TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kremtimi i Pavarësisë/Ambasada e SHBA bën bashkë Metën dhe Ruçin

BalkanWeb - 11.07.2019

Presidenti Ilir Meta, kryparlamentari Gramoz Ruçi, ministra, deputetë, por edhe përfaqësues e trupit diplomatik kanë marrë pjesë sot në ceremoninë e kremtimit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara ...

Kremtimi i festës së pavarësisë së SHBA-ve/ Meta krah Ruçit, zyrtarja amerikane 'vë në siklet' presidentin

SOT - 11.07.2019

Presidenti Ilir Meta dhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi janë fotografuar pranë njëri-tjetrit në ambientet e rezidencës amerikane në Tiranë, ku po kremtohet festa e pavarësisë së SHBA-ve.

Ceremonia e kremtimit të pavarësisë së SHBA, Spiropali me Leyla Moses-Ones: Festa e amerikanëve që është edhe e ...

Gazeta Tema - 11.07.2019

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka marrë pjesë sot në ceremoninë e kremtimit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.

Ambasada e SHBA bën bashkë Metën dhe Ruçin

LajmiFundit - 11.07.2019

Presidenti Ilir Meta, kryparlamentari Gramoz Ruçi, ministra, deputetë, por edhe përfaqësues e trupit diplomatik kanë marrë pjesë sot në ceremoninë e kremtimit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara ...

Festa e SHBA bën bashkë Ilir Metën dhe Gramoz Ruçin

Gazeta Tema - 11.07.2019

Presidenti Ilir Meta dhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi janë fotografuar pranë njëri-tjetrit në ambientet e rezidencës amerikane në Tiranë, ku po kremtohet festa e pavarësisë së SHBA-ve.

Spiropali shfaqet me përfaqësuesen e SHBA-ve: Festë edhe e shqiptarëve

SOT - 11.07.2019

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka marrë pjesë sot në ceremoninë e festimeve të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.

Spiropali foto me Leyla Moses-Ones: Na bashkoi Festa e Amerikës

BalkanWeb - 11.07.2019

TIRANE Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka publikuar në rrjetet sociale një fotografi me të ngarkuarën me punë të SHBA në Tiranë Leyla Moses Ones.

Kremtimi i Pavarësisë/ Ambasada e SHBA bën bashkë Metën dhe Ruçin

Durres Lajm - 11.07.2019

Presidenti Ilir Meta, kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ministra, deputetë, por edhe përfaqësues te trupit diplomatik kanë marrë pjesë sot në ceremoninë e kremtimit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara ...

Spiropali foto me Leyla Moses-Ones: Na bashkoi Dita e Amerikës

Medial - 11.07.2019

TIRANE Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka publikuar në rrjetet sociale një fotografi me të ngarkuarën me punë të SHBA në Tiranë Leyla Moses Ones.

“Shpejt SPAK, BKH e gjykatat e larta”/ SHBA: Vit i jashtëzakonshëm në raport me Shqipërinë

Top Channel - 12.07.2019

Festa e 243 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që organizoi ambasada këtu në Tiranë mbrëmjen e së enjtes, i bëri bashkë presidentin Meta dhe kryeparlamentarin Ruçi, edhe pse ...

Meta, Ruçi, Basha, Kryemadhi… dhe Spiropali e veshur ‘demokrate’! Në festën për pavarësinë e SHBA-ve mungon Rama

Gazeta Express - 11.07.2019

Ambasada amerikane në Tiranë kremton 243-vjetorin e themelimit të saj. Në ceremoninë e organizuar mungoi kryeministri Edi Rama. Janë parë të qëndrojnë Presidenti Ilir Meta dhe kryetari i Kuvendit, ...

SHBA paralajmëron Ilir Metën: Reforma në drejtësi investim i yni, po punohet fort që të ecë përpara, shumë shpejt ...

SOT - 12.07.2019

Zëvendësambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones i ka dhënë dje një goditje të fortë Presidentit Ilir Meta. Ditën e djeshme ambasada amerikane në Tiranë, zhvilloi një ...

Uashingtoni “sy më sy” Metës: Reforma vazhdon, gati SPAK, BKH, gjykatat…

Gazeta Tema - 12.07.2019

Uashingtoni ka shfrytëzuar Festën e Pavarësisë, për të shprehur mbështetjen ndaj reformës në drejtësi, në këtë rast duke ia thënë “sy për sy” kundërshtarit tashmë të hapur ndaj saj, presidentin Meta.

Moses – Ones shqiptarëve : Amerika do të qëndrojë në krahun tuaj!

RTSH - 12.07.2019

SHBA vlerëson se viti 2019 është një vit ku janë vendosur gurë kilometrike bashkëpunimi me Shqipërinë, ndërsa i ka bërë thirrje asaj të ndjekin sëbashku vlerat dhe idealet tona perëndimore.