TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takimet e rëndësishme të krerëve të vendit /VIDEO

Lajmi.net - 11.07.2018

Takimet Thaçi-Medvedev dhe Haradinaj-Merkel, në Prishtinë po vlerësohen si takime që forcojnë subjektivitetin ndërkombëtar të Kosovës. Takimi me kancelaren gjermane po vlerësohet si mundësi e ...

Trump: Kam marrëdhënie shumë të mira me Merkel

Alsat - 11.07.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump ka një marrëdhënie “shumë, shumë të mirë” me kancelaren gjermane, Angela Merkel, sipas deklaratave të kreut të Shtëpisë së Bardhë gjatë një takimi kokë më kokë në ...

Trump “çliron” Gjermaninë nga ndikimi rus

ABC News - 11.07.2018

Pak orë pas akuzave që i bëri Gjermanisë për vartësinë nga Rusia, Donald Trump ka bërë një kthesë drastike. Pas takimit kokë më kokë me kancelaren Merkel, ai ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dhe ...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

Lajmi.net - 11.07.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi ...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

Top Channel - 11.07.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi ...

Merkel e hodhi poshtë kritikën e Trampit, pohon se Gjermania merr vendime të pavarura

Idividi - 11.07.2018

Bruksel, 11 korrik 2018 (MIA) - Gjermania mund të marrë "vendime të pavarura", theksoi kancelarja gjermane Angela Merkel, duke e hedhur poshtë kritikën e presidentit amerikan Donald Tramp për ...

Merkel iu përgjigjet sulmeve të Trump për deklarimet ndaj Gjermanisë

Ina - 11.07.2018

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, iu është përgjigjur sulmeve që Presidenti amerikan Donald Trump po bën ndaj Gjermanisë. Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, Merkel këtë të mërkurë ...

Merkel për Trump: Gjermania i merr vendimet në mënyrë të pavarur

RTSH - 11.07.2018

Gjermania i merr vendimet e saj në mënyrë të pavarur, konfirmoi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel në përgjigje të kritikave të Donald Trump, i cili e akuzoi Berlinin se po pasuronte Rusinë dhe ...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

Evropaelire - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald ...

Merkel i kthen menjëherë Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

Gazeta Express - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të ...

Trump takohet me Merkel dhe Macron

Botasot - 11.07.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump do të takohet sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel. Sipas Sara Sanders, sekretare për shtyp e Shtëpisë së Bardhë, ...

Rama takon Merkelin, ka dhe dy fjalë për lideren gjermane

SOT - 11.07.2018

Ditën e djeshme është mbajtur Samiti për Ballkanin Perëndimor në Londër, ku Shqipëria përfaqësohej nga kryeministri Edi Rama dhe ministrat Bushati dhe Xhafaj.

Trump thotë se marrëdhëniet e tij me Merkelin janë shumë të mira

Tetova Sot - 11.07.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump ka një marrëdhënie “shumë, shumë të mirë” me kancelaren gjermane, Angela Merkel, sipas deklaratave të kreut të Shtëpisë së Bardhë gjatë një takimi kokë më kokë në ...

Trump habit pasi takoi Merkel: Ishte një takim i madh

Durres Lajm - 11.07.2018

Pak orë pas akuzave që i bëri Gjermanisë për vartësinë nga Rusia, Donald Trump ka bërë një kthesë drastike. Pas takimit kokë më kokë me kancelaren Merkel, ai ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dhe ...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte "shumë të mira" me Merkelin

Evropaelire - 11.07.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi ...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

Botasot - 11.07.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi ...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

Zeri - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald ...

Rama dhe ministrat e tij në krah të Merkelit/ Kryeministri ka një koment për kancelaren

SOT - 10.07.2018

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka bërë publike disa foto në profilin e tij të Instagramit, teksa shihet në krah të kancelares Angela Merkel. Fotot janë shkëputur gjatë takimit të sotëm në Samitin e ...

Haradinaj kërkon nga Merkel mbështetje për liberalizim të vizave

Evropaelire - 10.07.2018

Marrëdhëniet bilaterale dhe mundësia e thellimit të bashkëpunimit në mes të Kosovës dhe Gjermanisë ka qenë temë e diskutimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kancelares ...

“Grua, lidere dhe mike e mrekullueshme’, Rama dedikim Merkelit në Instagram

Mapo - 10.07.2018

Kryeministri Rama ndodhet në Londër, ku prej ditës së djeshme, janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor, dhe vendeve të BE-së për të diskutuar për integrimin dhe çështje të tjera.

Haradinaj: Partneriteti strategjik Kosovë-Gjermani është i një rëndësie të veçantë

Alsat - 10.07.2018

Gjatë vizitës zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim bilateral me Kancelaren e Gjermanisë, Angela ...

Haradinaj i kërkon Kancelares Merkel të jetë zë i fuqishëm për të ardhmen prosperuese të Kosovës

Telegrafi - 10.07.2018

Gjatë vizitës zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim bilateral me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, me të cilën ka biseduar ...

Rama dhe Xhafaj, një gotë me Angela Merkel

Java News - 10.07.2018

Gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor në Londër, kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj kanë takuar kancelaren gjermane, Angela Merkel Në foton e publikuar nga kryeministri ...

