TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Turqia bleu sistemin S-400-in për të mbrojtur shtetin”

Medial - 12.07.2019

Turqia bleu sistemin rus për mbrojtje ajrore S-400 duke mos pasur synim që të sulmojë, por të mbrojë shtetin, deklaroi një zyrtar i lartë i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti).

Moska i dorëzon Ankarasë pjesën e parë të raketave ruse S-400

ABC News - 12.07.2019

Mbërrin në Turqi pjesa e parë e sistemit të raketave për mbrojtjen tokë ajër, nga Rusia. Ministri i jashtëm turk, por dhe Ministria e Mbrojtjes konfirmuan nisjen e procesit që do të vazhdojë disa ...

Turqia sfidon SHBA-në, mbërrijnë pajisjet e para të sistemit rus

Telegrafi - 12.07.2019

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se sot ka filluar transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi, duke sfiduar kështu edhe Shtetet e Bashkuara ...

Rast i paprecedent brenda NATO-s: Turqia sfidon SHBA

Mapo - 12.07.2019

Turqia ka marrë pjesët e para të një sistemi mbrojtje raketash ruse S-400, pavarësisht kundërshtive nga SHBA. Dërgesa ariti të premten në Ankara. Kjo lëvizje pritet të zemërojë SHBA, e cila ka ...

Mbërritën në Ankara pjesët e para të S-400 (Video)

Respublica - 12.07.2019

Mëngjesin e kësaj të premteje mbërriti në Ankara, ngarkesa e parë me pjesët përbërëse të sistemit të mbrojtjes raketore S-400 nga Rusia. Kontrata e nënshkruar në shtator 2017 mes presidentit Erdogan ...

Turqia ka pranuar dërgesën e parë të sistemit raketor rus S-400

Alsat - 12.07.2019

Autoritetet turke kanë njoftuar se dërgesa e parë e sistemit raketor rusS-400 sot ka arritur në Turqi, me çka rriten gjasat që SHBA-të të fillojnë sanksionimet kundër Erdoganit.

Shefi i Pentagonit: Bisedë me homologun turk për sistemet S-400

VOA - 12.07.2019

Sekretari i Mbrojtjes në detyrë Mark Esper tha të premten (12 korrik) se Shtetet e Bashkuara nuk kanë ndryshuar qëndrim lidhur me rolin e Turqisë në programin për avionët amerikanë F-35, nëse ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Moska i dorëzon Ankarasë pjesën e parë të Rake.tave ruse S-400

Medial - 12.07.2019

Mbërrin në Turqi pjesa e parë e sistemit të raketave për mbrojtjen tokë ajër, nga Rusia. Ministri i jashtëm turk, por dhe Ministria e Mbrojtjes konfirmuan nisjen e procesit që do të vazhdojë disa ...

Turqia sfidon SHBA, mbërrijnë pajisjet e para të sistemit rus

SOT - 12.07.2019

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se sot ka filluar transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi, duke sfiduar kështu edhe Shtetet e Bashkuara ...

Turqia filloi vendosjen e sistemeve ruse S-400

Gazeta Express - 12.07.2019

Ministria turke e Mbrojtjes tha se dërgesa e parë e sistemit mbrojtës raketor rus, S-400, arriti në Turqi, vend anëtar i NATO-s, një zhvillim që mund të përshkallëzojë tensionet me Shtetet e ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi

Evropaelire - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Prag lufte?! Raketat S-400 përplasin SHBA-Turqi, ja mesazhi i fundit

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, duke treguar se vazhdon procesi në lidhje me dërgesën e S-400, tha se “Nuk ka ndonjë problem. Procesi edhe pas kësaj do të zhvillohet në mënyrë ...

Turqi, nis transferimi i sistemeve raketore ruse S-400

RTSH - 12.07.2019

Transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi ka filluar sot, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes.

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

VOA - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Turqia merr në dorëzim raketat e para nga Rusia

LajmiFundit - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia shpërfill SHBA-në, fillon transferimi i sistemeve raketore ruse S-400

Gazeta Tema - 12.07.2019

Transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi ka filluar sot, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes.

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Gazeta Express - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Raketa ruse në Turqi/ Sistemi s-400 vendoset në bazën turke pranë Ankarasë

Top Channel - 12.07.2019

Sfida e Turqisë ndaj Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin rus e mbrojtjes raketore, sot u pa më qartë se çdo herë tjetër: Sistemi S-400 mbërriti në bazën ajrore Murted pranë Ankarasë, duke ...

Pjesë të S-400 mbërrijnë në Turqi, por presioni amerikan i mbyll ato në depo

Albeu.com - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia nis transferimin në mbrojtjen raketore ruse S-400

Koha.net - 12.07.2019

Transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi ka filluar sot, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes.

Turqia paralajmërim SHBA-së lidhur me sistemin S-400: Shmangni hedhjen e hapave të gabuar

Gazeta Tema - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi (VIDEO)

Portalb - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim, njofton REL.

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Tetova Sot - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi

Zeri - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Alsat - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Top Channel - 11.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...