TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fati i lëndëve të PSP-së do të dihet nesër

Telegrafi - 11.09.2019

Cili do të jetë fati i hetimeve, para-hetimeve dhe rasteve të PSP-së do të mësohet nesër, përcjell Telegrafi Maqedoni. Prokurorët specialë po shqyrtojnë letrën e prokurorit të parë publik, Ljubomir ...

PSP-ja kërkon anulimin e proceseve gjyqësore pas arrestimit të Janevës

Gazeta Express - 11.09.2019

Pozita e palakmueshme e Prokurorisë Speciale u reflektua edhe në sallën gjyqësore. Për herë të parë që nga arrestimi i Katica Janeva, një prokuror i PSP-së kërkoi që gjykimi të shtyhej për shkak të ...

PSP e mori shkresën nga Joveski

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – PSP sot paradite e mori shkresën, që tek ta e dërgoi prokurori shtetëror publik, Ljubomir Joveski për transferimin e lëndëve.

Dështimi i takimit të liderëve, akuza mes Zaevit dhe Mickoskit

Alsat - 11.09.2019

Zaev dhe Mickoski janë të zhgënjyer nga qëndrimi i njëri-tjetrit në takimin e një dite më parë, i cili zgjati deri në orët e hershme të mëngjesit. Qëndrimet e tyre konfuze nuk përputhen mbi atë se ku ...

PSP-ja kërkon anulimin e proceseve gjyqësore

Alsat - 11.09.2019

Pozita e palakmueshme e Prokurorisë Speciale u reflektua edhe në sallën gjyqësore. Për herë të parë që nga arrestimi i Katica Janeva, një prokuror i PSP-së kërkoi që gjykimi të shtyhej për shkak të ...

Pa marrëveshje për ligjin për Prokurorinë

Shqipmedia - 11.09.2019

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë publike dështuan. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk arritën të dakordohen ...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re(VIDEO)

Portalb - 11.09.2019

Pas dështimit të takimit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se, propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur si ...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti në takimin për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re(VIDEO)

Portalb - 11.09.2019

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Alsat - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.

Dështimi i takimit për PSP-në, konferencë për media e Zoran Zavit (Drejtpërdrejtë)

Portalb - 11.09.2019

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është duke mbajtur konferencë për media, transmeton Portalb.mk.

Osmani: Nuk ishim në takim, sepse nuk kemi problem me Ligjin

Portalb - 11.09.2019

Në rolin e zëdhënësit të partisë, Bujar Osmani sot deklaroi se, Bashkimi Demokratik për Integrim(BDI) nuk ishte në takimin mes Zoran Zaevt dhe Hristijan Mickoskit , sepse nuk ka problem me Ligjin për ...

I pasigurt fati i PSP-së edhe pas takimit të liderëve mes Zaevit dhe Mickovskit

Idividi - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MIA) – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski ...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

Alsat - 11.09.2019

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të ...

Takimi i liderëve mbyllet pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë

Alsat - 11.09.2019

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski ...

Mbetet i pasigurtë fati i Prokurorisë Speciale dhe lëndët e saj

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan ...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjekë pushtetin dhe opozitën

Portalb - 11.09.2019

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike .

I pasigurt fati i PSP-së

Medial - 11.09.2019

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në ...

Ligji i Prokurorisë, takim shtatë orësh për të mos u marrë vesh (FOTO+VIDEO)

Portalb - 11.09.2019

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike .

Pa epilog takimi Zaev – Mickovski

Flaka - 11.09.2019

Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë Publike me të cilin sillet ...

(Ora 01:10) / Negociatat midis LSDM-së dhe VMRO-së, akoma dallime rreth statusit të PSP-së

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski rreth Ligjit për ...

Prokuroria publike dërgon kërkesë për marrjen e lëndëve të PSP

Zhurnal - 10.09.2019

Shkresa për marrjen e lëndëve pason pas njoftimit ditë më parë që nga paraburgimi e dërgoi prokurorja speciale publike, Katica Janeva me të cilën dha autorizim të gjitha lëndët e PSP-së t’i merr ...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

Tetova Sot - 10.09.2019

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore.

PTHP dërgoi kërkesë deri te PSP për marrjen e lëndëve të saj

Botasot - 10.09.2019

Prokurori publik i shtetit, Ljubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te PSP këtë pasdite për të marrë lëndët nga Prokuroria Speciale Publike, konfirmoi ai për “TV21”.

PTHP dërgoi kërkesë deri te PSP për marrjen e lëndëve të saj

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurori publik i shtetit, Ljubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te PSP këtë pasdite për të marrë lëndët nga Prokuroria Speciale Publike, konfirmoi ai për “TV21”.

