TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndërprerja e parlamentit, Basha: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Pas rindërprerjes së seancës parlamentare nga ana e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, pasi deputeti demokrat Flamur Noka (i përjashtuar më herët nga parlamenti për ditën e sotme) nuk ...

Basha: Rama dhe masha e tij Ruçi i mbyllin gojën opozitës

Ora news - 12.10.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi nga pjesa e jashtme e selisë së Parlamentit kryetarin e Kuvendit Ruçi se prej dy javësh bllokon debatin parlamentar që sipas tij synon t’i mbyllë gojën ...

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

Top Channel - 12.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me ...

Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

Ina - 12.10.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament.

Basha: Opozitës po i mohohet e drejta e fjalës, Kuvendi në kolaps

SOT - 12.10.2017

Pas përplasjeve në Kuvend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin.

Lulzim Basha siç nuk e keni parë, bisedon me fëmijët në shkallët e parlamentit por “ngatërrohet” (Video)

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Ndërsa brenda parlamentit zhvillohej një luftë e vogël mes maxhorancës dhe opozitës duke mbyllur çdo shpresë për një situatë normale politike, jashtë tij prania e disa fëmijëve jepte ...

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Ruçin

ABC News - 12.10.2017

Kreu i selisë blu, Lulzim Basha, ka ndaluar përpara gazetarëve jahtë ambienteve të parlamentit për të denoncuar shkeljen e rregullores nga kreu i kuvendit Gramoz Ruçi.

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi ...

Basha: Rama lidhje personale me krimin. Kuvendi në kolaps

Ora news - 12.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon të ...

Kreu i PD, Basha: Rama lidhje personale me krimin

Java News - 12.10.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, per përjashtimin e deputetit Flamur Noka per fjalor banal ne seancen plenare dhe ndaj sjelljes së kryeministrit Rama ndaj ish ...

Nano: Berisha është problemi kryesor, por në PD e shohin si zgjidhje

Mapo - 12.10.2017

Analisti Mustafa Nano, në një shkrim për gazetën Mapo, thekson se në selinë blu, të gjithë po bëjnë garë për t’u dukur më berishian se tjetri. “Kundërshtarët e Bashës brenda partisë kërkojnë ta ...

Basha për ndërprerjen e seancës parlamentare: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë

SOT - 12.10.2017

Pas rezistencë së deputetit demokrat Flamur Noka për të mos dalë nga Kuvendi, kreu i tij Gramoz Ruçi ka shtyrë për ditën e nesërme. Pas kësaj kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë para ...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij personale me krimin

Mapo - 12.10.2017

Me tone të forta kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, përjashtimin e demokratit Flamur Noka dhe sjelljen sipas tij rrugacërore të Ramës ndaj ish kryeministrit ...

Basha: Bandat kanë sot kontrollin e Shqipërisë sepse kanë aleancën e Ramës

Botasot - 12.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli pas seancës parlamentare në lidhje me çfarë ndodhi në Kuvend. Basha e ka konsideruar vendimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, një vendim jo të ...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

Lajmi.net - 12.10.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi ...

Berisha i ngjashëm me Kim Jong-un, problemi në PD është që problemin e quajnë zgjidhje

Java News - 12.10.2017

Nga Mustafa Nano “Edi Rama ta harrojë që me opozitën dhe me Partinë Demokratike do të ketë diçka tjetër përveç përballjes totale; ai e ka zgjedhur kompromisin; kompromisin e ka me krimin e ...

Basha zbulon: I dyshuari për ngjarjen në Elbasan u arratis, e ndihmoi policia

LajmiFundit - 11.10.2017

Partia Demokratike zbuloi të dhëna të reja për arratisjen e të dyshuarit kryesor të ngjarjes në Elbasan, ku policia u sulmua me një automjet të blinduar më 18 shtator 2017.

A është i kërcënuar Basha nga bandat e Elbasanit? (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2017

Lulzim Basha mbajti një konferencë për shtyp në drekë duke theksuar problematikën e futjes së të gjithë biznesit në skemën e TVSH-së, ndërsa tha se pritet një rritje e ndjeshme e kostos së jetesës në ...

