TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Federer apo Nadal? Gjysmëfinalja e madhe e Wimbledonit zhvillohet sot

Gazeta Express - 12.07.2019

Roger Federer dhe Rafael Nadal do ta ringjallin rivalitetin mes tyre të premten, kur takohen në Wimbledon për herë të parë në Wimbledon që nga finalja e famshme e vitit 2008.

Sot luhen gjysmëfinalet e Wimbledon, e gjithë vëmendja tek dueli Nadal – Federer

Lajmi.net - 12.07.2019

Tre emrat më të mëdhenj të tenisit në vitet e fundit, ndoshta edhe në histori, Roger Federer, Rafael Nadal e Novak Djokovci do të zbresin në fushë, për të dhuruar spektakël.

Ndeshja më e madhe e vitit/ Dueli Federer-Nadal luhet sot

Top Channel - 12.07.2019

Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon. Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008.

Wimbledon/ Nadal vs Federer rikthehen pas 11 vitesh

Top Channel - 11.07.2019

Klasikja e tenisit botëror, mes Rafael Nadal dhe Roger Federer, rikthehet për këtë vit. Këtë radhë dy tenistët që së bashku kanë 38 tituj “Grand Slami”, do të luajnë në gjysmëfinale të Wimbledonit, ...

Ylli i Kosovës s’i humb dot ndeshjet e Federerit, i shikon edhe në komunikacion

Gazeta Express - 11.07.2019

Leart Paqarada edhe pse në komunikacion, nuk ka mundur të durojë pa e shikuar ndeshjen çerekfinale të legjendës zvicerane Roger Federer në Wimbledon. Duke qenë larg shtëpisë dhe në rrugë, mbrojtësi i ...

Gjysmëfinale mes Rozher Federer dhe Rafael Nadal

ABC News - 11.07.2019

Rozher Federer dhe Rafael Nadal do të ndeshen në gjysmëfinalen e Uimbëlldonit. Dy yjet më të shquar të tenisit do të jenë përballë pas plot 11 vitesh.

Federer – Nadal: Rikthehet rivaliteti

Gazeta Express - 11.07.2019

Pasi që Roger Federer dhe Rafael Nadal do të takohen në gjysmëfinale të Wimbledonit, Sky Sports i ka listuar momentet më kyçe të këtij rivaliteti. Rafael Nadal e kryeson listën për më shumë fitore në ...

Roger Federer në Wimbledon ka thyer një rekord dhe ka shkruar histori në turnetë e Grand Slam

Telegrafi - 11.07.2019

Roger Federer ka siguruar një biletë për në gjysmëfinale të Wimbledonit pas triumfit 3-1 kundër Kei Nishikorit të Japonisë. Kjo ka bërë që zvicerani të shkruaj emrin e vetë në turnetë e Grand Slam, ...

Federer apo Nadal? Gjysmëfinalja e madhe e Wimbledonit zhvillohet sot

Zhurnal - 12.07.2019

Roger Federer dhe Rafael Nadal do ta ringjallin rivalitetin mes tyre të premten, kur takohen në Wimbledon për herë të parë në Wimbledon që nga finalja e famshme e vitit 2008.

Wimbledon, kualifikohen 3 të mëdhenjtë, Federer sfidon Nadal në gjysmëfinale

SuperSport - 10.07.2019

Vitet kalojnë por ligjin në tenisin e meshkujve vazhdojnë ta bëjnë ende ata të 3. Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic u kualifikuan për në fazën gjysmëfinale të Wimbledon, slamit më të ...

Federeri i dërgon mesazh Nadalit, para gjysmëfinales në Wimbledon

Gazeta Express - 10.07.2019

Roger Federer ka thënë se do të jetë kënaqësi për të, të përballet me armikun e moçëm, Rafael Nadal, në barin e Wimbledonit dhe ka premtuar se nuk do ta ndryshojë qasjen për shkak të ballafaqimit me ...

Nadal-Federer në gjysmëfinalet e Wimbledon, pas 11 vitesh rikthehet sfida epike

Botasot - 10.07.2019

Në vitin 2008, në finalen e Wimbledon, Rafael Nadal fitoi 3-2 ndaj Roger Federer, duke triumfuar për herë të parë në turneun londinez të fushave me bar (e ka fituar këtë turne edhe në vitin 2010).

Federer thyen rekord duke kaluar në gjysmëfinale të Wimbledon

Gazeta Express - 10.07.2019

Roger Federer, 8 herë fitues i grand slam-it të Wimbledon, ka siguruar sot kualifikimin për në gjysmëfinalet e turneut londinez. Numri 3 në botë mposhti 3-1 në çerekfinale japonezin Kei Nishikori.

Wimbledon: Bëhuni gati për një super gjysmëfinale, Federer-Nadal

Gazeta Express - 10.07.2019

Roger Federer dhe Rafael Nadal do të takohen në Wimbledon për herë të parë që prej vitit 2008, pasi të dy tenistët e arritën gjysmëfinalen e turneut të sivjetmë të grand slamit më prestigjioz në ...

Wimbledon/ Nadal vs Federer rikthehen pas 11 vitesh

Flaka - 11.07.2019

Klasikja e tenisit botëror, mes Rafael Nadal dhe Roger Federer, rikthehet për këtë vit. Këtë radhë dy tenistët që së bashku kanë 38 tituj “Grand Slami”, do të luajnë në gjysmëfinale të Wimbledonit, ...