimin e fotografisë nga ana e deputetes Flora Brovina.

Mushkolaj: Nëse foto e prezantuar nga deputetja Brovina del e manipuluar, dëmtohet rëndë kauza e Kosovës

Botasot - 16.05.2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nëse fotografia e prezantuar nga zonja Brovina në Kuvendin e Kosovës është e rreme, do të dëmtohet rëndë kauza e Kosovës.

Brovina nuk tërhiqet: Serbët kanë incizuar filma me gratë e dhunuara, i kanë përdorur edhe në filma pornografik (Video)

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka thënë se qëndron pas fotografisë së publikuar pavarësisht lajmeve që po qarkullojnë në media. Brovina në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë ...

Pas fotografisë, ja çka do të thotë Serbia

Botasot - 16.05.2019

Sot u publikua nga Kuvendi i Kosovës, një fotografi nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ku aludonte se një grua shqiptare po përdhunohet nga ushtria serbe.

Vasfije Krasniqi për foton e Brovinës: Pavarësisht se ku ka ndodhur, dhuna seksuale është e dënueshme

Telegrafi - 16.05.2019

Vasfije Krasniqi Goodman – aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, ka reaguar ndaj informatave se fotografia e shfaqur sot nga deputetja Brovina është marr ...

"Nëse fotografia është e pa vërtetë, paramendoni si do ta shfrytëzojë Serbia"

Zeri - 16.05.2019

Nëse vërtetohet se fotografia e paraqitur publikisht para mediave nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, mund të jetë e pa vërtetë apo e vjedhur nga ndonjë sajt pornografik, sipas deputetës së ...

Kosovë, reagime kundra publikimit të fotove të përdhunimit

RTSH - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Flora Brovina publikoi sot një fotografi rënqethëse, ku shihen ushtarë serbë që dhunojnë seksualisht një grua shqiptare në sy të familjarëve të saj.

Reagimi i dhimbshëm i Vasfije Krasniqit: Ma plaset zemrën

Botasot - 16.05.2019

Edhe Vasfije Krasniqi ka reaguar ndaj publikimit të fotos së rreme nga ana e deputetes së PDK-së, Flora Brovina. Krasniqi ka shkruar në Tëitter që mos e përdorni dhimbjen tonë për fitime tuaja.

Abazi: Flora Brovina është në moshë dhe nuk mund të manipulohet aq lehtë

Gazeta Express - 16.05.2019

Analisti, Haki Abazi, i ftuar sot në emisionin Pressing ka deklaruar se Flora Brovina, është një grua në moshë të mjaftueshme dhe nuk mund të manipulohet aq lehtë.

Brovina mbron PDK’në dhe Veselin: Askush nuk më ka shtyrë ta publikojë fotografinë

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK’së, Flora Brovina, në emisionin Pressing, ka mohuar se udhëheqësit e partisë së saj e kanë shtyrë që të publikonte fotografinë e një vajze duke u dhunuar, në seancën që e thirri shefi ...

Hasani: Publikimi i fotografisë nuk i bën nderë askujt

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasnia ka folur lidhur me fotografinë që ka publikuar Flora Brovina gjatë ditës, në të cilat pretendonte se janë pamje nga përdhunimi i grave gjatë ...

Abazi e zbulon nga cili politikan i Kosovës po përdoret Brovina si instrument

Botasot - 16.05.2019

Analisti politik Haki Abazi ka komentuar pas zbulimit se fotografia që të cilën e publikoi sot deputetja e PDK-së Vlora Brovina, ku aludonte se ishte një femër shqiptare duke u dhunuar nga forcat ...

Ekziston edhe një film porno, nga ku është nxjerrë fotoja e prezantuar nga Brovina

Gazeta Express - 16.05.2019

Një fotografi e publikuar sot nga deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, tronditi opinionin në Kosovë e më gjerë. Brovina prezantoi atë që e cilësoi dëshmi fotografike të ...

Flora Brovina flet në Pressing, thotë se e njeh viktimën dhe fotoja nuk është false

Gazeta Express - 16.05.2019

Në emisionin Pressing të Televizionit 7, deputetja e PDK’së, Flora Brovina, insiston se fotografia që e ka publikuar sot në Kuvend është reale dhe është e një vajze kosovare e dhunuar nga forcat ...

“Sot shumë qartë u pa se PDK-ja i shërben Serbisë në Kosovë”

Botasot - 16.05.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, përmes një postimi në facebook, thekson se, Flora Brovinën e kanë shfrytëzuar me ose pa vullnet. Sipas tij, po i shërbejnë Serbisë për ta degraduar ...

Lajmërohet Flora Brovina, tregon se ku e mori foton dhe vendin ku ndodhi dhunimi

Zeri - 16.05.2019

Deputetja e PDK’së, Flora Brovina ka thënë se kjo fotografi është e vërtetë dhe nuk ka ndonjë manipulim në lidhje me këtë, ajo tha se ka marrë nga një person dhe rasti ka ndodhur në Vushtrri.

Flora Brovina ftohet nga Prokuroria, thotë se nuk u manipulua për fotografinë e publikuar

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK’së, Flora Brovina, këmbëngul se fotografia që ka shfaqur sot në Kuvend nuk ka qenë e falsifikuar dhe ajo thotë se e di kush është vajza në fotografinë e publikuar.

Berisha i reagon ashpër Veselit: Bëtë plagjiat përdhunimin seksual të luftës, jeni vet Serbia

Botasot - 16.05.2019

Publicisitja Kimete Berisha ka reaguar ndaj publikimit të fotos së rreme sot në Kuvend, kinse nga dhunimi i femrave shqiptare. Berisha thotë se mashtrimi i Kadri Veselit me këtë fotografi të dhunës ...

Familjarët i kërkuan që mediat ta largojnë foton, Bogujevci thotë se nuk ishin të rastit në fjalë

Zeri - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina sot publikoi një fotografi ku sipas saj shihen ushtarët serbë teksa e dhunojnë një grua kosovare. Mirëpo, kjo fotografi ka ngjallur dyshime pasi gjendet edhe nëpër ...

Kjo është historia e fotografisë së publikuar sot nga Flora Brovina

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK’së në seancën e thirrur nga shefi i saj, Kadri Veseli, publikoi një fototgrafi të një vajze që po dhunohej nga disa ushtarë. Tha se vajza është kosovare, ndërsa ishte dhunuar nga ...

Kërkohet dorëheqje dhe ndjekje ligjore për Flora Brovinën

Botasot - 16.05.2019

Jeta Berisha nga shoqëria civile në Kosovë, po kërkon dorëheqje dhe ndjekje ligjore për deputeten e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovinën, pas fotografisë së publikuar e cila po del se nuk ...

Reagon deputetja e Vetëvendosjes: Turpi ju mbuloftë

Botasot - 16.05.2019

Reagon edhe deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ndaj fotos së publikuar nga Flora Brovina. Deputetja Haxhiu shkruan se turpi i mbuloftë, deri ku janë në gjendje me shku duke ju drejtuar ...

Prokuroria duhet ta ruaj Flora Brovinën, se nuk i dihet!

Botasot - 16.05.2019

Pas atyre fotografive që i prezantoi para opinionit deputetja e PDK-së, Flora Brovina e që po rezultojnë se nuk janë të vërteta, pasi që është zbuluar se fotografitë e njëjta qarkullojnë nëpër ca ...

Reagon Brovina, fotografia është bërë në Kosovë

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka mohuar pretendimet se fotografia e gruas së dhunuar e cila u shfaq sot nga ajo, nuk është në Kosovë.

Ngjallen dyshime se fotografia që e publikoi Brovina është skenë e një filmi po*rnografik

Antpress - 16.05.2019

Deputetja e PDK’së në seancën e thirrur nga shefi i saj, Kadri Veseli, publikoi një fototgrafi të një vajze që po dh*unohej nga disa ushtarë. Tha se vajza është kosovare, ndërsa ishte dhu*nuar nga ...

Kosovë, denoncohet në Kuvend përdhunimi nga serbët

Top Channel - 16.05.2019

E mbajtur fort te duart dhe këmbët nga dy ushtarë, ndërsa i treti kryente aktin e përdhunimit. Ndërkohë, me pushkë mbi kokë, 3 familjarë ende të gjallë qëndronin para saj, të detyruar të shohin ...

