TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gafa e Junker bëhet meme: "Kur të duash ti o buçko, ta prish daja ty" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.06.2019

Pas konferencës së kryeministrit Edi Rama me Presidentin e KE-së Jean Claude Juncker këtë të martë në Bruksel rrjeti ka "plasur" në gallata e meme. Junker njihet si pijedashës, dhe për shak të ...

Juncker: Pa marrëveshje dypalëshe nuk ka anëtarësim në BE për Kosovën dhe Serbinë

Evropaelire - 12.06.2019

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, porositi Kosovën dhe Serbinë, se nuk mund të llogarisin në anëtarësim në BE, pa një marrëveshje për normalizimin e raporteve ndërmjet tyre.

Juncker ‘godet’ Kosovën e Serbinë: S’ka BE pa marrëveshje mes dy vendeve

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker, ka thënë se nëse Beogradi dhe Prishtina nuk i zgjidhin marrëveshjet mes vete, nuk ka hyrje në Bashkim Europian, për asnjërën palë “Unë kam qenë ...

Jemi në qershor por Junker ngatërron muajin: Zgjedhjet në Shqipëri në prill, gazetarët qeshin

Botasot - 12.06.2019

Ka pasur një moment të pikant në konferencën për shtyp mes Edi Ramës dhe Jean Claude Juncker këtë të martë, 11 qershor, në Bruksel. Duke folur per zgjedhjet ne Shqiperi, Presidenti i Komisionit ...

Bruksel, Junker: Zgjedhjet e 30 qershorit duhet të mbahen

Ina - 12.06.2019

Presidenti i KE Jean- Claude Juncker në një deklarate të përbashkët me kryeministrin shqiptar Edi Rama tha se zgjedhjet e 30 qershorit në vendin tonë duhet të mbahen.

Juncker pret Ramën: Shtyrja e zgjedhjeve dëmton perspektiven europiane të Shqipërisë

ABC News - 11.06.2019

Çdo shtyrje e zgjedhjeve lokale dëmton perspektivën europiane të Shqipërisë. Ka qenë ky mesazhi që i ka përcjellë klasës politike shqiptare presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker.

Rama: Nuk kam kohë të flas për Metën

LajmiFundit - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama pas takimit në Bruksel me presidentin e KE, Jean- Claude Juncker u shpreh se jo të gjithë janë të vendosur si Jucker për çeljen e negociatave për Shqipërinë.

Juncker: Pa zgjidhjen e mosmarrëveshjes, as Kosova e as Serbia s’kanë vend në BE

Koha.net - 11.06.2019

Presidenti i Komisioni Evropian (në largim), Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar se pa zgjidhjen e mosmarrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, asnjëra palë nuk do të ketë mundësinë të hyjë në ...

“Çfarë ti them atij kur ai nuk lexon Bild”, ish deputeti i LSI sulmon presidentin e Komisionit Europian

SOT - 11.06.2019

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, i ka cilësuar “turp i madh” deklaratat e Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, i cili tha sot në një konferencë të përbashkët me ...

Presidenti i KE: Zgjedhjet të mbahen më 30 qershor, njerëzit nuk duhet të ndalohen të kryejnë këtë të drejtë ...

Top Channel - 11.06.2019

Në konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama, Presidenti i KE, Juncker tha se njerëzit nuk duhet të ndalohen të kryejnë këtë të drejtë demokratike, duke shtuar se shtyrja e zgjedhjeve do të ...

Rama në Bruksel: BE të mbajë “fjalën për hapjen e negociatave”

Medial - 11.06.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kërkoi nga Bashkimi Evropian (BE) të mbajë fjalën për nisjen e negociatave për anëtarësimin e vendit të tij, raporton Anadolu Agency (AA).

Negociatat/ Juncker me Ramën: Nuk do përqëndrohemi te qershori, por momenti ka ardhur

Top Channel - 11.06.2019

Në konferencën e përbashkët midis Jean-Claude Juncker dhe Edi Ramës u kërkua që vendet anëtare të Bashkimit Evropian të njohin meritën e Shqipërisë në realizimin e reformave për të bërë të mundur ...

