TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish për Fenerbahcen (VIDEO)

Albeu.com - 08.11.2019

Skuadra e Fenerbahces ka kaluar në avantazh ndaj Kasimpasas. Golin e parë për Fenerin e ka shënuar Vedat Muriqi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e pestë.

Vedat Muriqi s’ka të ndalur, shënon edhe golin e dytë

Botasot - 08.11.2019

Fenerbahce po avanson 2-1 ndaj Kasimpasasporit pas pjesës së parë. Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ishte protagonist edhe në golin e dytë.

Nuk ndalet Muriqi, shënon edhe një tjetër gol ndaj Kasimpasa

Lajmi.net - 08.11.2019

Ylli i kombëtares së Kosovës ka shënuar edhe golin e dytë të mbrëmjës, në përballje kundër Kasimpasa. Muriqi ka rikthyer epërsinë e Fenerbahce, një minutë para fundit të pjesë së parë, shkruan ...

Nuk ndalet Vedat Muriqi, shënon edhe golin e dytë nga penalltia që e shkaktoi Loret Sadiku

Telegrafi - 08.11.2019

Vedat Muriqi ia ka kthyer epërsinë Fenerbahces ndaj Kasimpasas (2-1), pas golit të dytë të shënuar në këtë ndeshje. Muriqi fillimisht e zhbllokoi ndeshjen me një gol nga pika e bardhë, duke goditur ...

Vedat Muriqi kalon në epërsi Fenerbahçen (VIDEO)

Shqipmedia - 08.11.2019

Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun.

Vedat Muriqi nuk di të ndalët shënon edhe golin e dytë te Fenerbahçe

Zeri - 08.11.2019

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi nuk di të ndalët te Fenerbahçe. Ai në minutën e 6-të i ka dhënë epërsi Fenerbahçes në duelin që po e zhvillon në këto momente me skuadrën e Kasimpasas për 1:0.

Kosovari shkakton penallti, kosovari shënon penallti

Gazeta Express - 08.11.2019

Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq. Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu ...

Muriqi shënon nga pika e bardhë në ndeshjen ndaj Kasimpashas

Koha.net - 08.11.2019

Sulmuesi kosovar i Fenerbahçes ka shënuar gol në minutën e gjashtë të takimit që ekipi i tij e ka zhvilluar ndaj Kasimpashas. Muriqi ka shënuar nga pika e bardhë, në ekzekutimin e penalltisë të cilën ...

Muriqi fantastik, i mjaftojnë 6 minuta për të tundur rrjetën (VIDEO)

Albeu.com - 08.11.2019

Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e golit në ndeshjen Fenerbahce–Kasimpasa. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar që të luhen gjashtë minuta që Muriqi të tund rrjetën .

Vedat Muriqi shënon tjetër gol në Turqi

Gazeta Express - 08.11.2019

Muriqi nuk di të ndalet Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi. Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit, raporton Gazeta ...

Vedat Muriqi gjen golin, shënon ndaj Kasimpasas

Telegrafi - 08.11.2019

Vedat Muriqi po vazhdon me formën e mirë me fanellën e Fenerbahces, ku golat nuk po mungojnë. Sulmuesi shtatlartë ka arritur të shënojë edhe në ndeshjen e sotme ndaj Kasimpasa.

Mjaftojnë 6 minuta – Muriqi shënon kundër Kasimpasa

Lajmi.net - 08.11.2019

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka gjetur golin në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, shkruan lajmi.net. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar që të luhen gjashtë minuta që ...

Shpërthen Muriqi, shënon gol për Fenerbahçen

Zeri - 08.11.2019

Vedat Muriqi vazhdon ta çmend Superligën turke. Ai në minutën e 6-tw i ka dhënë epërsi Fenerbahçes në duelin që po e zhvillon në këto momente me skuadrën e Kasimpasas.

