TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veseli: Flamuri i fitoreve të PDK-së nis me Prizrenin

Telegrafi - 13.09.2017

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se qytetarët e Komunës së Prizrenit e dinë tashmë se adresa më e natyrshme dhe më e aftë për të zhvilluar Prizrenin është Partia Demokratike e Kosovës.

Veseli ftohet në Konferencën e kryeparlamentarëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor

Lajmi.net - 13.09.2017

. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markusz, nga i cili mori urimet për rizgjedhjen e tij në krye të Kuvendit.

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj për vizitë pune në Kroaci

Zeri - 13.09.2017

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj po qëndron në vizitë pune në Zagreb të Kroacisë. Gjatë kësaj vizite, Totaj do të ketë takime me autoritetet e larta të qytetit të ...

Veseli takoi ambasadorin e Shqipërisë Qemal Minxhozi

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi. Duke e përgëzuar kryeparlamentarin Veseli për mënyrën e menaxhimit ...

Ambasadori austriak uron kryeparlamentarin Veseli

Koha.net - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Krijimi i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësis, iniciativë e Kadri Veselit

Telegrafi - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë turëve të dëgjimit para fushatës zgjedhore, kishte bërë disa premtime. Veseli kishte takuar shumë organizata dhe kompani për inovacion ...

Veseli: PDK me platformën më të mirë për komunat

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për Kuvendet Komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet ...

​ Veseli: E kemi platformën më të mirë për Komunat e Kosovës

Gazeta Express - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për Kuvendet Komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet ...

SHIK-u organizatë kriminale, Kadri Veseli prapa grilave

Lajm - 12.09.2017

Në një intervistë ekskluzive për “Bota sot” deputeti më i zëshëm nga Lëvizja Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka shpalosur si asnjëherë më parë se Kadri Veselin dëshiron ta sheh prapa grilave për shkak ...

PDK në Gjilan optimiste për fitore sikur në vitin 2007

Lajmi.net - 12.09.2017

Kryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka zhvilluar takim me Shtabin Zgjedhor të PDK-së në Gjilan dhe me kandidatët për Asamble Komunale. Sipas një komunikate shtypi të Degës së PDK-së, takimin e ...

Veseli: Flamuri i fitoreve të PDK-së nis me Prizrenin

Almakos - 13.09.2017

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se qytetarët e Komunës së Prizrenit e dinë tashmë se adresa më e natyrshme dhe më e aftë për të zhvilluar Prizrenin është Partia Demokratike e Kosovës.

Veseli ftohet në konferencën e kryeparlamentarëve të Ballkanit Perëndimor

Koha.net - 13.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti sot ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markusz, nga i cili mori urimet për rizgjedhjen e tij në krye të Kuvendit.

Veseli e Minxhozi diskutojnë për forcimin e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri

Koha.net - 13.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Prishtinë, Qemal Minxhozi me të cilin ka biseduar për mundësitë e forcimit të bashkëpunimin midis dy vendeve ...

Ambasadori austriak, Gernot Pfandler uron kryeparlamentarin Veseli

Kosova Live - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Me krijimin e qeverisë, Veseli përmbushi menjëherë tri premtime nga turi i dëgjimit

Almakos - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka arritur t’i përmbushë premtimet fillestare të bëra gjatë turit të tij të dëgjimit para fushatës zgjedhore, ku kishte vendosur disa ...

Veseli: PDK me platformën më të mirë për Komunat

Telegrafi - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për Kuvendet Komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet ...

Kadri Veseli, dorë për dore me Violetën në mes të Prishtinës (Foto)

Telegrafi - 11.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nuk heziton që të shkojë në këmbë në selinë e partisë së tij. Ai është parë pasditen e të hënës me bashkëshorten e tij Violetën dorë për dore në sheshin ...

Veseli: Numri 94 – numër i fitores së PDK-së

Alb Portali - 11.09.2017

Loading... Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se numri që u ra më short sot në KQZ për zgjedhjet lokale do të jetë numri i fitores së kësaj partie.

Veseli në Prizren për fushatën e zgjedhjeve lokale

Koha.net - 13.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe i PDK-së, Kadri Veseli, sot është takuar me strukturat e degës së partisë dhe me kandidatët për këshilltarë të Kuvendit Komunal me të cilët ka diskutuar për ...

Forcim i bashkëpunimit, rrugëtim sa më i shpejt euro-atlantik midis Kosovës e Shqipërisë

Kosova Live - 13.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi. Duke e përgëzuar kryeparlamentarin Veseli për mënyrën e menaxhimit ...

Ambasadori austriak uron Veselin

Lajmi.net - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Me krijimin e qeverisë, Veseli përmbushi menjëherë tri premtime nga turi i dëgjimit

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka arritur t’i përmbushë premtimet fillestare të bëra gjatë turit të tij të dëgjimit para fushatës zgjedhore, ku kishte vendosur disa ...

Veseli: PDK me platformën më të mirë për Komunat

Almakos - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për Kuvendet Komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet ...

Kadri Veseli, dorë për dore me Violetën në mes të Prishtinës (Foto)

Almakos - 11.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nuk heziton që të shkojë në këmbë në selinë e partisë së tij. Ai është parë pasditen e të hënës me bashkëshorten e tij Violetën dorë për dore në sheshin ...

Minxhozi lavdëron Veselin

Zhurnal - 13.09.2017

Minxhozi lavdëron Veselin Prishtinë, 13 shtator - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Ambasadori austriak uron Veselin

Zeri - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Veseli: PDK me platformën më të mirë për komunat

Zeri - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për Kuvendet Komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet ...

Kështu nuk e keni parë asnjëherë Veselin me bashkëshorten e tij (FOTO)

Zeri - 11.09.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nuk heziton që të shkojë në këmbë në selinë e partisë së tij. Ai është parë pasditen e të hënës me bashkëshorten e tij Violetën dorë për dore në sheshin ...