Lapsusi i Junkerit për zgjedhjet, gazetarët s’e mbajnë të qeshurën

Mapo - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker ka qenë shpeshherë në shenjestër të mediave për sjelljet e tij të çuditshme apo lapsuset në publik.

Presidenti i KE: Zgjedhjet duhet të mbahen më 30 qershor

Albeu.com - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka deklaruar se, sipas tij, zgjedhjet lokale duhet të mbahen më 30 qershor. Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Rama, Juncker tha se ...

“Ah po në...”/ Batuta mes Ramës dhe presidentit të KE: Kur i keni zgjedhjet? Ndërhyn menjëherë kryeministri: Në ...

SOT - 11.06.2019

Teksa ka nisur të flasë për zgjedhjet, presidenti i KE, Jean Claude Juncker ka pyetur: “Kur mbahen zgjedhjet?”. Në këtë moment ka ndërhyrë menjëherë kryeministri Rama duke e informuar: “Në qershor”.

Rama-Juncker: Shqipëria, gati për të hapur negociatat

Alsat - 11.06.2019

Kryeministri shqiptar shtoi se “është koha për Evropën të bëjë çfarë ne presim, të njoh meritën tonë dhe të ndezë dirtën jeshile për hapjen e negociatave.

Zgjedhjet/ Balla: Edhe SHBA do jetë në një linjë me Juncker

BalkanWeb - 11.06.2019

Deklaratave të gazetarit Ylli Rakipi në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24 iu përgjigj kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Juncker krah Ramës: Zgjedhjet në Shqipëri duhet të mbahen

Botasot - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker tha se zgjedhjet në Shqipëri duhet të mbahen. Në konferencë me kryeministri Rama nga Brukseli, ai tha se nëse kjo nuk ndodh mund të ndikojë në ...

Ylli Rakipi: Juncer foli nën avujt e alkoolit, Rama mori “qokën”

BalkanWeb - 11.06.2019

Në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24 po komentohet sot situata aktuale politike ai dhe përplasjet President-Kryeministër në distancë për datën e zgjedhjeve.

Bruksel, Rama: Ka ardhur koha që Evropa të na hapë dritën jeshile (nuk komenton përplasjen me Metën)

Gazeta Express - 11.06.2019

Gjatë konferencës në Bruksel me Presidentin e Komisionit Evropian, kryeministri Edi Rama është shprehur se tashmë është rradha e BE-së për t’i hapur dritën jeshile Shqipërisë për hapjen e negociatave.

Juncker: Zgjedhjet duhet të zhvillohen

ABC News - 11.06.2019

Sipas Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, zgjedhjet në Shqipëri duhet të zhvillohen. Gjatë një konference për shtypo sëbashku me kryeministrin Edi Rama në Bruksel, Juncker tha se ...

Rama: Ëndërroj për Europë të madhe

ABC News - 11.06.2019

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin e KE-së Juncker, kryeministri Rama iu përgjigj pyetjes së një gazetareje serbe rreth bashkimit të Shqipërisë me Kosovën.

“Kur i mbani zgjedhjet… në fund të prillit?” Hilaritet në sallë me fjalët e Juncker, Presidenti i KE-së puth Edi Ramën

Gazeta Express - 11.06.2019

Ka patur një moment të “çuditshëm” këtë të martë në Bruksel teksa në konferencë për shtyp mes Ramës e Jean Claude Juncker, Presidenti i Komisionit Evropian ka bërë një pyetje… “kur mbahen zgjedhjet ...

Presidenti i KE-së Juncker: Nëse zgjedhjet nuk mbahen do të shtyjnë integrimin e Shqipërisë

Gazeta Express - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Evropian Juncker ka deklaruar se është i mendimit se procesi zgjedhor në Shqipëri duhet kryer më 30 qershor, pasi në të kundërt do të penalizonte perspektivën europiane të ...