Haradinaj takon kancelaren Merkel, kërkon mbështetje për vizat

Botasot - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel. Ai përmes një postimi në Faceboook ka shkruar se ka kërkuar nga kancelaria Merkel “mbështetje në ...

Haradinaj bisedon me Merkelin në Londër, temë edhe finalizimi i dialogut me Serbinë

Gazeta Express - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, në Londër, ku të dy po qëndrojnë në kuadër të një samiti ...

Vuçiq i kërkon Merkelit ta përshpejtojë ndërtimin e autostradës Nish-Prishtinë

Lajmi.net - 10.07.2018

Një ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq bisedoi përmes telefonit me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Vuçiq i kushtoi vëmendje të veçantë zonës ekonomike rajonale dhe ndërtimit të ...

Kërkesa e vetme e Vuçiqit drejtuar Merkelit për Kosovën

Gazeta Express - 10.07.2018

Një ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq bisedoi përmes telefonit me kancelaren gjermane, Angela ...

Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

Koha.net - 11.07.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi ...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

Portalb - 11.07.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi ...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

Botasot - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald ...

FOTOT/ Rama dhe ministrat e tij në krah të Merkelit: Grua e shkëlqyer

Gazeta Tema - 10.07.2018

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike disa foto në profilin e tij të Instagramit, teksa shihet në krah të kancelares Angela Merkel. Fotot janë shkëputur gjatë takimit të sotme në Samitin e Ballkanit ...

Haradinaj kërkon nga Merkel mbështetje për liberalizim të vizave

Portalb - 10.07.2018

Marrëdhëniet bilaterale dhe mundësia e thellimit të bashkëpunimit në mes të Kosovës dhe Gjermanisë ka qenë temë e diskutimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kancelares ...

“Grua, lidere dhe mike e mrekullueshme’, Rama dedikim Merkelit në Instagram

Botasot - 10.07.2018

Kryeministri Rama ndodhet në Londër, ku prej ditës së djeshme, janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor, dhe vendeve të BE-së për të diskutuar për integrimin dhe çështje të tjera.

Haradinaj takon Merkelin, i kërkon mbështetje për vizat dhe dialogun

Flaka - 10.07.2018

Gjatë vizitës zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim bilateral me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

Haradinaj takon Merkelin: I kërkon mbështetje për vizat, ushtrinë, dialogun…

Lajmi.net - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar në Londër, në kuadër të Samitit të Ballkanit Perëndimor, kancelaren gjermane, Angela Merkel. “Gjermania është shtyllë e fortë e krijimit dhe ...

Kërkesa e vetme e Vuçiqit drejtuar Merkelit për Kosovën

Botasot - 10.07.2018

Një ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq bisedoi përmes telefonit me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Vuçiq i kushtoi vëmendje të veçantë zonës ekonomike rajonale dhe ndërtimit të ...

Pas kritikave, flet Trump: Kam raporte “shumë të mira” me Merkelin

LajmiFundit - 11.07.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi ...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi ...

“Gjermania nën kontrollin e RUsisë”, Merkel i përgjigjet Trump: Bëjmë politikë të pavarur

BalkanWeb - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald ...

Kryeministri i Kosovës takon Merkel, bisedojnë për finalizimin e dialogut me Serbinë

BalkanWeb - 10.07.2018

LONDER – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi sot një takim në Londër me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, me të cilën bisedoi për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit, ...

Haradinaj takon Merkelin, i kërkon mbështetje për vizat, ushtrinë dhe dialogun

Zeri - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në kuadër të Samitit të Ballkanit Perëndimor, ka takuar kancelarin gjermane, Angela Merkel. Haradinaj përmes llogarisë së tij në “Facebook”, ka shkruar se ...

“Gjermania nën kontrollin e Rusisë”, Merkel i përgjigjet ashpër Trump: Bëjmë politikë të pavarur

Gazeta Tema - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të SHBA Dobald Trump i cili tha se “Gjermania është plotësisht e kontrolluar nga Rusia”.

Haradinaj bisedon me Merkelin në Londër, temë edhe finalizimi i dialogut me Serbinë

Tetova Sot - 10.07.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, në Londër, ku të dy po qëndrojnë në kuadër të një samiti evropian.

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

Lajmi.net - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald ...

Haradinaj u takua me kancelaren Merkel

Koha.net - 10.07.2018

Gjatë punimeve të Samitit BE – Ballkani Perëndimor në Londër, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, njofton kumtesa, transmeton Koha.

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

SOT - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura".Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ...

Haradinaj takon Merkel: Investoni politikisht dhe ekonomikisht në Kosovë

Java News - 10.07.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, takohet me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, në Londër, me të cilën ka biseduar për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve.

‘Gjermania kontrollohet nga Rusia’, Merkel i përgjigjet Trumpit: Vendosim vetë për çdo gjë!

Java News - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të SHBA Dobald Trump i cili tha se “Gjermania është plotësisht e kontrolluar nga Rusia”.

Merkel i përgjigjet Trumpit: Gjermania bën politikë të pavarur

Koha.net - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald ...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë dhe marrim vendime të pavarura

Telegrafi - 11.07.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikws, ...