TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediat izraelite kanë vonuar 8 vjet me hapjen e Qendrës Memoriale të hebrenjve në Shkup

Portalb - 14.03.2019

“Agjencia Telegrafike e Hebrenjve” (Jewish Telegraphic Agency) më 11 mars publikoi tekst se në Shkup po hapet Qendra Memoriale e Holokausitit të Hebrenjve nga Maqedonia, edhe pse kjo qendër është e ...

Mediat izraelite kanë vonuar 8 vjet me hapjen e Qendrës Memoriale të hebrenjve në Shkup

Botasot - 14.03.2019

“Agjencia Telegrafike e Hebrenjve” (Jewish Telegraphic Agency) më 11 mars publikoi tekst se në Shkup po hapet Qendra Memoriale e Holokausitit të Hebrenjve nga Maqedonia, edhe pse kjo qendër është e ...

Thaçi dhe Haradinaj: Kosova është mirënjohëse për ndihmën e Izraelit

Evropaelire - 12.03.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, kanë pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të shoqëruar nga Votim Demiri, Kryetari ...

Haradinaj dhe Singer bënë homazhe te pllaka përkujtimore e hebrenjve

Almakos - 12.03.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim shefin ekzekutiv, njëherit nbnkryetar i Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer.

Haliti mori mbështetje për Kosovën nga nënkryetari Ekzekutiv i Kongresit Botëror të Hebrenjve

Almakos - 12.03.2019

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka pritur sot në takim nënkryetarin Ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të cilin e njoftoi për angazhimet në Kuvendin e ...

Singer: I admirueshëm përcaktimi për paqe dhe harmoni mes besimeve në Kosovë

VOA - 13.03.2019

Zëvendës presidenti i Kongresit Botëror Hebraik, Robert Singer, të martën në Prishtinë, vuri lule në pllakën përkujtimore kushtuar hebrenjve që pësuan gjatë Holokaustit nëpër kampet e përqendrimit në ...

Haradinaj takon shefin e Kongresit Botëror të Hebrenjve

Botasot - 12.03.2019

Përmes një postimi në facebook, shefi i qeverisë Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka pritur në takim Shefin ekzekutiv dhe presidentin e Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer.

Hoxhaj takon Singer, e falënderon për mbështetjen hebreje për Kosovën

Botasot - 12.03.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj priti sot një delegacion të udhëhequr nga drejtori ekzekutiv dhe zëvendës-presidenti i organizatës më të madhe hebreje në botë, World Jewish Congress, Robert Singer, ...

Dimitrov – Singer: Bashkësia hebraike ka rol të rëndësishëm në jetën shoqërore dhe kulturore të vendit

Tetova Sot - 12.03.2019

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me zëvendëskryetarin ekzekutiv të Kongresit botëror hebrenj, Robert Singer, me të cilin kanë biseduar për aktivitetet konkrete dhe ...

Thaçi falënderon Kongresin Botëror të Hebrenjve për pranimin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës

Almakos - 12.03.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të shoqëruar nga Votim Demiri, Kryetari i Bashkësisë Hebraike të ...

Haradinaj: Komuniteti hebre është pjesë e pandarë e Kosovës

BalkanWeb - 12.03.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Kosova në kohët më të vështira për hebrenjtë është vënë në mbrojtje të tyre dhe se kjo ishte gjëja e duhur për t’u bërë.

Hoxhaj e falënderon Singer për mbështetjen hebreje për Kosovën

Lajmi.net - 12.03.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur një delegaciont të udhëhequr nga drejtori ekzekutiv dhe zëvendës-presidentin e organizatës më të madhe hebreje në botë, World Jewish Congress, ...

Haradinaj: Komuniteti hebraik është pjesë e pandarë e Kosovës

Lajmi.net - 12.03.2019

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka thënë se komuniteti hebraik është pjesë e pandarë e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Kosova në kohët më të vështira për hebrenjtë ...

Thaçi falënderon Kongresin Botëror të Hebrenjve për pranimin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës

Lajmi.net - 12.03.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të shoqëruar nga Votim Demiri, Kryetari i Bashkësisë Hebraike të ...

Haradinaj: Komuniteti hebraik është pjesë e pandarë e Kosovës

Tetova Sot - 12.03.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Kosova në kohët më të vështira për hebrenjtë është vënë në mbrojtje të tyre, dhe se kjo ishte gjëja e duhur për t’u bërë.

Thaçi falënderon Kongresin Botëror të Hebrenjve për pranimin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës

Botasot - 12.03.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të shoqëruar nga Votim Demiri, Kryetari i Bashkësisë ...

Thaçi: Kosova mirënjohëse për ndihmën që dha shteti izraelit

Kosova Live - 12.03.2019

Thaçi falënderon Kongresin Botëror të Hebrenjve për pranimin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit ...

Thaçi falënderon Kongresin Botëror të Hebrenjve për pranimin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës

Medial - 12.03.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të shoqëruar nga Votim Demiri, Kryetari i Bashkësisë ...