Kërkohet dorëheqja e Flora Brovinës

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina sot ka publikuar në Kuvend një foto të dhunimit të një gruaje nga lufta në Kosovë. Por më vonë u publikua në media që e njëjta foto gjendet në portalet pornografike ...

Flora Brovina pas pak në Pressing, flet pas lajmit se fotografitë e luftës janë të rreme

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’së, Flora Brovina, do të flas pas pak ekskluzivisht në emisionin Pressing. Sot gjatë ditës, deputetja Brovina, kishte ekspozuar disa fotografi, në të ...

Ahmeti godet Flora Brovinën PDK-së: Dëmin që ja keni bërë viktimave dhe Kosovës me foto të rrejshme është tepër i madh

Tetova Sot - 16.05.2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas publikimit të fotografive nga deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Borvina. Ahmeti këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në ...

Rrjetet misterioze të grave

Botasot - 16.05.2019

E gërditshme, e neveritshme dhe idiote je Ti, që lufton me fsheh të vërtetën, dhe me apo pa vetëdije e ndihmon Serbinë. Qe 20 vjet, një grup grashë 'bjonde' dhe pasanike e kanë uzurpuar 'të vërtetën' ...

Fotografinë që e publikoi sot Flora Brovina e PDK’së gjendet në një faqe pornografike të Irakut

Gazeta Express - 16.05.2019

Fotografia që e ka publikuar sot deputetja e PDK’së, Flora Brovina, të një gruaje kosovare që është dhunuar nga forcat serbe, gjenden në një sajt pornografik të Irakut.

Ngjallen dyshime se fotografia që e publikoi Brovina është skenë e një filmi pornografik

Koha.net - 16.05.2019

Pak orë pas publikimit të një fotografie nga deputetja Flora Brovina, e cila pretendonte se është një akt i dhunimit të një gruaje shqiptare nga forcat serbe në Kosovë, janë ngjallur dyshime të tjera.

Brovina pasi publikoi dy fotografi të viktimave: Le të traumatizohet kush të dojë, e vërteta të mbërrijë atje ku duhet

Koha.net - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, e ka tronditur Kosovën këtë të enjte, kur është ngjitur te lozha e gazetarëve në Kuvend, për të prezantuar fakte për krimet e luftës.

“Askush nuk i shpëton dot pushtetarët, as Flora Brovina”

Botasot - 16.05.2019

Zyrtari i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi në një postim të tij në Facebook shkruan se pushtetarët kanë dhënë vazhdimisht nga shteti për të ruajtur pushtetin.

Flora Brovina rrëfen për publikimin e fotografive tronditëse: Ta dëshmosh gjenocidin duhet të kesh fakte

Botasot - 16.05.2019

Flora Brovina, deputete e PDK-së, ka publikuar sot në Kuvend dhe para mediave dy fotografi tronditëse: në njërën shihet një grua shqiptare që përdhunohet nga tre serbë, kurse në tjetrën një vajzë ...

Brovina: Kam edhe dëshmi tjera – hartën me vendet ku në mënyrë sistematike janë kryer dhunimet gjatë luftës

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina, ka deklaruar se ka edhe shumë më shumë fakte dhe dëshmi të ngjashme me fotografinë e përdhunimit të një gruaje nga ushtarët serbë të cilën e publikoi sot, dhe se ...

Ky është njëri nga serbët e dyshuar për dhu.nimin e tmerrshëm të gruas kosovare

Antpress - 16.05.2019

Deputetja e PDK’së Flora Brovina, ka publikuar sot një fotografi ku shihen disa ushtarë serbë duke dhu.nuar një grua kosovare. Ky është personi që dyshohet se ka dhu.nuar në mënyrë të tmerrshme gruan ...

Pas publikimit të Brovinës, Komisioni Qeveritar garanton se privatësia e atyre që raportojnë dhunimin nuk do të cenohet

Koha.net - 16.05.2019

Komisioni Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës, ka reaguar pas publikimit të fotografisë së përdhunimit që deputetja e PDK-së Flora Brovina e bëri ...