TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kallëzimi nga IKMT, Kreu i Bashkisë Kavajë: Rama në hall

BalkanWeb - 15.04.2019

Kryetar i Bashkisë së Kavajës Isa Sakja ka reaguar pas kallëzimit penal të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit ndaj tij për shpërdorim detyre.

Isa Sakja: Nuk frikësohem nga skenarë komunisto-puçiste

ABC News - 15.04.2019

Në një reagim, kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, shprehet se nuk frikësohet dhe impresionohet nga skenarë komunisto-puçiste, që i ka të njohura nga historia.

Kallëzimi i IKMT, Isa Sakja: Sulm politik nga Rama, nuk më tremb

Mapo - 15.04.2019

Kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja, ka reaguar pas kallëzimit penal të IKMT-së për shpërdorim detyre në dhënien e 7 lejeve të ndërtimit në shkelje me ligjin.

IKMT kallëzon penalisht kryetarin e Bashkisë së Kavajës Isa Sakja

RTSH - 15.04.2019

IKMT ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Kavajës Isa Sakja dhe disa nga vartësit e tij. Sipas kallzimit në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata kanë shpërdoruar detyrën duke lejuar ndërtimin ...

E paralajmëroi Rama, IKMT kallëzon kryebashkiakun e Kavajës

Mapo - 15.04.2019

Pak ditë pasi një gjë të tillë e paralajmëroi kryeministri Edi Rama, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, kryetarin e ...

Kallëzim penal për kryebashkiakun e Kavajës

ABC News - 15.04.2019

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja. Njëkohësisht kallëzim penal është regjistruar edhe për ...

U kallëzua për leje abuzive, Sakja: S’jam opozitari i parë që sulmohem nga Rama

Java News - 15.04.2019

Kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja ka reaguar pas kallëzimit nga Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit për shpërdorim detyre në dhënien e lejeve për shtatë objekte shumëkatëshe në dëm të territorit ...

IKMT çon në prokurori kryebashkiakun e PD-së në Kavajë: Dha leje abuzive për shtatë pallate

Java News - 15.04.2019

Kallëzohet penalisht nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së territorit, kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, drejtoresha e Zhvillimit Urbanistik dhe kryeinspektori i Mbrojtjes së Terriorit në ...

IKMT kallëzon për shpërdorim detyre kryebashkiakun e Kavajës

Top Channel - 15.04.2019

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun e Kavajës, Isa Sakja, me akuzën për shpërdorim detyre, por jo vetëm.

Në kundërshtim me ligjin 7 objekte shumëkatëshe, IKMT dërgon në prokurori kryetarin e Bashkisë dhe 2 zyrtarë (Zbardhen ...

SOT - 15.04.2019

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka kallëzuar në prokurori kryebashkiakun e Kavajës, Isa Sakja dhe dy zyrtarët e IMT, Dritan Kazazi dhe Dëshira Qato.

Paditet në prokurori kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja

Botasot - 15.04.2019

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht kryetarin e Bashkisë, Isa Sakja. Kryebashkiaku i Kavajës akuzohet per veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

Paditet nga IKMT kryetari i bashkisë së Kavajës Isa Sakja

Gazeta Express - 15.04.2019

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryetarin demokrat të Bashkisë së Kavajës Isa Sakja, me akuzën e shpërdorimit të detyrës.