TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

Gazeta Express - 10.08.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të ...

Daçiq mbështet propozimin e Vuçiqit për caktimin e kufijve

Ina - 10.08.2018

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me ...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

Telegrafi - 10.08.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të ...

Thaçi: E duam Luginën e Preshevës pa e dhënë veriun; Vuçiq: Ti ridefinojmë kufijt me shqiptarët

Flaka - 09.08.2018

Presidenti i Kosvës Hashim Thaçi të shtunën do të shpalos në Bruksel Idenë e tij për korrigjim të kufijve. Ai prefereon që në këtë temë të ndiqet modeli i Holandës dhe Belgjikës.Ai njëherit ka ...

Vuçiç: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

Ina - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur pro propozimit të korigjimit të kufijve me Kosovën. Gjatë një takimi në Sid ai është shprehur se bisedimet nuk do të jenë të lehta.

‘Ridefinimi i kufijve me Kosovën, në kundërshtim me Kushtetutën serbe’

Botasot - 09.08.2018

Partia Demokratike e Serbisë ka vlerësuar se angazhimi për ridefinimin e kufijve me Kosovën është në kundërshtim me Kushtetutën e Serbisë. Sipas kësaj partie, një ide e tillë nënkupton një angazhim ...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

Alsat - 09.08.2018

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, thotë hapur se preferon ndarjen e Kosovës përgjatë linjave etnike. Vuçiq thotë se nuk mund zbulojë se për çfarë po bisedon me shqiptarët e Kosovës, por ka sqaruar ...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

Tetova Sot - 10.08.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të ...

Ridefinimi i kufijve, zgjidhja më e drejtë

Lajmi.net - 09.08.2018

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, ka vlerësuar se zgjidhja më e mirë e problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë është ridefinimi i kufijve bazuar në vullnetin e popujve.

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

Lajmi.net - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të ...

Vuçiç: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

Antpress - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur pro propozimit të korigjimit të kufijve me Kosovën. Gjatë një takimi në Sid ai është shprehur se bisedimet nuk do të jenë të lehta.

Murati: Ridefinimi i kufijve, zgjidhja më e drejtë

Telegrafi - 09.08.2018

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka vlerësuar se zgjidhja më e mirë e problemit mes Kosovës dhe Serbisë është ridefinimi i kufijve bazuar në vullnetin e popujve.

Partia serbe: Ridefinimi i kufijve me Kosovën, në kundërshtim me Kushtetutën e Serbisë

Antpress - 09.08.2018

Sipas kësaj partie, një ide e tillë nënkupton një angazhim për të ndryshuar kufijtë kombëtarë dhe heqjen dorë nga territori. “Në veprim është shembja sistematike e rendit kushtetues të Serbisë,” ...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

Botasot - 10.08.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të ...

Ridefinimi i kufijve, zgjidhja më e drejtë

Lajm - 09.08.2018

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, ka vlerësuar se zgjidhja më e mirë e problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë është ridefinimi i kufijve bazuar në vullnetin e popujve.

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

Zeri - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se pajtohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët në Kosovë. “Unë pajtohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve me shqiptarët.

Daçiç: Përkrah idenë për rishikimin e kufijve. SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës

Gazeta Tema - 10.08.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën. Referuar mediave në Serbi Ministri Daçiç vlerëson ...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

Botasot - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se pajtohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë pajtohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve ...

Daçiç mbështet korrigjimin e kufijve: SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës

Java News - 10.08.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën. Referuar mediave në Serbi Ministri Daçiç vlerëson ...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

Lajm - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se pajtohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë pajtohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve ...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

Telegrafi - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

Vucic: Jam dakord me rishikimin e kufijve me shqiptarët

LajmiFundit - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

Koha.net - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

Vuçiç “mbështet” Thaçin : Jam dakord për korrigjimin e kufijve me shqiptarët

Gazeta Tema - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se angazhohet për korrigjim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

Tetova Sot - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

Vuçiç mbyll ‘rrethin’: PO ridefinimit të kufijve me shqiptarët!

Java News - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se angazhohet për ricaktim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

“Kjo është politika ime”/ Deklarata e fortë e Vuçiç: Jam për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

SOT - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të ...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

Portalb - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët.

Vuçiç: Pajtohem me ripërcaktim të kufijve me Kosovën

RTSH - 09.08.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se pajtohet për ripërcaktim të kufijve me shqiptarët në Kosovë. “Unë pajtohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve me ...