TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AAK-PSD prezantojnë programin qeverisës, Haradinaj e quan 100 për qind për Kosovën

Telegrafi - 11.09.2019

Koalicioni AAK-PSD ka prezantuar sot programin e tyre qeverisës. Kandidati për kryeministër të Kosovës nga ky koalicion, Ramush Haradinaj, tha se programi i tyre ka emër, dhe se ai quhet 100 për qind ...

AAK-PSD prezantojnë programin e tyre qeverisës, premtohet rritje ekonomike

Botasot - 11.09.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate kanë prezantuar sot programin e tyre qeverisës, ku u tha se programi 100 për qind Kosovë është program qeverisës.

Gjini: Ushtrisë duhet t’i rriten kapacitetet, do ta rrisim numrin e policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve

Botasot - 11.09.2019

Nënkryetari i AAK-së, Adrian Gjini, ka prezantuar disa prej pikave të programit të koalicionit me PSD-në me të cilin synojnë që qeverisin pas 6 tetorit.

Gjini: Do ta rrisim numrin e policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve

Gazeta Express - 11.09.2019

Nënkryetari i AAK-së, Adrian Gjini, ka prezantuar disa prej pikave të programit të koalicionit me PSD-në me të cilin synojnë që qeverisin pas 6 tetorit.

Gjini: Ushtrisë duhet t’i rriten kapacitetet – do ta rrisim numrin e policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve

Medial - 11.09.2019

Nënkryetari i AAK-së, Adrian Gjini, ka prezantuar disa prej pikave të programit të koalicionit me PSD-në me të cilin synojnë që qeverisin pas 6 tetorit.

PDK-ja e Ferizajt: Në AAK aderuan pronaret e bastoreve dhe kazinove

Zeri - 11.09.2019

Dega e PDK-së në Ferizaj e ka demantuar deklarimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj se në Greme të Ferizajt, mbi 250 anëtarë të PDK-së iu bashkuan këtij subjekti politik.

Nënkryetari i AAK-së thotë se s'ka më koalicion me PDK-në

Albeu.com - 11.09.2019

Bashkëqeverisën bashkë për rreth dy vjet, por Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk e ka ndërmend që të vazhdojë partneritetin pas zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës .

Nënkryetari i AAK-së thotë se nuk do të bëjnë koalicion me PDK-në

Gazeta Express - 11.09.2019

Bashkëqeverisën bashkë për rreth dy vjet, por Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk e ka ndërmend që të vazhdojë partneritetin pas zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

Kadriu thotë se s’bëjnë më koalicion me PDK-në

Lajmi.net - 11.09.2019

Nënkryetari i AAK-së, njëherit edhe zëvendësministër në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit (MTI), Rexhep Kadriu i tha Ekonomia Online se PDK-ja nuk ka pasur qëndrueshmëri në qëndrimet politike, ...

Optimizimi i Nitajt: AAK-PSD janë 1.2 % para partisë së dytë, ne jemi të parët

Lajmi.net - 11.09.2019

Madje sot, nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni i partisë së tij me PSD-në është parti fituese, shkruan lajmi.net. Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se PSD-AAK janë 1.2% ...

Nitaj: AAK-PSD është 1.2% para të dytit, akoma s’keni parë asgjë

Botasot - 11.09.2019

Ish-deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj, duke iu referuar një sondazhi të fundit, thotë se koalicioni AAK-PSD është 1.2 për qind para partisë së dytë. Mirëpo Nitaj thotë se ‘akoma nuk keni parë asgjë’.

Nitaj: AAK-PSD është 1.2% para të dytit, por akoma s’keni parë asgjë

Zeri - 11.09.2019

Ish-deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj thotë se koalicioni AAK-PSD është 1.2 për qind para partisë së dytë. Nitaj gjithashtu thekson se ‘akoma nuk keni parë asgjë’.

AAK-PSD thonë se sipas një sondazhi ndërkombëtar janë të parit

Portalb - 10.09.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se bashkë me Partinë Socialdemokrate sipas një sondazhi ndërkombëtar, por pa e treguar se kush, kanë dalë të parët, transmeton KlanKosova .

AAK-PSD thonë se sipas një sondazhi ndërkombëtar janë të parët

Gazeta Express - 10.09.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se bashkë me Partinë Socialdemokrate sipas një sondazhi ndërkombëtar, por pa e treguar se kush, kanë dalë të parët.

AAK-PSD thonë se sipas një sondazhi ndërkombëtar janë të parit

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Haradinaj: Mbi 250 anëtarë të PDK-së iu bashkuan sot AAK-së

Zeri - 10.09.2019

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka interesim të jashtë jashtëzakonshëm nga qytetarët që të bëhen pjesë e vizionit të partisë që ai udhëheq.