Juncker: Serbia dhe Kosova të përkushtohen për dialog konstruktiv

BalkanWeb - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker, në një dalje publike me kryeministrin shqiptar Edi Rama, pyetur për dialogun Kosovë – Serbi, tha se të dyja palët duhet të përkushtohen për një ...

Kosovë-Serbi/ Juncker: Pa zgjidhur mosmarrëveshjen nuk futen në BE

Mapo - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me Kryeministrin Edi Rama, u pyet nga një gazetare serbe në lidhje me taksën që Kosova ka vendosur ndaj produkteve ...

Juncker: Shqipëria i meriton negociatat, por në qershor e pamundur

Mapo - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker deklaroi gjatë konferencës së përbashkët me Edi Ramën në Bruksel se Shqipëria e meriton plotësisht çeljen e negociatave.

Edi Rama: BE mos luajë lojë, të anëtarësojë vendet që e meritojnë

BalkanWeb - 11.06.2019

BRUKSEL Kryeministri Edi Rama në një dalje publike me presidentin e KE Juncker, duke u ndalur te zgjerimi i mundshëm i BE, deklaroi se Bashkimi Europian nuk duhet që të luajë lojë, por të anëtarësojë ...

Shqipëria meriton injorancën e zyrtarëve të BE-së: Zgjedhjet mbahen në prill

Respublica - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker mendon se zgjedhjet në Shqipëri janë në fund të prillit. E ka thënë në konferencë me kryeministrin Rama. Lapsus? Jo.

Bruksel, Junker: Zgjedhjet e 30 qershorit duhet të mbahen

BalkanWeb - 11.06.2019

BRUKSEL Presidenti i KE Jean- Claude Juncker në një deklarate të përbashkët me kryeministrin shqiptar Edi Rama tha se zgjedhjet e 30 qershorit në vendin tonë duhet të mbahen.

Juncker: Shqipëria duhet të mbajë zgjedhjet më 30 qershor

Mapo - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker deklaroi gjatë konferencës së përbashkët me Kryeministrin Edi Rama se Shqipëria duhet ti zhvillojë zgjedhjet më datë 30 qershor.

“Nëse Kosova dhe Serbia nuk zgjidhin mosmarrëveshjet, nuk kanë shans në BE”

Java News - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker e ka thënë qart se nëse Kosova dhe Serbia nuk zgjidhin mosmarrëveshjet midis tyre, nuk do të kenë shans të futen në BE.

Rama në konferencën me Juncker: Nuk kam kohë të flas për Metën, s’kam ardhur për të këtu

Gazeta Tema - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama preferoi të mos bënte komente për konfliktin e fundit me presidentin e Republikës, Ilir Meta, gjatë konferencës së tij me kreun e KE-së, Juncker.

Juncker: Zgjedhjet e 30 qershorit duhet të zhvillohen

Java News - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama është takuar në Bruksel me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Jean-Claude Juncker. Në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi ...

Rama me presidentin e KE, Juncker: Zgjedhjet duhet të mbahen më 30 qershor

Durres Lajm - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm është larguar nga Shqipëria për një vizitë zyrtare në Bruksel në kuadër të hapjes së negociatave nga Shqipëria.

Presidenti i KE-së: Të hapen negociatat, Shqipëria ka bërë progres mbresëlënës

Java News - 11.06.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker është shprehur në favor të hapjes së negociatave të Shqipërisë për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Juncker i prerë: Askush nuk mund të ndalojë zhvillimin e zgjedhjeve në Shqipëri

Java News - 11.06.2019

Presidenti i KE-së Jean-Claude Juncker ritheksoi qëndrimin se zgjedhjet duhet të zhvillohen në datën e përcaktuar. Ai theksoi se askush nuk duhet ti ndalojë shqiptarët që të shprehin pikëpamjet ...

Rama ‘ironizon’ Metën në Bruksel: Nuk kam kohë dhe as kam ardhur të flas për të këtu

Java News - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama preferoi të mos bënte komente për konfliktin e fundit me presidentin e Republikës, Ilir Meta, gjatë konferencës së tij me kreun e KE-së, Juncker.