PSP: Nuk ka arritur shkresë për dorëzimin e lëndëve

Flaka - 10.09.2019

Edhe pse ka disa ditë që Prokuroria republikane ka vendosur për marrjen e kompetencave mbi lëndët e PSP-së, nga kjo e fundit informojnë se akoma nuk kanë pranuar shkresë më shkrim që të mund të ...

PSP e shqetësuar për fatin e të punësuarve, materialet dhe arkivin

Flaka - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe sigurinë e të punësuarve, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon kjo prokurori.

Kacarska: I gjithë gjyqësori është robëruar, shtyhet seanca gjyqësore për “Transportuesin”

Gazeta Express - 10.09.2019

Transferimi i lëndëve të PPS-së në PTHP, gjë që e kërkoi prokurorja Katica Janeva, e cila gjendet prapa grilave, e prolongoi seancën gjyqësore për rastin “Transportuesi”.

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

Telegrafi - 10.09.2019

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës ...

Zaev: Esenca është nëse “Bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose jo

Tetova Sot - 10.09.2019

Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ...

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

Alsat - 10.09.2019

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës ...

PSP: Ende nuk kemi marrë shkresë nga PP-ja si do të veprojë me lëndët

Tetova Sot - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse dhe si do të veprojë me lëndët e ...

Prokuroria Speciale ngre alarmin, nëse shfaqen përgjime të reja…

Ina - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike në Maqedoninë e Veriut sot për mes një njoftimi ka bërë të ditur se nëse shfaqen përgjime të reja, ky institucion nuk do të bartë përgjegjësi.

PSP-ja e shqetësuar për mos-rregullimin e lëndëve të kësaj Prokurorie

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse ...

PSP-ja u shpreh e shqetësuar për sigurinë e të punësuarve dhe materialeve të përgjuara

Portalb - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike(PSP) është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe ka pyetur se, çfarë do të ndodh me të punësuarit, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat ...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

Alsat - 10.09.2019

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në ...

“Transportuesi” është anuluar: marrja e lëndëve nga PSP e ka bllokuar gjyqësorin

Portalb - 10.09.2019

Seanca e sotme gjyqësore për rastin “ Transportuesi ” është anuluar për shkak të vendimit për marrjen e lëndëve nga PSP, njofton Portalb.mk . Në fillim të seancës, gjykatësja, Dobrilla Kacarska tha ...

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë përfundim adekuat gjyqësor

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Kiro Zdravev ka deklaruar se të gjitha lëndët e hapura të PSP-së, pavarësisht në çfarë faze ndodhen, duhet të kenë dhe përfundim të ...

Transferimi i lëndëve të PSP-së në PP anulon seancën për rastin “Transporter”

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Ndërmarja e paralajmëruar e lëndëve të PSP-së nga Prokuroria Shtetërore ka shtyrë gjykimin për lëndën “Transporter”, njofton Zhurnal.

Zdravev: Lëndët e Prokurorisë Speciale duhet të kenë epilog  gjyqësor

Portalb - 10.09.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor, njofton Portalb.mk .

Prokurorët e PSP-së: Mandati jonë është deri në vitin 2020, kërkojmë zgjedhje të pasardhësit të Janevës

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurorët e PSP-së përmes një njoftimi për media theksojnë se tek ata nuk ka arritur letër nga Prokuroria Publike, përmes së cilës kryeprokurori Ljubomir Joveski kërkon nga ata që t’ia dorëzojnë ...

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë epilog gjyqësor

Botasot - 10.09.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor.

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë epilog gjyqësor

Telegrafi - 10.09.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor.

Kacarska: Gjyqësori i robëruar, nuk mund të gjykohet për lëndët e Speciales

Flaka - 10.09.2019

Vendimi për transformimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) në Prokurorinë Publike (PP), ka anuluar gjykimin për lëndën “Transportuesi”, raporton Koha.mk Në fillim të seancës gjyqësore, ...

Joveski: Për lëndët e PSP-së, nuk është e përjashtuar mundësia që të veprojnë prokurorët e deritanishëm

Portalb - 10.09.2019

Prokurori shtetëror, Lubomir Joveski thotë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitete që të veprojë për të gjitha lëndët penale-juridike të PSP-së dhe se shpreson që procesi do të rrjedhë ...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se ...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

Flaka - 10.09.2019

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson ...

VMRO ndërron mendje për lëndët e PSP-së

Flaka - 09.09.2019

VMRO-DPMNE ka sqaruar sot arsyet përse kanë ndryshuar mendje dhe tani janë kundër kalimit të lëndëve nga Prokuroria Speciale Publike në Prokurorinë Themelore Publike.

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e ...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Tetova Sot - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Gazeta Express - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.