TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: CR7 meritonte Topin e Artë

Albeu.com - 03.12.2019

“Cristiano Ronaldo meritonte Topin e Artë, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventus Fabio Paratici në rastin e Gran Galà AIC ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris: “Në këto lloj trofesh, klasifikimet ...

Mane tregon arsyen pse mungoi në ceremoninë e Topit të Artë

Lajmi.net - 02.12.2019

Në Paris të Francës, Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë, për vitin 2019, duke lënë prapa Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo e Sadio Mane. Mane dhe Ronaldo munguan në ceremoninë e Topit të Artë.

Ronaldos iu mohua “Topi i Artë”, drejtuesi i Juventus ka një mesazh mbi vlerësimin

Botasot - 03.12.2019

Prezent në Milano me rastin e ceremonisë “Gran Galà të Futbollit AIC”, drejtori sportiv i Juventus, Fabio Paratici u shpreh ndër të tjera për mediat edhe për trofeun e “Topit të Artë” të fituar nga Lionel Messi, rivali historik i Cristiano Ronaldos.

Dështoi përballë Messit për 'Topin e Artë', Ronaldo merr 'goditjen' e radhës

Zeri - 03.12.2019

Cristiano Ronaldo nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e sonte të 'France Football', ku u shpall fituesi i 'Topit të Artë' për vitin 2019. Fitues i këtij çmimi ishte Lionel Messi, i cili la pas vetes pikërisht Ronaldon dhe mbrojtësin Virgil van Dijk, ...

Messi: Për fat të keq, po vjen momenti të tërhiqem

ABC News - 03.12.2019

Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke shkruar historinë. Në fjalimin e tij, ylli argjentinas tha: “Dua të falënderoj të gjithë gazetarët që votuan dhe donin që unë ta fitoja këtë çmim.

“Topi i Artë”, i gjashti për Lionel Mesi

Alsat - 02.12.2019

Lionel Mesi është përsëri në majë të botës. Sulmuesi argjentinas ka fituar sot për herë të 6 “Topin e Artë”, duke kaluar në rivalitetin e përjetshëm Kristiano Ronaldon e vendosur një rekord të ri për këtë trofe.

“Topi i Artë gjithmonë i diskutueshëm, Ronaldon dua ta falënderoj”

ABC News - 02.12.2019

Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon, duke thënë se portugezi nuk po kalon aspak një moment të vështirë. Lionel Messi fitoi “Topin e Artë”, duke e mposhtur Cristiano Ronaldon, por për këtë gjë, Paratici ka dyshimet e ...

Zbulohet renditja e Kosovare Asllanit në garën për 'Topin e Artë', futbollistes që pozoi me shqiponjën dy-krenare sonte

Zeri - 02.12.2019

Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga 'France Football', sonte është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldon, raporton Zëri.info.

Van Dijk tallet keq me Ronaldon: “A ishte ai me të vërtetë një rival?”

Gazeta Express - 02.12.2019

Van Dijk është përkujdesur për talljen e vitit në gala mbrëmjes e France Football për ‘Topin e Artë’ për vitin 2019 Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë ...

Reagimi i djalit të Messit merr gjithë vëmendjen

Botasot - 02.12.2019

Mateo Messi ka treguar si janë ndjerë të gjithë fansat e Leo Messit, pak pasi babai e tij e fitoi Topin e Artë. Leo Messi sonte është kurorëzuar me çmimin e Topit të Artë për herë të gjashtë në karrierë.

Fitoi Topin e Artë për herë të gjashtë, Leo Messi jep sinjalin që i tremb të gjithë

SOT - 02.12.2019

Lionel Messi ngjitet sërish në çatinë e botës së futbollit duke fituar për të 6-tën herë.Paraqitje që u shpërblyen mbrëmjen e sotme, me Messin që fitoi garën më prestigjoze për futbollistë, "Topin e Artë", i cili akordohet nga "France Football" dhe ...

Fjalët e Lionel Messit pasi e fitoi Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë

Telegrafi - 02.12.2019

Lionel Messi është për herë të gjashtë fitues i çmimit Topi i Artë i ndarë nga revista France Football. Ylli argjentinas ka mposhtur në konkurrencë qendërmbrojtësin holandez Virgil Van Dijk si dhe rivalin e tij Cristiano Ronaldon.