Basha: TVSH-ja e Ramës marrëzi, do ta pengojmë

RTSH - 11.10.2017

Shqiptarët janë të parët nga vendet e Ballkanit dhe të Europës, që duan të braktisin vendin e tyre . Kështu i lexon rezultatet e Barometrit të Ballkanit 2017, kreu i opozitës së djathtë shqiptare ...

Basha: Banda që përplasi policinë në Elbasan është arratisur jashtë vendit

Albeu.com - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për median theksoi se nga janari mbijetesa e shqiptarëve do jetë edhe më e vështirë, pasi Rama do fusë biznesin e vogël në skemën e ...

Basha: Kryeministri nuk do t’ia dijл, shqiptarлt po largohen nga vendi

Botasot - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për shtyp nga selia e PD-së ka folur në lidhje me gjendjen e vendit. Basha foli për bandat dhe jo vetëm, ai bëri fajtor qeverinë dhe ...

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Ramën për lidhje me krimin

ABC News - 11.10.2017

Lulzim Basha nga foltorja e selisë blu denoncoi rritjen e varfërisë në Shqipëri, për të theksuar edhe njëherë rëndësinë e votës së lirë dhe misionin e tij në opozitë.

Basha: autorët e incidentit të Elbasanit janë larguar nga Shqipëria me ndihmën e policisë (video)

Alb Portali - 11.10.2017

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, akuzoi policinë se ka ndihmuar personat e përfshirë në incidentin e Elbasanit pak javë më pare, që të arratisen nga vendi. Loading...

Basha: Qytetarët ikin nga Shqipëria, Rama nuk do t’ia dijë

Ora news - 11.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha bëri fajtor qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama që shqiptarët duan të largohen nga vendi. Duke iu referuar barometrit për Ballkanin, Basha tha se motivi kryesor i ikjes ...

Basha akuza të forta qeverisë: Ja ku ndodhet banda që përplasi policinë në Elbasan

Java News - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se ka ndihmuar ata që goditën policinë në Elbasan natën e 18 shtatorit për tu larguar nga Shqipëria drejt një vendi të BE-së.

Aksion “me themel”, Basha ngre zërin dhe paralajmëron…

Java News - 11.10.2017

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim basha ka dalë në një reagim për mediat nga selia e PD ku tha se froca që ai drejton do të ndërmarrë aksion kundër futjes së biznesit të vogël në skemën e TVSH-së.

Ruçi nuk pranoi kërkesën e PD-së, Basha: ?Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin?

Albeu.com - 12.10.2017

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e ...

Basha: Rama u tremb se do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

Albeu.com - 12.10.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, në lidhje me përjashtimin e demokratit Flamur Noka. “Opozita është e gatshme ta faktojë para qytetarëve lidhjen e tij ...

ANALIZA/ Mustafa Nano: Berisha në PD si Kim Jong-Un në Korenë e Veriut

BalkanWeb - 12.10.2017

Gazetari Mustafa Nano ka bërë një analizë të situatës aktuale politike në vend. Në shkrimin e tij ai thotë se në selinë blu, të gjithë po bëjnë garë për t’u dukur sa më shumë si ish-kryeministri Sali ...

Ngjarja në Elbasan, Basha akuza të rënda: Banda ndodhet në një vend të BE-së

LajmiFundit - 11.10.2017

Tone të ashpra dhe të rënda ndaj kryeministrit, Basha nuk ndalet! Në një deklaratë për mediat nga selia e PD-së, Basha theksoi se nga janari mbijetesa e shqiptarëve do jetë edhe më e vështirë, pasi ...

Basha: Qytetarët ikin nga Shqipëria, Rama nuk do t’ia dijë

SOT - 11.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha nga selia e Partisë Socialiste, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me lëvizjet masive të shqiptarëve të cilët duan të largohen nga vendi.

Basha: autorët e incidentit të Elbasanit janë larguar nga Shqipëria me ndihmën e policisë (video)

Almakos - 11.10.2017

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, akuzoi policinë se ka ndihmuar personat e përfshirë në incidentin e Elbasanit pak javë më pare, që të arratisen nga vendi.

Basha: Propozim për TVSH! Ja ku ndodhen ata që goditën policinë

Mapo - 11.10.2017

Partia Demokratike do të paraqesë në Kuvend propozimin e saj për TVSH-në. Vetë kreu i saj, Lulzim Basha në një dalje të posaçme për mediat tha se duhet të ndërhyhet në themel, dhe kjo është garantimi ...

“Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin”, Basha: Ruçi nuk ka arsye të…

Mapo - 12.10.2017

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi rindërpreu seancën pas përplasjes me deputetin demokrat Flamur Noka. Lidhur me këtë situatë në një dalje për media ka reaguar kreu i PD-së Lulzim Basha.

Nano: Demokratët bëjnë garë kush është më shumë berishian

Albeu.com - 12.10.2017

Analisti Mustafa Nano, në një shkrim për gazetën Mapo, thekson se në selinë blu, të gjithë po bëjnë garë për t’u dukur më berishian se tjetri. “Kundërshtarët e Bashës brenda partisë kërkojnë ta ...

Basha akuza të forta Ramës: I jep llogari bandave se me ata siguroi votën

SOT - 11.10.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka reaguar ndaj të dhënave dëshpëruese për shqiptarët dhe pamundësinë për përballimin e jetesës publikuar nga Barometri i Ballkanit.

Basha: Propozim për TVSH! Ja ku ndodhen ata që goditën Audi-n

Almakos - 11.10.2017

Partia Demokratike do të paraqesë në Kuvend propozimin e saj për TVSH-në. Vetë kreu i saj, Lulzim Basha në një dalje të posaçme për mediat tha se duhet të ndërhyhet në themel, dhe kjo është garantimi ...

Problemi në PD është që problemin e quajnë zgjidhje

Ora news - 12.10.2017

“Edi Rama ta harrojë që me opozitën dhe me Partinë Demokratike do të ketë diçka tjetër përveç përballjes totale; ai e ka zgjedhur kompromisin; kompromisin e ka me krimin e organizuar, e ka me ...

Basha: Propozim për TVSH! Ja ku ndodhen ata që goditën policinë

Zhurnal - 11.10.2017

Basha: Propozim për TVSH! Ja ku ndodhen ata që goditën policinë Tiranë, 11 tetor- Partia Demokratike do të paraqesë në Kuvend propozimin e saj për TVSH-në.

Basha: Biznesi i vogël me TVSH, çmenduri e mazhorancës

Ora news - 11.10.2017

Duke iu referuar barometrit për Ballkanin, ku të dhënat flisnin për dëshpërim dhe pamundësi të përballimit të jetesës nga shqiptarët, kryetari i PD Lulzim Basha hodhi akuza të ashpra ndaj qeverisë ...

“50% e shqiptarëve duan të ikin nga vendi”, reagon Basha: Nga janari duhet vetëm mbijetesë, çmimet …

BalkanWeb - 11.10.2017

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të sondazhit të Barometrit të Ballkanit. Sipas rezultateve të kësaj ankete, mbi 50 % e shqiptarëve duan të largohen nga ...

Basha për bandat: Ja ku gjenden të dyshuarit që përplasën makinën e policisë

Lajmi.net - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencë për shtyp ditën e sotme ka folur në lidhje me bandat dhe gjendjen ekonomike të vendit. Basha duke iu referuar Barometrit të Ballkanit tha ...

Basha: Shqiptarët duan të ikin

Top Channel - 11.10.2017

Duke analizuar të dhënat e barometrit të Ballkanit, Lulzim Basha shprehu shqetësimin e opozitës se gjysma e shqiptarëve duan të ikin nga vendi. Arsyeja kryesore është gjendja ekonomike.

Basha: Shqiptarët duan të ikin

Portalb - 11.10.2017

Duke analizuar të dhënat e barometrit të Ballkanit, Lulzim Basha shprehu shqetësimin e opozitës se gjysma e shqiptarëve duan të ikin nga vendi. Arsyeja kryesore është gjendja ekonomike.

Basha për bandat: Ja ku gjenden të dyshuarit që përplasën makinën e policisë

Botasot - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencë për shtyp ditën e sotme ka folur në lidhje me bandat dhe gjendjen ekonomike të vendit. Basha duke iu referuar Barometrit të Ballkanit tha ...

Basha: PD do të luftojë kundër rritjes së TVSH, paraqesim propozimet tona për të ndaluar rritjen e çmimeve

SOT - 12.10.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar, pas publikimit të sondazhit të Barometrit të Ballkanit ku theksohej se shqiptarët nuk përballojnë dot shpenzimet dhe kostot e jetesës.