TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tahiri: SHBA, presion Gjykatës/ Ish ministri tregon gabimin e madh me hashashin

Top Channel - 21.09.2019

“Me vlen më shumë drejtësia se sa kjo histori, se sa partia”, është shprehur ish-ministri, Sajmir Tahiri. Në daljen e tij të parë pas vendimit të Gjykatës, që i hoqi tre akuza të çështjeve të drogës ...

Tahiri, e megjithatë një kurban i nevojshëm

Java News - 21.09.2019

Nga Ben Andoni Ish-ministri Sajmir Tahiri nuk ka bërë ndonjë Mea Culpa në konferencën e fundit për shtyp dhe për të ka bindje se edhe nuk ka pse ta bëjë. Më saktë nuk do ta bëjë as edhe njëherë.

Kryeministri Raman reagon për herë të parë për dënimin e Saimir Tahirit

Gazeta Express - 21.09.2019

Kryeministri Edi Rama reagoi për herë të parë për dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. “Eshtë një cështje e drejtësisë dhe unë nuk kam asgjë për të thënë sepse procesi vazhdon nuk kam ...

Dënimi i Tahirit/ “Prisnim që mali të lindte diçka, por lindi një mi”

Medial - 21.09.2019

Deputeti i opozites parlamentare Ligoraq Karamelo,komenton vendimin e gjykates per ish ministrin Tahiri. Sipas tij,vendimi për Tahirin inkurajues,por aspak ndeshkues.

Tahiri: Për Gërdecin dhe 21 janarin askush nuk u akuzua për shpërdorim detyre

Botasot - 21.09.2019

Gjatë konferencës për gazetarët, ish ministri Saimir Tahiri tha se asnjë person nuk është akuzuar për shpërdorim detyrë për shpërthimin në Gërdec dhe 4 vrasjet e 21 janarit kur në pushteti ishte ...

Apeli Tahirit: Prisni, bëni durim

Botasot - 21.09.2019

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka bërë thirrje për durim. Gjtë konferencës për gazetarët, Tahiri tha se duhet pritur sa të dalë rezultati i betjes së tij me drejtësinë.

Tahiri zbulon gabimin më të madh kur ishte në detyrë

Botasot - 21.09.2019

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në një konferencë për mediat tregoi edhe gabimin më të madh kur ishte në detyrë. Tahiri tha se bëri gabim që luftoi kanabisin publikisht duke treguar në media ...

“Ai që bën servilin e përkulet deri te këpucët”, Saimir Tahiri mesazh të fortë kritikuesve: U them të gjithëve prisni, ...

SOT - 21.09.2019

Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat.

Konferenca/ A ishin këto mesazhet e Tahirit për Ramën, Xhafajn dhe Veliajn?

Top Channel - 21.09.2019

Ndonëse deklaroi disa herë se ishte i drejtpërdrejtë në deklaratat dhe se nuk ka nevojë të flasë me nënkuptime, Saimir Tahiri nuk qëndroi as sot larg mesazheve për kolegët e tij në Partinë Socialiste.

Reagimi i ambasadave pas vendimit, Tahiri: Nuk besoj ka presion më të madh mbi gjyqtarët se ky

BalkanWeb - 21.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dhënë një mesazh të fortë sot ndoshta dhe për ish-kolegët e tij socialistë. Duke i referuar aludimit të bërë shpesh se ishte kurban i kryeministrit Edi Rama, ...

“Më keni trembur sa herë më keni pyetur”, Tahiri deklaratë të fortë: Nuk jam unë, kurbani janë disa në Parlament. Nuk ...

SOT - 21.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur prerë për mediat, duke kërkuar të shuajnë çdo kureshtje për të nesërmen e tij, nëse do të jetë në politikë apo ajo, pasi sot, atij i intereson vetëm ...

Kujt i shërben e vërteta e Tahirit?

Respublica - 21.09.2019

Sajmir Tahiri vazhdon të dalë në konferenca shtypi, duke aluduar se i gjithë procesi ndaj tij është komplot politik, pa asnjë lidhje me akuzat penale që ngriti Prokuroria.

“Dënimi është shkurajues, sa të rënda ishin akuzat”/ Tahiri i ashpër komenton reagimin e ambasadave për dënimin e tij, ...