Messi i prek të gjithë me fjalimin e tij pasi mori ‘Topin e Artë’

Syri.net - 02.12.2019

Lionel Messi ka qenë shumë i emocionuar kur ka marrë në dorë trofeun e “Topit të Artë”, i 6-ti për të pas atyre të fituar në vitet 2009-2012 dhe 2015. Sulmuesi tani është i vetmi me 6 trofe të tillë dhe ka lënë të kuptohet se kjo hegjemoni e tij, ...

Djali i Messit nuk i mban dot emocionet pasi babai i tij fitoi "Topin e Artë" (VIDEO)

Albeu.com - 02.12.2019

MMatteo Messi u "çmend" nga gëzimi kur babai i tij fitoi për herë të gjashtë " Topin e Artë". Lionel Messi ka fituar 6 here " Topin e Artë" në karrierën e tij, duke lënë pas kështu Cristiano Ronaldon, i cili numëron 5.

Emocionale: Antonella reagon në këtë mënyrë pasi Messi fitoi 'Topin e Artë'

Zeri - 02.12.2019

Lionel Messi është fitues i çmimit më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris.

Nëse nuk jeni të bindur me 'Topin e Artë' të Messit, patjetër se duhet t'i shikoni këto statistika

Zeri - 02.12.2019

Lionel Messi e ka fituar çmimin më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris.

Van Dijk: I pafat, madhështia e Messit duhet respektuar

ABC News - 02.12.2019

Mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, u rendit i dyti në listën e “Topit të Artë”, pas Lionel Messit që e fitoi këtë trofe individual. Në mbyllje të ceremonisë, holandezi foli për mediet, ku tha se është i pafat që ka lindur në epokën e Lionel ...

Messi për të gjashtën herë fiton “Topin e Artë”

Ina - 02.12.2019

Leo Messi është shpallur për herë të gjashtë futbollisti më i mirë në botë. Në garë për këtë çmim ai e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk. Messi në sezonin e kaluar kishte udhëhequr Barcelonën drejt triumfit në La Liga.

Lionel Messi e fiton Topi e Artë, por Mateo dhe Thiago Messi dhurojnë spektakël në sallë

Telegrafi - 02.12.2019

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierën e tij. Sidoqoftë, ai ishte i shoqëruar në këtë mbrëmje me gruan e tij, Antonella Roccuzzon dhe fëmijët Mateo dhe Thiago, të cilët e kanë vjedhur shfaqjen me reagimet e tyre të ...

10 më të mirët në botë sipas ‘France Football’, Van Dijk para Ronaldos… Mahrez!

Gazeta Express - 02.12.2019

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, pas tij është renditur Van Dijk, më pas Ronaldo, derisa Mane dhe Salah ndajnë pozitat katër dhe pesë Ashtu siç edhe pritej, Lionel Messi edhe zyrtarisht është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2019, ...

Ronaldos nuk do t'i pëlqejë kjo që sapo Modric tha për Messin

Zeri - 02.12.2019

Lionel Messi e ka fituar çmimin më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris.

Messi për “Topin e Artë”: Është vërtetë e mrekullueshme

Koha.net - 02.12.2019

Leo Messi sonte ka thyer rekord në botën e futbollit duke fituar për herë të gjashtë “Topin e Artë”. Në garë për këtë trofe ai e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk dhe atë të Juventusit, Cristiano Ronaldo, transmeton Koha.net.

Foto ikonike: Lionel Messi duke pozuar së bashku me gjashtë Topat e Artë të fituar nga ai

Telegrafi - 02.12.2019

Tashmë është zyrtare. Lionel Messi e ka fituar për herë të gjashtë Topin e Artë. Trofeu prestigjioz që jepet nga revista France Football është në duart e argjentinasit, për herë të gjashtë, askush më shumë se ai.

Reagon Messi pasi fitoi 'Topin e Artë', e kujton këtë moment të veçantë

Zeri - 02.12.2019

Lionel Messi është fituesi i çmimit më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris.

Messi pasi fitoi Topin e Artë: Dua të falënderoj të gjithë, jam i lumtur që vazhdoj të luaj futboll

Lajmi.net - 02.12.2019

Ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës është stolisur me Topin e Artë për herë të gjashtë, në mbrëmjen gala që po mbahet në Paris të Francës. Messi fitoi garën me Virgil van Dijk, për të kaluar kështu edhe Cristiano Ronaldon në numrin e ...

Van Dijku vjen me deklaratë ‘epike’ – ja çka thotë për Messin që e fitoi Topin e Artë

Insajderi - 02.12.2019

Leo Messi ka fituar Topin e Artë në ceremoninë e France Football të mbajtur në Paris. Çmimi që dhurohet nga revista franceze u fitua nga Messi për herë të gjashtë në karrierë, shkruan Insporti Ky njëherit është rekord i argjentinasit, që ka lënë ...

Topi i Artë: Ronaldo, Van Dijk apo Mane – kush ishte i dyti? Kjo është renditja

Lajmi.net - 02.12.2019

Ylli argjentinas ka fituar garën me Virgil Van Dijk, për t’u stolisur për herë të gjashtë me Topin e Artë. Pas tij është renditur Virgil Van Dijk i Liverpool, kurse Cristiano Ronaldo ka mbetur në pozitën e tretë.

Epike, lojtari i Real Madridit ia dorëzon topin e artë Messit

Alb Portali - 02.12.2019

Lionel Messi arriti sonte që për herën e gjashtë ta fitojë topin e artë, kështu duke e kaluar Ronaldon i cili i ka deri më tani pesë topa të artë. Mirëpo kjo ngjarje ishte mjaftë e veçantë edhe për një aspekt tjetër, kjo pasi që ishte Luka Modriç ai ...

Ky është momenti kur Messi e fitoi Topin e Artë – pamje

Insajderi - 02.12.2019

ionel Messi është zgjedhur futbollisti më i mirë në botë, në ceremoninë e “Ballon d’Dor”. Ylli i Barcelonës ka thyer rekord duke e fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, transmeton Insporti Ky ishte trofeu i tij i gjashtë, të cilin në ...

ZYRTARE: Messi fiton Topin e Artë për herë të gjashtë – i jep kuptim çmimit për më të mirin në botë

Lajmi.net - 02.12.2019

Ashtu edhe siç është pritur, ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2019, shkruan lajmi.net. Në konkurrencë me Virgil Van Dijk, Messi numëroi më shumë vota sesa holandezi, për të fituar kështu ...

'Shpërthen' Van Dijk pasi dështoi ta mposhtë Messin për Topin e Artë

Zeri - 02.12.2019

Virgil van Dijk ka dështuar ta mposhtë Lionel Messin në garën për 'Topin e Artë'. Tashmë ka përfunduar ceremonia e 'France Football', ku është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Çmimi më i vlefshëm individual është dhënë sonte në një ceremoni të ...

Messi fiton për herë të 6 "Topin e Artë"

Albeu.com - 02.12.2019

Tashmë nuk ka surpriza. Lionel Messi është mbreti i ri i futbollit. "Pleshti" argjentinas fiton trofeun e "Topit të Artë", teksa triumfoi në mbrëmjen gala të "France Football", duke u ngjitur në krye të podiumit pas 4 vitesh mungesë.

Flet Messi pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

Gazeta Express - 02.12.2019

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 ...

ZYRTARE, “Topi i Artë” i takon Lionel Messit

InfoSport - 02.12.2019

Për të 6-tën herë në histori, Lionel Messi ka fituar “Topin e Artë”, duke u shpallur si futbollisti më i mirë për vitin 2019-të. Në anketën e “France Football”, ylli argjentinas doli fitues përballë Virxhil van Dajk të Liverpullit.

Messi prek historinë, fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë!

SuperSport - 02.12.2019

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu dorëzua nga Luka Modric, fituesi i edicionit të kaluar, në mbrëmjen gala të organizuar nga France Football.

Renditja finale për Topin e Artë: Messi, Van Dijk dhe Ronaldo

Telegrafi - 02.12.2019

Tashmë dihet edhe renditja e France Football për Topin e Artë, ku Lionel Messi u shpall fitues. Ky është i gjashti “Topi i Artë” në karrierë, për argjentinasin që e la pas Cristiano Ronaldon.

Leo Messi e fiton për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ – zgjedhet futbollisti më i mirë në botë

Insajderi - 02.12.2019

Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë për vitin 2019. Pasi e fitoi çmimin e ‘FIFA The Best’ për lojtarin më të mirë të vitit, argjentinasi e ka fituar edhe çmimin e Ballon d’Or (Topi i Artë), transmeton Insporti Sonte është dhuruar çmimi i ...

