TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta për Dritan Dajtin: KLGJ dhe Prokuroria të hetojnë

ABC News - 11.02.2019

Presidenti i Republikës iu përgjigj interesit të gazetarvë për vendimin e Gjykatës për Dritan Dajtin. Në një dalje për mediat pas konferencës me temë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”, ...

Edhe Meta kundër Dajtit

RTSH - 11.02.2019

Vendimi i një gjykate që lehtësoi dënimin e Dritan Dajtit, i cili u akuzua për vrasjen e 4 policëve 10 vjet më parë në Durrës, ka sjellë edhe reagimin e presidentit Ilir Meta.

Ulja e dënimit ndaj Dritan Dajtit, Meta: KLGJ dhe prokuroria të nisin hetimet

Gazeta Express - 11.02.2019

Në lidhje me uljen e dënimit ndaj autorit të vrasjes së katër policëve, Dritan Dajtit, u pyet sot edhe Presidenti, Ilir ...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje

BalkanWeb - 11.02.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të ...

Gjyqtari “distancohet” nga vendimi për Dajtin

Respublica - 11.02.2019

Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të ...

I bënë ballë presionit të Dritan Dajtit, kush janë dy gjyqtarët që votuan pjesërisht kundër ndryshimit të vendimit për ...

SOT - 11.02.2019

Fuat Vjerdha dhe Lindita Hoxha janë dy gjyqtarët që në media po thuhet se i bënë ballë Dritan Dajtit. Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më parë dënimin me burgim të përjetshëm ...

Të fala Dritan Dajtit’! Edi Rama konfirmon rolin e tij në uljen e dënimit për vrasësin e 4 policëve

Ina - 11.02.2019

Edi Rama ka dekonspiruar veten e tij ku një komenti në facebook, praktikisht ka konfirmuar lidhjet e tij me vrasësin e 4 policëve Dritan Dajti, si dhe rolin e tij në vendimin e fundit absurd të ...

Vendimi për të lehtësuar vrasësin e policëve nuk ka qenë unanim

RTSH - 11.02.2019

Vendimi për Dritan Dajtin dhënë nga Gjykata e apelit të Krimeve të Rënda nuk ka marrë dakortësinë e plotë nga të gjithë anëtarët e trupës gjykuese. Këtë e bën të ditur vetë kreu i trupës Gjykuese ...

Vendimi për Dritan Dajtin, dy gjyqtarë kundër dënimit me 25 burg

ABC News - 11.02.2019

Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të ...

Sulmet e forta politike, s’duron gjyqtari nxjerr vendimin për Dritan Dajtin: Ja kush ishin 2 njerëzit e vetëm të ...

SOT - 11.02.2019

Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më pare dënimin me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, i dënuar për vrasjen e katër efektivëve të policisë në Durrës.

Si votuan gjyqtarët që "liruan" Dritan Dajtin për vrasjen e 4 policëve

Albeu.com - 11.02.2019

Ka shkaktuar një tërmet të vërtetë vendimi i pesë gjyqtarëve të Apelit për t'i mundësuar Dritan Dajtit gjykim të shkurtuar, i cili e çon atë në një dënim maksimumi 25 vite burg për vrasjen e katër ...

Vendimi/ Ja si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin

BalkanWeb - 11.02.2019

Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” ...

Vendimi/ Ulja e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ja si votuan pesë gjyqtarët

Java News - 11.02.2019

Nuk ka qenë unanim vendimi i trupës gjykese të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për të ndryshuar vendimin e Gjykatës më poshtë për Dritan Dajtin duke e shpëtuar këtë të fundit nga dënimi me ...

Dritan Dajti, reagon ashpër ambasadori i BE-së

Albeu.com - 10.02.2019

Dritan Dajti vrau katër efektivë policie në mes të Durrësit por kjo nuk ka mjaftuar për ta burgosur atë përjetë. Gjyakta vendosi të shkurtojë dënimin e tij, vendim që nxiti shumë reagime në shtetin ...

Berisha: Vrasësi tre ditë pas krimit lau duartë

Botasot - 10.02.2019

Sali Berisha, ish kryeministër dhe ish president i Shqipërisë në një postim në facebook ka folur rreth vrasjes së policëve dhe autorit të tyre, që sipas tij po i shpëton ligjit.

Berisha: Rama i lau duart si Pilati, vrau për së dyti 4 policët e ekzekutuar nga Dritan Dajti

Gazeta Express - 10.02.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me uljen e dënimit për Dritan Dajtin, vrasësin e 4 efektivëve të policisë në vitin e largët ...

Vendimi për Dajtin, vjen reagoni i ambasadorit të BE

ABC News - 10.02.2019

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit për Dritan Dajtin. “Vendimi i Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit të të ...

Vendimi për Dajtin, Soreca kërkon vlerësimm urgjent nga KLGJ dhe Prokuroria

Botasot - 10.02.2019

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam, ka reaguar lidhur me vendimiun e Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të ...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent

BalkanWeb - 10.02.2019

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar ...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm, reforma në ...

Gazeta Tema - 10.02.2019

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky ...

“Dritan Dajti”/ PD sulmon Sandër Lleshajn: Eunuk i Ramës. Me kë komunikon nga burgu killeri?

Mapo - 10.02.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Brendshëm dhe asaj të Drejtësisë në lidhje me reduktimin e dënimit për Dritan Dajtin. Në një reagim zyrtar, PD është treguar e ashpër me ...

PD: Prokuroria të zbardhë bisedat e Dritan Dajtit nga burgu

ABC News - 10.02.2019

Të vonuar dhe të shtrënguar e quan Partia Demokratike reagimin e Minsitrisë së Brendshme dhe asaj të Drejtësisë lidhur me rastin e Dritan Dajtit. Vrasësi i 4 dëshmorëve të atdheut Dritan Dajti – ...

Gjonaj: Reduktimi i dënimit të Dajtit, shkelje e rëndë e standardeve profesionale

Top Channel - 10.02.2019

Vendimi i Apelit për të lehtësuar masën e dënimit të Dritan Dajtit, nga burgim i përjetshëm, në 25 vite burg, ka shkaktuar reagime të forta në mbarë opinionin në Shqipëri.

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, Gjonaj: Skandal i paprecedentë

LajmiFundit - 10.02.2019

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar pas vendimit të gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgu i përjetshëm, pasi pranoi kërkesën për gjykim të shkurtuar ...

Gjonaj: Gjyqtarët që dënuan me 25 vjet burg Dajtin të procedohen nga KLGJ

ABC News - 10.02.2019

Ministrja e Drejtesisë Etilda Gjonaj paralajmëroi se do t’i kërkojë Këshillit të Lartë të Gjyqësorit që të procedojë trupën e gjyqtarëve që dënuan me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin, duke e ...

"T?fala Dritan Dajtit!", Rama i kthehet komentuesit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.02.2019

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin ka sjellë reagime të forta në opinionin publik. Kujtojmë se Dajti është autor i vrasjes së 4 policëve në plazhin Iliria në vitin 2009 në Durrës, Fatos Xhani, Altin ...

Dritan Dajti i shpëtoi burgut të përjetshëm, Gjonaj i kërkon KLGJ të procedojë gjyqtarët: Skandal, vendim i ...

Java News - 10.02.2019

Në një dalje për mediat ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar në lidhje me dënimin e dhënë ndaj Dritan Dajtit, i cili akuzohet për vrasjen e 4 punonjësve të policisë.

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, Gjonaj: Vendim skandaloz

Gazeta Express - 10.02.2019

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e ka konsideruar vendim skandaloz dhe të paligjshëm uljen e dënimit për Dritan Dajtin, të cilit Apeli i Krimeve të Rënda i pranoi gjykimin e shkurtuar, duke e ...

Heqja e dënimit përjetë për Dritan Dajtin, Ministria e Drejtësisë i kërkon KLGJ-së të procedojë gjyqtarët

Mapo - 10.02.2019

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e konsideroi rast të paprecedentë vendimin e Gjykatës së Apelit për t’i hequr burgimin e përjetshëm Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 policëve.

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ashpër ministria e Drejtësisë: E pa tolerueshme, KLGJ-ja të procedojë gjyqtarët

Gazeta Tema - 10.02.2019

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për uljen e dënimit për Dritan Dajtin nga burgim i përjetshëm në 25 vitet burg.

Vendimi për Dritan Dajtin/ Meta: KLGJ dhe Prokuroria të nisin hetimet

Mapo - 11.02.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 efektivë police të cilët shkuan për ta arrestuar në Durrës në ...

Vendimi për Dajtin/ Berisha nxjerr mesazhet e Ramës: Shikoni si u hakërrehet qytetarëve

LajmiFundit - 11.02.2019

Edi Rama ka dekonspiruar veten e tij ku një komenti në facebook, praktikisht ka konfirmuar lidhjet e tij me vrasësin e 4 policëve Dritan Dajti, si dhe rolin e tij në vendimin e fundit absurd të ...

Si votuan gjyqtarët për Dritan Dajtin

Durres Lajm - 11.02.2019

Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të ...

Vendimi/ Si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin

LajmiFundit - 11.02.2019

Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” ...

Vendimi: Dy gjyqtarë ishin kundër heqjes së "burgut përjetë" për Dritan Dajtin

Botasot - 11.02.2019

Nuk ka qenë unanim vendimi i trupës gjykese të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për të ndryshuar vendimin e Gjykatës më poshtë për Dritan Dajtin duke e shpëtuar këtë të fundit nga dënimi me ...

Gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, nga Shkodra e Vlora. Ende s’janë kontrolluar nga vettingu

Top Channel - 09.02.2019

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit.

Basha: Dajtin po e lirojnë!

Top Channel - 09.02.2019

Lulzim Basha u shfaq në Gjirokastër, pas protestës së mbështetur nga opozita. Kryedemokrati reagoi për herë të parë për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, duke paralajmëruar se po përgatitet lirimi ...

Prokuroria rekurs për dënimin e Dritan Dajtit

Albeu.com - 09.02.2019

Dritan Dajti , i cili në vitin 2009 vrau katër policië është dënuar me 25 vite burgim nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda . Gjyqatrët të cilët kanë vendosur që të pranohet gjykimi i shkurtuar ...

Nga 'gjahu' i një operacioni sekret në 'gjahtar', Artan Hoxha flet për Dritan Dajtin

SOT - 09.02.2019

Gazetari investigativ, Artan Hoxha deklaron se pas vendimit për uljen e dënimit për Dritan Dajtin, qëndron një drejtësi e korruptuar. Gazetari Hoxha u shpreh se vendimi më i freskët i Gjykatës së ...

"Po lirojnë Dritan Dajtin", Basha reagon ashpër ndaj qeverisë

Albeu.com - 09.02.2019

Lulzim Basha pas vizitës në Mirditë ditën e sotme ka shkuar edhe në qytetin e Gjiroksatrës ku ka ftuar banorët që të dalin në protestë më 16 shkurt. Nga Gjirokastra kryedemokrati ka hedhur akuza të ...

25 vite dënim dhe pse u mori jetën 4 policëve, prokuroria merr vendimin e fundit për Dajtin

LajmiFundit - 09.02.2019

Prokuroria thotë se do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda e cila i hoqi dënimin me burg për jetë për Dritan Dajtin pranoi gjykimin e shkurtuar për Dajtin, e dënoi me 25 ...

Prokuroria: Ishim kundër vendimit të gjykatës për Dritan Dajtin!

RTSH - 09.02.2019

Prokuroria nuk është dakord me vendimin e Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin duke e shpëtuar atë nga dënimi me burgim të përjetshëm.

Mirazhi i drejtësisë dhe saga Dritan Dajti, njeriu që kërcënoi hapur gjyqtarë e prokurorë

Gazeta Tema - 09.02.2019

Pak para orës 14:00 të 7 korrikut 2009, pushuesit në afërsi të pistës “Iliria” në zonën e Durrësit u tronditën nga një seri të shtënash me armë zjarri.

A do ketë vlerë beteja kundër Dritan Dajtit në Gjykatën e Lartë?

Mapo - 09.02.2019

Dritan Dajti fitoi të premten një nga betejat më të forta me drejtësinë, 10 vite pas arrestimit të tij. Por duket se vendimi i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda për t’i pranuar gjykimin e ...

Vrasja e policëve, Dritan Dajti i shpëton burgimit përjetë

RTSH - 09.02.2019

Me dënimin 25 vjet burg për kryerjen e pesë vrasjeve mes tyre 4 policë, u mbyll pasditen e të premtes, ndoshta gjyqi më i gjatë penal zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri.

“Dajti”, PD akuzon: Rama nuk ka ndërmend të luftojë krimin

Botasot - 09.02.2019

Dënimi me 25 vite heqje lirie i Dritan Dajtit ka sjellë reagimin e ashpër të Partisë Demokratike, e cila ka akuzuar kryeministrin për ndikim te Krimet e Rënda.

“Dajti”, PD akuzon: Rama ka ndikuar tek Krimet e Rënda

Gazeta Express - 09.02.2019

Dënimi me 25 vite heqje lirie i Dritan Dajtit ka sjellë reagimin e ashpër të Partisë Demokratike, e cila ka akuzuar kryeministrin për ndikim te Krimet e ...

VIDEO/ Babai i Dritan Dajtit: Kam pasur njohje personale me Berishën dhe familjen e tij, kam ngrënë, pirë dhe gatuar ...

Gazeta Tema - 09.02.2019

Hasan Dajti, babai i Dritan Dajtit në një intervistë për emisionin “Xhungël” të gazetarit Artan Hoxha, ka treguar marrëdhënien e afërt me ish kryeministrin Sali Berisha dhe besimin tek ai që do të ...

Skandali, si po detyrohen të sëmurët e Shkodrës të shkojnë tek privati

LajmiFundit - 10.02.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha s’ka të ndalur me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili ...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ashpër ambasadori i BE-së dhe lëshon thirrjen urgjente

SOT - 10.02.2019

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar ...