TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kampioni fiton, por mbeten sërish pa Durantin

Koha.net - 12.06.2019

Stephen Curry dhe Klay Thompson u kombinuan për tre trepikësha në tre minutat e fundit dhe kështu ndihmuan skuadrën kampione të NBA-së, Golden State Warriors të mposhtë Toronton (106:105), të martën ...

Warriors e ngushtojnë epërsinë e Raptors

Zeri - 11.06.2019

Golden State Warriors e ka ngushtuar në 3:2 epërsinë e Toronto Raptors në serinë e ndeshjeve finale të “Play-Off”-it në NBA, transmeton zeri.info Warriors triumfuan në ndeshjen e pestë finale si ...

Durant, një vit jashtë terreneve të NBA-s

Alsat - 11.06.2019

Rikthimi i Kevin Durant në parket pas një muaji ishte një dritë shprese për skuadrën e Golden State, por që zgjati pak. Ylli i ekipit kampion luajti 12 minuta në finalen 5 të play off-it dhe më pas ...

Spektakli vazhdon, Warriors nuk dorëzohen duke triumfuar ndaj Raptors

Botasot - 11.06.2019

Fitore e madhe për kampionët në fuqi të NBA, që mbajnë gjallë shpresat për ta mbrojtur titullin. Golden State Warriors kanë triumfuar me rezultatin 106-105 ndaj Toronto Raptors, duke ia pamundësuar ...

NBA, Golden State mban gjallë shpresat për titull, por humbet Kevin Durant!

SuperSport - 11.06.2019

Golden State nuk vdes kurrë. Kampionët në fuqi qëndruan në lojë për të mbrojtur titullin duke i shtyrë festën Torontos që në Scotiebank Arena u mposht me rezultatin e ngushtë 105-106 në finalen e ...

Warriors fiton kundër Raptors për t’i mbajtur gjallë shpresat për titullin e NBA

Gazeta Express - 11.06.2019

Golden State Warriors ka arritur t’i mbajë gjallë shpresat për një titull të tretë radhazi të NBA, pasi që fitoi me rezultat 106:105 kundër Toronto Raptors në ndeshjen e pestë në serinë finale.

Kevin Durant sërish lëndohet, përfundon sezonin në NBA?

Telegrafi - 11.06.2019

Kevin Durant ka qëndruar vetëm 11 minuta në parketin e Scotiabank të Torontos para se sërish të lëndohet. Golden State Warriors triumfoi si mysafir i skuadrës kanadeze Toronto Raptors me një pikë ...

Warriors shtyen festën e Raptors, KD pëson tjetër lëndim

Lajmi.net - 11.06.2019

Kawhi Leonard sërish pati paraqitje të shkëlqyeshme, duke shënuar 10 pikë në minutën e fundit të lojës, e duke shtuar 26 tjera në tërësi. Stephen Curry udhëhoqi ‘Luftëtarët’ drejt triumfit me 31 pikë.

Golden State fiton në frymën e fundit kundër Torontos

Telegrafi - 11.06.2019

Mbrëmë është zhvilluar ndeshja e pestë e serisë finale të “play-off” në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Golden State Warriors, kampioni në fuqi i NBA-së, ka arritur të sigurojë fitoren e ...

Durant kthehet në stërvitje, mund të jetë i gatshëm për ndeshjen e 5-të finale

Lajmi.net - 10.06.2019

Warriors nuk kanë mundur të llogarisin në shërbimet e Kevin Durant në asnjërën prej ndeshjeve finale, pasi lojtari kishte pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes me Houston Rockets.

NBA, Durant kthehet në stërvitje, gati për finalen e 5-të?

SuperSport - 10.06.2019

Kevin Durant rikthehet në stërvitje dhe ndez shpresat e tifozëve të Golden State për një rikuperim të mundshëm për finalen e 5-të ndaj Toronto Raptors.

Warriors shtyen festën e Raptors, KD pëson tjetër lëndim

Botasot - 11.06.2019

Toronto Raptors do të duhet të presë për lojën e 6 për t’u kurorëzuar si kampion i NBA pas një humbjeje 106-105 nga Golden State Warriors në ndeshjen e 5-të dhe duke e çuar serinë në 3-2.

Durant kthehet në stërvitje, mund të jetë i gatshëm për ndeshjen e 5-të finale

Botasot - 10.06.2019

Golden State Warriors ka marrë një ‘gjysmë lajmi’ të mirë para ndeshjes së pestë finale të ‘Play Off’, në NBA. Warriors nuk kanë mundur të llogarisin në shërbimet e Kevin Durant në asnjërën prej ...