Rama publikon albumin e fotove me krerët e BE-së: Rruga jonë është e qartë

Java News - 11.06.2019

Kryeministri Rama pas deklaratës së përbashkët me Juncker ka publikuar në Facebook fotoalbumin e takimit dhe mesazhin e presidentit të KE-së për zgjedhjet e 30 qershorit dhe hapjen e negociatave me ...

Juncker: Pa marrëveshje dypalëshe nuk ka anëtarësim në BE për Kosovën dhe Serbinë

Portalb - 12.06.2019

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, porositi Kosovën dhe Serbinë, se nuk mund të llogarisin në anëtarësim në BE, pa një marrëveshje për normalizimin e raporteve ndërmjet tyre, ...

Juncker ‘godet’ Kosovën e Serbinë: S’ka BE pa marrëveshje mes dy vendeve

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker, ka thënë se nëse Beogradi dhe Prishtina nuk i zgjidhin marrëveshjet mes vete, nuk ka hyrje në Bashkim Europian, për asnjërën palë “Unë kam qenë ...

Juncker: Pa zgjidhjen e mosmarrëveshjes, as Kosova e as Serbia s’kanë vend në BE

Zhurnal - 11.06.2019

Presidenti i Komisioni Evropian (në largim), Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar se pa zgjidhjen e mosmarrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, asnjëra palë nuk do të ketë mundësinë të hyjë në ...

Juncker: Zgjedhjet të mbahen më 30 qershor

Koha.net - 11.06.2019

Në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker tha se njerëzit nuk duhet të ndalohen të kryejnë këtë të drejtë demokratike, ...

Rama-Juncker: Shqipëria është gati për të hapur negociatat

Lajmi.net - 11.06.2019

Kreu i Komisionit Evropian theksoi se “Shqipëria është gati për hapin e radhës”, por shtoi se nuk është sekret se ka ende disa shtete që kanë shqetësime për disa kritere.

Ylli Rakipi: Juncker ishte i dehur kur foli për Shqipërinë dhe zgjedhjet

Gazeta Express - 11.06.2019

Gazetari dhe moderatori i emisionit “Të paeskpozuarit” ka komentuar konferencën për shty mes Ramës dhe kreut të KE-së Juncker, duke deklaruar për këtë të fundit se thjesht i bëri një “qokë” ...

Rama nga Brukseli: Koha që Europa të na njohë meritat tona

Java News - 11.06.2019

Në konferencën e përbashkët për mediat me Presidentin e Komisionit Europian Jean-Claude Juncker, kryeministri i vendit ka thënë se Europa duhet t’ju japë shqiptarëve atë që u takon.

Junker puth Ramën dhe ngatërron datën e zgjedhjeve (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2019

a patur një moment të "çuditshëm" këtë të martë në Bruksel teksa në konferencë për shtyp mes Ramës e Jean Claude Juncker , Presidenti i Komisionit Evropian ka bërë një pyetje… "kur mbahen zgjedhjet ...

DEKLARATA/ Presidenti i KE-së, Juncker krah Ramës: Zgjedhjet duhet të mbahen në 30 qershor, ndryshe do të dëmtohej ...

Gazeta Tema - 11.06.2019

Presidenti i KE-së, Jean-Claude Juncker, ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve vendore në 30 qershor, gjatë një conference për shtyp me kryeministrin Edi Rama.

Brukseli: Zgjedhjet të zhvillohen, ndryshe dëmtohet prespektiva europiane e vendit

LajmiFundit - 11.06.2019

Presidenti i KE-së Jean-Claude Juncker ritheksoi në konferencën e përbashkët që kishte pasditen e sotme në Bruksel më Kryeministrin Rama qëndrimin se zgjedhjet duhet të zhvillohen në datën e ...

Juncker: S’ka anëtarësim në BE për Kosovën e Serbinë pa marreveshje mes tyre

Medial - 12.06.2019

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, porositi Kosovën dhe Serbinë, se nuk mund të llogarisin në anëtarësim në BE, pa një marrëveshje për normalizimin e raporteve ndërmjet tyre.