TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasadori i SHBA në Beograd: Kosova të heqë tarifat për Serbinë

Top Channel - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, shkroi të martën në rrjetin social twitter se “normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës është rruga e vetme drejt qëndrueshmërisë dhe ...

Ambasadori amerikan: SHBA dhe BE të bashkuara për largimin e 100 për qindëshit

Lajmi.net - 04.12.2018

Zëvendësndihmës sekretari i shtetit, Kyle Scott theksoi se SHBA-të dhe BE janë të bashkuar në temën e tarifave dhe mendojnë se duhet të shfuqizohen. Scott foli me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, ...

Vuçiq i kërkon SHBA-së të shfrytëzojë ndikimin e saj te Prishtina

Evropaelire - 04.12.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar të martën nga ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, që Shtetet e Bashkuara të shfrytëzojnë ndikimin e tyre politik dhe të paralajmërojnë ...

Scott: SHBA-ja dhe BE-ja të bashkuara, të hiqet tarifa

Koha.net - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka thënë sot se SHBA-ja dhe BE-ja janë të bashkuara në bindjen se tarifa duhet të hiqet. Ai me këtë rast, në Twitter, siç përcjell rts, në gjuhë serbe ka ...

Scott: SHBA-ja dhe BE-ja të bindur se taksa duhet hequr

Gazeta Express - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka thënë sot se SHBA-ja dhe BE-ja janë të bashkuara në bindjen se tarifa duhet të ...

Kërkesa e Vuçiqit për SHBA-në në lidhje me Kosovën

Lajmi.net - 04.12.2018

Aleksandar Vuçiq është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kyle Scott. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të ...

Vuçiq kërkon nga SHBA-ja t’ia tërheq vërejtjen Kosovës për rrezikim të paqes në rajon

Koha.net - 04.12.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përmes ambasadorit në Beograd, Kyle Scott, të cilin e ka pritur sot, ka kërkuar aë “ SHBA të të përdorë ndikimin e saj politik dhe t’ia tërheq vërejtjen ...

Vuçiq i kërkon Amerikës që ta paralajmërojë Kosovën për taksën dhe ushtrinë

Botasot - 04.12.2018

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me ambasadorin amerikan në Serbi, Kyle Scott me të cilin diskutoi për situatën në Kosovë. Kreu i shtetit serb ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara të ...

Vuçiq i kërkon Amerikës që ta paralajmërojë Kosovën për taksën dhe ushtrinë

Gazeta Express - 04.12.2018

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me ambasadorin amerikan në Serbi, Kyle Scott me të cilin diskutoi për situatën në ...

Ambasadori i SHBA në Beograd: Kosova të heqë tarifat

LajmiFundit - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, shkroi të martën në rrjetin social twitter se “normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës është rruga e vetme drejt qëndrueshmërisë dhe ...

Vuçiq i kërkon SHBA-së të shfrytëzojë ndikimin e saj te Prishtina

Botasot - 04.12.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar të martën nga ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, që Shtetet e Bashkuara të shfrytëzojnë ndikimin e tyre politik dhe të paralajmërojnë ...

Ambasadori amerikan në Serbi flet për taksën 100 përqind ndaj mallrave të Serbisë

Botasot - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka thënë sot se SHBA-ja dhe BE-ja janë të bashkuara në bindjen se tarifa duhet të hiqet. “Normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës është rruga ...

Scott: Tarifat e Kosovës ndaj mallrave serbe - duhet hequr

VOA - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, shkroi të martën në rrjetin social twitter se “normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës është rruga e vetme drejt qëndrueshmërisë dhe ...

Scott: SHBA-ja dhe BE-ja të bindur se taksa duhet hequr

Tetova Sot - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka thënë sot se SHBA-ja dhe BE-ja janë të bashkuara në bindjen se tarifa duhet të hiqet. Ai me këtë rast, në Twitter, siç përcjell rts, në gjuhë serbe ka ...

Ambasadori i SHBA në Beograd: Kosova të heqë tarifat për Serbinë

Alsat - 04.12.2018

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, shkroi të martën në rrjetin social twitter se “normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës është rruga e vetme drejt qëndrueshmërisë dhe ...