Haradinaj: Mbi 250 anëtarë të PDK-së iu bashkuan sot AAK-së

Telegrafi - 10.09.2019

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka interesim të jashtë jashtëzakonshëm nga qytetarët që të bëhen pjesë e vizionit të partisë që ai udhëheq.

Prezantimi i kandidatëve të koalicionit AAK-PSD, Haradinaj: PDK e paqëndrueshme

RTSH - 10.09.2019

Para simpatizantëve të AAK-së në Dardani të Pejës, kryetari, Ramush Haradinaj deklaroi se edhe pse janë marrë disa vendime me rëndësi gjatë qeverisjes së tij, serish duhet angazhim për nxitjen e ...

Zv/ministri nga AAK-ja dorëzon veturën zyrtare, fton edhe të tjerët ta bëjnë një veprim të tillë

Zeri - 10.09.2019

Zëvendës Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Rexhep Kadriu ka bërë një veprim të duhur pas kandididimit si deputet. Ai ka bërë dorëzimin e veturës zyrtare në MIT.

Haradinaj: PDK-ja është treguar e paqëndrueshme, LDK-ja e dimë si mbahet në pushtet

Botasot - 09.09.2019

Para simpatizantëve të AAK-së në Dardani të Pejës, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se edhe pse janë marrë disa vendime me rëndësi gjatë qeverisjes së tij, theksoi se duhet angazhim për ...

Haradinaj: PDK-ja është treguar e paqëndrueshme, LDK-ja e dimë si mbahet në pushtet

Telegrafi - 09.09.2019

Para simpatizantëve të AAK-së në Dardani të Pejës, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se edhe pse janë marrë disa vendime me rëndësi gjatë qeverisjes së tij, theksoi se duhet angazhim për ...

Ahmeti: Guximi, dija dhe përkushtimi na bëjnë 100 për qind shtet

Telegrafi - 09.09.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Partia Socialdemokrate(PSD) sot pasdite promovuan kandidatët për deputet të Kuvendit të Kosovës që janë në një listë të përbashkët.

Ardian Gjini: AAK nuk përfaqëson vetëm rajonin e Dukagjinit

Gazeta Express - 09.09.2019

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, është i ftuar sonte në emisionin Pressing zgjedhor në T7. Gjini në këtë emision ndër të tjera foli edhe për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me ...

Ymeri: Koalicioni PSD-AAK do ta mbrojë sovranitetin e Republikës së Kosovës

Telegrafi - 09.09.2019

Përfaqësuesit e subjekteve politike po debatojnë se cili nga subjektet politike do t’i fitojë zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 6 tetor. Nënkryetari i PSD-së, Visar Ymeri, në “Debat Plus” ...

Gjini: Listën zgjedhore e bëmë me short, kështu u caktuan numrat

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i AAK’së, Ardian Gjini, në emisionin Pressing Zgjedhor në T7, ka thënë se radhitjen në listën zgjedhore partia e tij e ka bërë me short. AAK’ja garon në zgjedhjet e jashtëzakonshme me ...

Gjini: Veseli t’i vuajë pasojat, Limaj shpresoj që e kalon pragun

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i AAK’së, Ardian Gjini, në emisionin Pressing të T7, ka analizuar kandidatët për kryeministër të partive të tjera. Gjini thotë se Kadri Veseli duhet t’i vuaj pasojat e atyre që i ka bërë ...

Koalicioni me Haradinajn: Shpend Ahmeti flet për guximin që e kanë

Gazeta Express - 09.09.2019

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se mes partisë që drejton dhe AAK-së së Ramush Haradinajt është krijuar një sinergji. Sipas tij koalicioni i tyre është opsioni më i mirë për qytetarët më 6 ...

Koalicioni me Haradinajn: Shpend Ahmeti flet për guximin që e kanë

Botasot - 09.09.2019

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se mes partisë që drejton dhe AAK-së së Ramush Haradinajt është krijuar një sinergji. Sipas tij koalicioni i tyre është opsioni më i mirë për qytetarët më 6 ...

A beson Ardian Gjini se 60 mijë veteranët janë të vërtetë?

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i AAK’së, Ardian Gjini, në emisionin Pressing të Televizionit 7, ka folur për listat e veteranëve, të cilat dyshohet se janë të fryra, e për çka është ngritur edhe aktakuzë nga Prokuroria ...

Molliqaj nuk lë gjë pa i thënë Ramush Haradinajt! A i ka dëgjuar kryetari i AAK-së ndonjëherë këto deklarata të forta ...

Botasot - 09.09.2019

Gjatë kohës që Dardan Molliqaj ishte pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje kishte akuzuar AAK-në se iu merrte haraç bizneseve në Dukagjin. Ai gjatë kësaj kohë, nuk kishte lënë gjë pa i thënë Haradinajt, që ...

Gjini për rastin 'Blakaj' mbron shefin: E ka lënë procedurën në gjysmë, Haradinaj reagoi ndaj një ish-prokurori

Zeri - 09.09.2019

Nënkryetari i AAK-së, Adrian Gjini ka thënë se prokurori Blakaj duhet ta hetonte rastin për fryrjen e listave të veteranëve, pastaj duhej ta adresonte në gjykatë.

Adrian Gjini: Prokurori Blakaj e ka lënë procedurën në gjysmë dhe ka ikë

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i AAK’së, Adrian Gjini, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se prokurori Blakaj duhet ta hetonte rastin për fryrjen e listave të veteranëve, pastaj duhej ta adresonte në gjykatë.

Ardian Gjini: Prokurori Blakaj e ka lënë procedurën në gjysmë dhe ka ikë

Botasot - 09.09.2019

Nënkryetari i AAK’së, Ardian Gjini, ka thënë se prokurori Blakaj duhet ta hetonte rastin për fryrjen e listave të veteranëve, pastaj duhej ta adresonte në gjykatë.

Ardian Gjini tregon se pse nuk është në listë zgjedhore të koalicionit AAK-PSD

Gazeta Express - 09.09.2019

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Gjini në këtë emision ndër të tjera foli edhe për listën zgjedhore të partisë së cilës i takon ...

Gjini tregon se pse nuk është në listë zgjedhore të koalicionit AAK-PSD

Zeri - 09.09.2019

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka folur për listën zgjedhore të partisë së cilës i takon. AAK është në koalicion me PSD-në në këto zgjedhje. Mirëpo emri i Gjinit nuk figuron në listë.

AAK-PSD prezantojnë programin qeverisës, Haradinaj e quan 100 për qind për Kosovën

Zeri - 11.09.2019

Koalicioni AAK-PSD ka prezantuar sot programin e tyre qeverisës. Kandidati për kryeministër të Kosovës nga ky koalicion, Ramush Haradinaj, tha se programi i tyre ka emër, dhe se ai quhet 100 për qind ...

Gjini: Ushtrisë duhet t’i rriten kapacitetet, do ta rrisim numrin e policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve

Lajmi.net - 11.09.2019

Ndër pikat kryesore është ndërtimi i autostradës së Dukagjinit, për të cilën ka pasur polemika ndër parti politike në vend, njofton Klan Kosova. Gjini ka thënë se programi i tyre parasheh që kosto e ...

Gjini: Do ta rrisim numrin e policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve

Zeri - 11.09.2019

Nënkryetari i AAK-së, Adrian Gjini, ka prezantuar disa prej pikave të programit të koalicionit me PSD-në me të cilin synojnë që qeverisin pas 6 tetorit.

Nënkryetari i AAK-së thotë se s’bëjnë më koalicion me PDK-në

Zeri - 11.09.2019

Bashkëqeverisën bashkë për rreth dy vjet, por Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk e ka ndërmend që të vazhdojë partneritetin pas zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës.

Nënkryetari i AAK’së thotë se s’bëjnë më koalicion me PDK’në

Gazeta Express - 11.09.2019

Bashkëqeverisën bashkë për rreth dy vjet, por Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk e ka ndërmend që të vazhdojë partneritetin pas zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës.

AAK-PSD thonë se sipas një sondazhi ndërkombëtar janë të parët

Zeri - 10.09.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se bashkë me Partinë Socialdemokrate sipas një sondazhi ndërkombëtar, por pa e treguar se kush, kanë dalë të parët.

AAK-PSD thonë se sipas një sondazhi ndërkombëtar janë të parët

Botasot - 10.09.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se bashkë me Partinë Socialdemokrate sipas një sondazhi ndërkombëtar, por pa e treguar se kush, kanë dalë të parët.

Gjini i AAK-së e mbron Haradinajn thotë se prokurori Blakaj e ka lënë procedurën në gjysmë dhe ka ikë

Lajmi.net - 09.09.2019

“Prokurori Blakaj ka kërkuar nga kryeministri të gjitha dosjet me e hetu rastin. Kryeministri ka reagu për Blakajn pasi ky ka dhënë dorëheqje”, është shprehur Gjini.