‘Topi i Artë 2019’/ Renditja zyrtare e kandidatëve

Syri.net - 02.12.2019

Në “Theatre du Chatelet” të Parisit u zhvillua ceremonia e dhënies së çmimit “Topi i Artë 2019”, shkruan Syri.net. Ishin 30 kandidatë për të marrë trofeun më të rëndësishëm individual, por favoritët ishin Lionel Messi dhe Virgil Van Dijk, teksa ...

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

Gazeta Express - 02.12.2019

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej, Lionel Messi edhe zyrtarisht është fitues i ...

Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”

ABC News - 02.12.2019

Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të shkëlqyer individual, duke treguar ...

'Topi i Artë': Leo Messi i pari, e pabesueshme në cilën pozitë është renditur Cristiano Ronaldo

Zeri - 02.12.2019

Tashmë ka përfunduar ceremonia e 'France Football', ku është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Çmimi më i vlefshëm individual është dhënë sonte në një ceremoni të organizuar nga mediumi prestigjioz francez, shkruan Zëri.info.

Lionel Messi, fiton Topin e Artë të gjashtë në karrierë

Telegrafi - 02.12.2019

Lionel Messi edhe zyrtarisht e ka fituar Topin e Artë të gjashtë në karrierë. Ylli argjentinas arriti të merrte për të gjashtën herë në duart e tij çmimin prestigjioz dhe në të njëjtën kohë ka shkruar histori.

Çfarë pamje madhështore: Leo Messit i dorëzohet 'Topi i Artë' nga futbollisti i Real Madridit

Zeri - 02.12.2019

Lionel Messi është fituesi i çmimit më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris.

LAJMI I FUNDIT: Ronaldo, Van Dijk, Messi, zbulohet fituesi i 'Topit të Artë'

Zeri - 02.12.2019

Tashmë ka nisur ceremonia e shpalles e futbollistit më të mirë për vitin 2019 me çmimin 'Topi i Artë'. Në gala-mbrëmjen që do të mbahet në Paris nga 'France Football', përveç 'Topit të Artë', janë ndarë edhe çmimet 'Kopa Trophy', 'Yachine Trophy' ...

LIVE/ Ceremonia e "Topit të Artë", këta janë 10 yjet që synojnë trofeun (VIDEO)

Albeu.com - 02.12.2019

Do të startojë në orën 20:30 mbrëmja gala e dorëzimit të “ Topit të Artë 2019”, teksa Leo Mesi është dhe kandidati favorit për të ngritur trofeun e tij të gjashtë individual në histori për sa i përket këtij çmimi.

Van Dijk thumbon keq Ronaldon pas mungesës në Paris

Albeu.com - 02.12.2019

Futbollistët më të mirë në botë kanë filluar të vijnë në gala mbrëmjen “Ballon d’or” ku do të shpërblehet futbollisti më i mirë për vitin 2019. Një ndër dy kandidatët kryesor është Virgil van Dijk .

Më i miri në histori! Leo Mesi fiton të gjashtin “Top të Artë”

BalkanWeb - 02.12.2019

Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar për individë.

Zyrtare: Më në fund ndahet çmimi i 'Topit të Artë'

Zeri - 02.12.2019

Tashmë ka nisur ceremonia e shpalljes e futbollistit më të mirë për vitin 2019 me çmimin 'Topi i Artë'. Në gala-mbrëmjen që do të mbahet në Paris nga 'France Football', përveç 'Topit të Artë', do të ndahen edhe disa çmime tjera, raporton Zëri.info.

Messi nuk njeh rival, fiton për të 6-tën herë Topin e Artë (VIDEO)

SOT - 02.12.2019

Leo Mesi ka fituar Topin e Artë për 2019, duke mposhtur njëherë e mirë rivalin e tij të përhershëm Cristiano Ronaldo. Mesi është renditur i pari dhe pas tij ishin mbojtësi Van Dijk dhe Ronaldo.

Topi i Artë: “Mungesa e Mane në podium fyerje për futbollin”

Lajmi.net - 02.12.2019

Ylli i Liverpoo, Mane, nuk do të paraqitet në ceremoninë për ndarjen e Topit të Artë, në Paris. Sipas raportimeve të disa gazetarëve të huaj, senegalezi nuk është i kënaqur me rezultatet. Një reagim lidhur me këtë çështje pati edhe nga Pierre Menes ...