Formacionet zyrtare: Vedat Muriqi përballë ish futbollistit të Kosovës

Zeri - 08.11.2019

Elita e futbollit turk sot ofron një superndeshje. Fenerbahçe nga ora 18:30 do të luajë me rivalin e madh Kasimpasa, shkruan Zëri.info Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare dhe lajmi i mirë për ...

Fenerbahce – Kasimpasa: Vedat Muriqi titullar

Lajmi.net - 08.11.2019

Gjiganti turk synon tri pikët kundër një kundërshtari aspak të lehtë, në kuadër të xhiros së 10-të në Superligën e Turqisë, shkruan lajmi.net. Fenerbahce luan para tifozëve të vet, gjë që mund t’i ...

Muriqi zbulon gjithçka: Kombëtarja e Turqisë, Fenerbace, idhujt e tij në Evropë

Gazeta Express - 08.11.2019

Vedat Muriqi ka treguar sërish se kishte qenë në procedurë për t’u bërë pjesë e Kombëtares së Turqisë, si dhe ka zbuluar se idhujt e tij janë Zlatan Ibrahimovic, Robert Lewandowski e Edinson Cavani ...

Muriqi: Dua të jem si këta tre sulmues

Botasot - 08.11.2019

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për televizionin turk NTV. Ai ka rrëfyer për gjithë karrierën e tij futbollistike, duke zbuluar disa sekrete.

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e Fenerbahces

Telegrafi - 07.11.2019

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e Fenerbahces Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muric ka folur për NTV Spor live, duke ...

Muriqi: Ëndrra ime është Premier League

Botasot - 07.11.2019

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur në lidhje me të ardhmen e tij. Ai ka thënë se shpreson të luajë në Angli. “Objektivi im i parë ishte të luaja për klube të mëdha nga Evropa.

Pedro mund të luajë së bashku me Vedat Muriqin – Fenerbahce interesohet për spanjollin

Telegrafi - 06.11.2019

Fenerbahce thuhet se ka shprehur interesimin për anëtarin e Chelseat, Pedro Rodriguez. Sulmuesi spanjoll thuhet se nuk është në planet e Frank Lampardin, andaj qysh në afatin kalimtar të janarit mund ...

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë

Shqipmedia - 07.11.2019

Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muriq ka folur për NTV Spor live, duke treguar që ëndërr e tij është të luajë në Ligën Premier. Lojtari më i mirë i Fenerbahces, Vedat Muriqi, ka folur për shumë ...

Muriqi tregon se në cilën ligë ëndërron të luajë

Lajmi.net - 07.11.2019

Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muric ka folur për NTV Spor live, duke treguar që ëndërr e tij është të luajë në Premierligë. Lojtari më i mirë i Fenerbahces, Vedat Muric, ka folur për shumë ...

Muriqi tregon në cilin kampionat ka dëshirë të luajë (VIDEO)

Albeu.com - 07.11.2019

Për të shikuar intervistën me video klikoni në foto në linkun e Facebook të kanalit NTV Spor. Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e ...

Muriqi: Dua të jem si këta tre sulmues

Lajmi.net - 08.11.2019

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për televizionin turk NTV. Ai ka rrëfyer për gjithë karrierën e tij futbollistike, duke zbuluar disa sekrete.

Muriqi: Dua të jem si këta tre sulmues

Top Channel - 08.11.2019

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për televizionin turk NTV. Ai ka rrëfyer për gjithë karrierën e tij futbollistike, duke zbuluar disa sekrete.

Muriqi zbulon gjithçka: Kombëtarja e Turqisë, Fenerbahçe dhe idhujt e tij në Evropë

Gazeta Tema - 08.11.2019

Sulmuesi kosovar i Fenerbahces, Vedat Muriqi, ka dhënë së fundi një intervistë për televizionin turk NTV dhe u përgjigj disa pyetje të ndryshme për karrierën e tij.

Mjaftojnë 6 minuta – Muriqi shënon kundër Kasimpasa

Botasot - 08.11.2019

Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e golit. Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka gjetur golin në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar ...

Vedat Muriqi shënoi përsëri (VIDEO)

Portalb - 08.11.2019

Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun.