TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

UEFA e dërgon për gjykim, Manchester City rrezikon Championsin

Top Channel - 16.05.2019

Tani është zyrtare! UEFA dërgon Manchester Cityn për gjykim në Dhomën e Kontrollit Financiar të Klubeve, brenda institucionit të saj. Qeveria e futbollit europian ka bërë të ditur edhe arsyet e ...

City reagon pas akuzave: Dalim të pafajshëm

Botasot - 16.05.2019

Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të ...

Shkelja e Fair Play Financiar, UEFA kërkon përjashtimin e Manchester Cityt nga Championsi

Botasot - 16.05.2019

Kampionët e Anglisë rrezikojnë seriozisht pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Manchester City ka pasur një sezon fantastik në Premier Ligë, ku u shpall kampion për të dytin vit rresht.

Tërmet te Manchester City, UEFA dënon anglezët

Albeu.com - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor.

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Telegrafi - 16.05.2019

Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve.

Manchester City një hap larg përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Gazeta Express - 16.05.2019

UEFA ka konfirmuar se Manchester City është dërguar në dhomën e gjyqësorit të Organit për Kontrollin e Financave të Klubeve për dyshimet se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP).

Manchester City në telashe, kërkohet pezullimi nga UEFA

SuperSport - 16.05.2019

Dhoma e Investigimit të Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve UEFA ka referuar për gjykim çështjen e Manchester City-t në lidhje me shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar.

Man.City zyrtarisht nën hetim, UEFA trondit “qytetarët”

BalkanWeb - 16.05.2019

Man.City siguroi pak ditë më parë titullin e dytë radhazi kampion në Premier League por festa e “qytetarëve” është prishur shumë shpejt, tani duhet të fitojnë betejën e vërtetë me UEFA-n nëse ...

UEFA merr vendimin e papritur: A do të pezullohet Manchester City nga Liga e Kampionëve?

Zeri - 16.05.2019

Manchester City është referuar në Trupin e Kontrollit Financiar të Klubeve nga UEFA për shkak të shkeljeve të mundshme të rregullave financiare. Mediet këtë javë raportuan se Manchester City mund të ...

City i kundërpërgjigjet UEFA-s rreth hetimeve për thyerjen e rregullave financiare

Koha.net - 16.05.2019

Manchester City i është kundërpërgjigjur UEFA-s rreth hetimeve që ajo po bën ndaj saj për thyerjen e rregullave financiare,. BBC Sport gjatë kësaj jave ka raportuar se UEFA ka hapur hetime ndaj ...

City reagon pas akuzave: Jemi të pafajshëm

Alsat - 16.05.2019

Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të ...

Manchester City do të dënohet nga UEFA!

Java News - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen ...

Arrihet akordi, ylli i Manchester City i thotë po Interit

Albeu.com - 14.05.2019

Interi ka gjetur marrëveshjen me mbrojtësin e Manchester City , Danilo . Braziliani ka shprehur gatishmërinë për të ulur pagën e tij në mënyrë që të transferohet në "San Siro".

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Portalb - 16.05.2019

Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve.

Manchester City një hap larg përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Ina - 16.05.2019

UEFA ka konfirmuar se Manchester City është dërguar në dhomën e gjyqësorit të Organit për Kontrollin e Financave të Klubeve për dyshimet se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP).

Manchester City rrezikon Champions League-n

ABC News - 14.05.2019

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City rrezikon përjashtimin nga Champions League për shkak të shkeljes së rregullave të fair play financiar. Hetuesit e UEFA-s pritet të depozitojnë në organet ...

Manchester City në telashe, kërkohet pezullimi nga UEFA

LajmiFundit - 16.05.2019

Dhoma e Investigimit të Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve UEFA ka referuar për gjykim çështjen e Manchester City-t në lidhje me shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar.

Manchester City me komunikatë zyrtare pas spekulimeve se mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve

Telegrafi - 14.05.2019

Klubi anglez, Manchester City, ka lëshuar një komunikatë për media pas raportimeve se mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve. Në raportimin e New York Times ishte thënë se kampioni i ri i Anglisë ...

E BUJSHME: Manchester City do të dënohet nga UEFA, ja skenarët në Premier League (Juventusi “fërkon” duart)

Gazeta Tema - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen ...

Manchester City do të dënohet nga UEFA!

Durres Lajm - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen ...