TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë do bëhet me Gentjan Osmanin?

Gazeta Tema - 11.07.2019

KPA vendosi të verifikoj të dhënat e një denoncimi ndaj prokurorit Gentjan Osmani, ndërsa pranoi provat që ky i fundit paraqiti në lidhje me pasurinë.

Osmani: U zhgënjyem nga mosmarrja e datës në qershor

Flaka - 11.07.2019

Mosmarrja e datës për fillimin e bisedimeve në Samitin e qershorit ishte zhgënjim për vendin tonë, sepse kushtet ishin plotësuar dhe ky konstatim ishte i qartë nga vet BE, thotë zëvendëskryeministri ...

Osmani: Agjendë intensive verore dhe pa probleme deri në tetor për fillim të negociatave me BE-në

Medial - 11.07.2019

Zhelinë, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar osmani paralajmëroi se me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, muajt e verës do t’i kalojnë në vizita dhe ...

Nis në KPA seanca për Gentian Osmanin, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin

Top Channel - 11.07.2019

Ka nisur në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit seanca e ankimimit për prokurorin Gentian Osmanin, i cili është edhe kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Kaloi vettingun, ish-prokurori i çështjes Tahiri përballet me KPA

BalkanWeb - 11.07.2019

Gentian Osmanin ish-prokuror i cështjes Tahiri është sot para KPA. Osmani, njëherësh anëtar i KLP-së u konfirmua nga KPK por vendimi u ankimua më pas nga Komisioneri Publik, me pretendimin se nuk ...

Gentian Osmani para KPA, komisioneri publik kërkon shkarkimin e prokurorit

ABC News - 11.07.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda Gentian Osmani ka dalë sot para Kolegjit të Posaçëm të Apelit, në seancë dëgjimore të thirrur pas ankimimit nga Komisioneri Publik, të rekomanduar nga Operacioni ...

Prokurori Gentian Osmani para KPA, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin

Botasot - 11.07.2019

Këshilli i Posaçëm i Apelimit po zhvillon seancën për anëtarin e KLP-së, Gentian Osmani. Zëvendësdrejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda është konfirmuar në detyrë nga KPK me 2 gusht të vitit të ...

Anëtari i KLP përballet sot me kërkesën e shkarkimit nga Komisioneri Publik, zbuloni arsyen pse (EMRI)

SOT - 11.07.2019

Sot i zgjedhuri anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë do përballet në seancë me Komisionerin Publik, pasi ka kërkuar shkarkimin e tij nga detyra në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit.

Qeveria e gatshme për negociatat të cilat i pret në tetor, do të punojë në përfshirjen aktive të opozitës

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Struktura negociuese për inkaudrim në Bashkimin Evropian është konfirmuar, ndërsa Qeveria po i shqyrton modalitetet në proces që në mënyrë aktive të kyçen edhe ...

Osmani-Mariçiq: Procesi i negociatave është i ndërlikuar, por me gjithë forcat do të përgatitemi

Portalb - 10.07.2019

Bujar Osmani , zv.kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), së bashku me Bojan Mariçinqin , këshilltar i kryeministrit të RMV-së, sot në pres-qendrën e qeverisë raportuan ...

Qeveria optimiste për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian në tetor

Gazeta Express - 10.07.2019

Pavarësisht se në qershor vendi nuk mori datë për fillimin e negociatave, Qeveria vazhdon të jetë optimiste se data do të merret në tetor, ndërsa negociatat do të fillojnë në dhjetor.

Ekipi negociator me BE-në është formuar, ka vend edhe për opozitën

Telegrafi - 10.07.2019

Qeveria i ka bërë thirrje opozitës që të jetë pjesë e negociatave me Bashkimin Evropian. Maqedonia formoi ekipin për negociata me BE-në, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Osmani: Bisedimet në tetor, shtyrja krijon frustracione

Flaka - 10.07.2019

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, mendon se në tetor do të marrim datë për fillimin e bisedimeve, për faktin se prolongimi u bë për arsye teknike, pasi Bundestagu gjerman nuk ...

Osmani: Agjendë intensive verore për t’i bindur të gjitha vendet për fillimin e negociatave me BE-në

Telegrafi - 11.07.2019

Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar osmani paralajmëroi se me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, muajt e verës do t’i kalojnë në vizita dhe bindje të vendeve anëtare për ...

Kaloi vettingun, ish-prokurori i çështjes Tahiri përballet me KPA

Medial - 11.07.2019

Gentian Osmanin ish-prokuror i cështjes Tahiri është sot para KPA. Osmani, njëherësh anëtar i KLP-së u konfirmua nga KPK por vendimi u ankimua më pas nga Komisioneri Publik, me pretendimin se nuk ...

Ekipi negociator me BE-në është formuar, vend ka edhe për opozitën

Flaka - 10.07.2019

Qeveria i ka bërë thirrje opozitës të jetë pjesë e negociatave me Bashkimin Evropian, përcjell FLAKA. Maqedonia formoi ekipin negociues me BE. Në seancën e djeshme, është krijuar struktura negociuese ...

Ish prokurori po përballet me KPA, pjesë e treshes që iu drejtuan Kuvendit për arrestimin e Tahirit

SOT - 11.07.2019

Gentian Osmanin ish-prokuror i çështjes Tahiri është sot para KPA. Osmani, njëherësh anëtar i KLP-së u konfirmua nga KPK por vendimi u ankimua më pas nga Komisioneri Publik, me pretendimin se nuk ...

Vetting/ Prokurori i “Babales” Gentian Osmani rrezikon shkarkimin

Mapo - 11.07.2019

Gentian Osmani është një prokuror karriere që ka punuar për shumë vite tek Krimet e Rënda dhe mes dosjeve, më e famshmja që ka hetuar është ajo e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.