SOT - 21.09.2019

“Dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat”. Kështu reagoi një ditë më parë në një postim në rrjetet sociale ambasada amerikane në Tiranë për dënimin e ish ministrit.

A ka marrë mesazh Tahiri nga Edi Rama? Ja përgjigjja

Botasot - 21.09.2019

I bindur se nuk ka shpërdoruar detyrën në asnjë moment, ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se do të apelojë vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda.

Foto Galeri/ Gjuha e trupit, Tahiri i qeshur dhe kërcënues

Top Channel - 21.09.2019

Saimir Tahiri, dy ditë pasi gjykata e dënoi, vendosi që të flasë për këtë dënim dhe gjithçka që ka ndodhur në dy vitet që ai ka qenë nën hetim. Tahiri e cilësoi vendimin e gjykatës një gjysmë lajm i ...

Tahiri nis fjalimin me sulme: U përballa me ata që bënin sikur nuk kisha jetuar kurrë!

Albeu.com - 21.09.2019

Në konferencën për media Tahiri është shprehur se për të s’është e re as për ju as për njeri sesi kaluan dy vite dhe pas dy vitesh hetim prokuroria ndaloi karrovën e parë të akuzave.

Tahiri: Gabimi im më i madh, tregova se në ç’masë mbillej kanabisi

Top Channel - 21.09.2019

Duke mohuar me forcë se nuk ka bërë asnjë veprim për të cilin mund të dënohet për shpërdorim detyre, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tregoi në konferencën e sotme gabimin që, sipas tij, ka ...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës

Top Channel - 21.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e ...

A ka në dorë përgjime kërcënuese për qeverinë? Përgjigjet Saimir Tahiri

Albeu.com - 21.09.2019

I pyetur në lidhje me akuzat e opozitës se ish-ministri ka në dorë të dhëna që mund të kërcënojë mazhorancën, Saimir Tahiri u përgjigj se kjo nuk është e vërtetë "Më pyesni mua të them a janë të ...

“A keni qarë në seancë?”, Tahiri habit me përgjigjjen: Është fisnike kur qajnë edhe burrat

SOT - 21.09.2019

Në një konferencë për mediat që ka mbajtur ditën e sotme ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar se është fisnikëri kur burrat qajnë. Gazetari e pyet nëse ka qarë në seancë? Tahiri: E ...

Tahiri ka një mesazh: Ju them të gjithë prisni, bëni durim! Do flas edhe për…

BalkanWeb - 21.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sot para mediave në të njëjtin vend ku 1 nëntorin e kaluar foli pas pushimeve të hetimeve nga drejtësia italiane.

“Kurban ka në qeveri e parlament, po s’jam unë” Tahiri: Askush se ka në dorë karrierën time politike

BalkanWeb - 21.09.2019

Në përfundim të deklaratës së tij, ku foli me tone të ashpra e i revoltuar, ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri iu përgjigj interesit të medias për një rikthim në të ardhmen në radhët e PS-së.

Tahiri reagon ndaj dënimi: Ndiqni LIVE konferencën (VIDEO)

Albeu.com - 21.09.2019

Saimir Tahiri ka dalë sot para mediave duke reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda , e cila e dënoi atë me 5 vite shërbim prove , i cili u konvertua në 3.4 vite për shkak të pranimit ...

‘Do shpjegoj të vërtetën time deri në stacionin e parë’, Tahiri nis fjalimin para mediave: Heshta për dy vite, u ...

SOT - 21.09.2019

Ndonëse pritej që dje ai të komentonte vendimin e gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e shtyhu komunikimin për mediat për ditën e sotme.

Mesazhet e koduara ndaj Fatmir Xhafajt, Tahirit: E di kë kam rrotur

Albeu.com - 21.09.2019

Ish-ministri Saimir Tahiri iu është përgjigjur interesit të gazetarëve për qëndrimin e Fatmir Xhafajt dje kur bëri " like " qëndrimin e ndërkombëtarëve për dënimin e Tahirit.

Saimir Tahiri: Në parlament ka deputetë që janë kurban por unë jo

Botasot - 21.09.2019

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ndodhet ne konference Pyetje: Ju nuk e shihni më veten tek PS Saimir Tahir i: "Kurioziteti im nuk është fare kjo. Ti shkoj deri në fund .

"Qau Tahiri, qau Tahiri", ish-ministri reagon lidhur me gjendjen emocionale

Albeu.com - 21.09.2019

Ish-ministri Saimir Tahiri gjatë fjalës së tij për media, ku ashtu sikundër paralajmëroi do të jepte një konferencë ku sipas tij do të tregonte të vërtetën, nuk la pa përmendur as faktin se është ...

Tahiri: Shpresoj drejtësi edhe për qytetarët që u kemi rënë më qafë

ABC News - 21.09.2019

Në daljen para mediave pas dënimit nga gjykata për shpërdorim detyre Saimir Tahiri ka nënvizuar se ka ndërmend të vazhdojë të luftojë për të vërtetën e tij, duke apeluar vendimin.

Tahiri komentoi reagimin e ambasadës së SHBA: Nuk ka presion më të madh se kjo ndaj gjyqtarëve

Java News - 21.09.2019

Qëndrimet e ashpra të ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhe asaj britanike, që e quajtën shkurajues faktin që ish-ministri u dënua vetëm për shpërdorim detyre përballë akuzave të rënda që ...

Debatet 10 orë për Tahirin, gazetarja: Gjyqtarët të ndarë, një prej tyre pro dënimit për favorizimin e Habilajve

BalkanWeb - 21.09.2019

Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e ka zbuluar sot gazetarja Klodiana Lala, e cila ...

Saimir Tahiri në deklaratë me tone të forta: Burrat dallohen nga armiqtë që kanë

Gazeta Express - 21.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre”.

Tahiri flet pas vendimit: Kjo gjysmë e vërteta, do vijoj betejën

ABC News - 21.09.2019

“Që ditën e parë që hyra në Politikë zgjodha rrugën e së vërtetës” . Me këto fjalë e nisi Sajmir Tahiri komunikimin parë me mediat pas dhënies së vendimit, ku u dënua, me 3.4 vjet burg për shpërdorim ...

“Shantazhe Ramës”, Tahiri: A thua në 4 vite kam punuar për të kërcënuar të tjerët?

BalkanWeb - 21.09.2019

Ndonëse gjatë rrugës së hetimit për Saimir Tahirin është folur shpesh herë nga opozita për kërcënime dhe shantazhe ndaj kryeministrit Rama dhe qeverisë, ish-ministri ka mohuar kategorikisht këto ...

I përlotur në gjyq, ish-ministri Tahiri: Është fisnike për burrat por…

BalkanWeb - 21.09.2019

Kur ditën e enjte në portale qarkulloi lajmi se ish-ministri i Brendshëm ishte përlotur në seancën gjyqësore që po mbahej ndaj tij, Saimir Tahiri ka mohuar zërat.

Pyetja që ka ‘trembur’ Tahirin: ‘Kurban’ nuk do të thotë të shkosh në burg

Gazeta Express - 21.09.2019

Saimir Tahiri ka deklaruar se vazhdimit tentohet të trembet me këtë pyetje, por siç e sheh ai kurban janë njerëzit brenda dhe jashtë qeverisë që nuk janë të lirë për të folur e jetuar jetën e tyre ...

Saimir Tahiri: E di mirë kë kam rrotull

Botasot - 21.09.2019

Saimir Tahiri thotë se një herë tjetër do të komentojë ambasadën amerikane Saimir Tahiri : "Kam përshtypjen ka tjetër ekip që merret me like-s e share, keshtu që unë nuk dua të merrem fare me këtë, ...

Reagim nga Rama për vendimin? Tahiri: Drejtësisë i shkoj i vetëm përpara

BalkanWeb - 21.09.2019

Në konferencën për mediat, ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri është shprehur indiferent ndaj heshtjes së kryeministrit Edi Rama, lidhur me vendimin e Gjykatës për Krime të Rënda ndaj tij.

Deklarata e SHBA, reagon Tahiri: Nuk ka presion më të madh…

Mapo - 21.09.2019

“Dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat”. Kështu deklaroi dje ambasada e SHBA-ve, pas vendimit të gjykatës për Tahirin.

A ka komunikuar me Ramën dhe ish-kolegët? Ja reagimi i Tahirit

Gazeta Express - 21.09.2019

Ish ministri Saimir Tahiri gjatë daljes së tij publike u pyet edhe nëse kishte marrë ndonjë mesazh nga kolegët,por ai ka thënë se ka një komunikm normal.

Saimir Tahiri: Ata që e degraduan policinë sot më akuzojnë mua

Botasot - 21.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në dalje për mediat Saimir Tahiri: Kjo nuk është drejtësi e plotë. Beteja për të drejtën time ndalkoi në stacionin e parë dhe ka plot rrugë para.

Tahiri: Më vlen më shumë drejtësia, sesa partia

ABC News - 21.09.2019

I pyetur nga gazetarët për të ardhmen në politkë dhe në PS, tahiri u shpreh se ajo që vlen më shumë për të është drejtësia sesa partia. Ai tha se do i shkojë drejtësisë deri në fund i vetëm përballë ...

Xhafaj pëlqeu reagimin e ambasadës britanike, Tahiri: E di shumë mirë se kë kam rrotull

Gazeta Express - 21.09.2019

I sh ministri Saimir Tahiri ka komentuar sot gjestin qe u pa nje dite me pare ne rrjetet sociale, ku faqja me emrin e ministrit Fatmir Xhafaj kishte pelqyer nje koment te ambasades britanike e cila ...

Tahiri apelon vendimin e gjykatës: Do e vazhdoj luftën deri në fund

Medial - 21.09.2019

Ministri Tahiri doli para mediave 2 ditë pasi mori dënimin për shpërdorim detyre, duke dhënë një reagim të gjatë dhe të plotë në lidhje me vendimin e gjykatës së krimeve të rënda.

Saimir Tahiri live: Unë u përballa edhe pse shushunjat shtoheshin

Mapo - 21.09.2019

Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat.

A do kthehet në politikë? Tahiri: Se ç’do bëj me jetën time nuk e ka në dorë Partia

Gazeta Express - 21.09.2019

Në një deklaratë për mediat, ish ministri Saimir Tahiri është vënë përballë pyetjes nëse do të kthehet sërish në politikë. Ai ka treguar se e nde nuk e di se çfarë do të bëjë me jetën e tij në ...

Saimir Tahiri LIVE: Radha e servilëve dhe shushunjave shtohen e shtohen

Durres Lajm - 21.09.2019

Dy ditë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë për mediat që të flasë për dënimin e tij për shpërdorim detyre.

Saimir Tahiri “thyen” heshtjen: Kjo është e vërteta ime si qytetar i thjeshtë dhe e pavërteta e kundërshtarëve të mi

Gazeta Tema - 21.09.2019

Saimir Tahiri ka mbajtur një fjalë të fortë para medias ku ka sqaruar situatën në të cilën ndodhet. Ish ministri i Brendshëm ka adresuar disa mesazhe ndaj të gjithë personave që e kanë kritikuar.

Deputeti Karamelo: Vendimi për Tahirin aspak ndëshkues

Botasot - 21.09.2019

Deputeti i opozitës parlamentare Ligoraq Karamelo, komentoi nga Korça vendimin e gjykatës për ish ministrin Tahiri. Ai tha se vendimi nuk ishte aspak ndëshkues dhe zhgënjyes.

Saimir Tahiri: Nuk hyj tek njerëzit që mbaj letra në xhep për të kërcenuar njerëzit, ja e vërteta e përgjimeve që ...

Gazeta Tema - 21.09.2019

Saimir Tahiri i është përgjigjur atyre që mendojnë se po shantazhon një sërë politikanësh duke përdorur përgjime. Në konferencën për shtyp, Tahiri shprehet se nuk është nga ata që shantazhon.

Xhafaj pëlqeu qëndrimin e SHBA dhe ambasadës britanike, Tahiri: E di kë kam rrotull, do vijë dita që …

Durres Lajm - 21.09.2019

I pyetur nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish-pasardhësi i tij, ku kishte dhënë pëlqim reagimeve të Ambasadës amerikane dhe asaj britanike për dënimin ndaj ...