TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM nga Tetova: Me 12 prill do të sjellim fitore të madhe sa Mali Sharr!

Flaka - 22.10.2019

Shpirti im dridhet kur shoh Tetovën të bashkuar, të gjithë bashkë maqedonas, shqiptarë, turq, vlleh, boshnjakë dhe të tjerët me një qëllim, të ndjekin rrugën e drejtë. Kemi punuar shumë.

Mickoski përqafohet vetëm me ata me të cilët bashkëpunon drejtpërdrejt, siç është bashkëpunimi i VMRO-ASH, tha Zaevi

Portalb - 22.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev thotë se komenti i tij për përqafimin e Presidentit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski me Arben Taravarin nga Aleanca për Shqiptarët ishte shumë i saktë në intervistën ...

LSDM: Sa u pasurua Mickoski me ndihmën e Qeverisë së Nikolla Gruevskit?

Telegrafi - 22.10.2019

Partia opozitare maqedonase LSDM reaguan ndaj konferencës së zëdhënësit të OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski duke pyetur se sa para përfitoi Mickoski me ndihmën e Qeverisë së Nikolla Gruevskit.

“Zgjedhjet e 12 prillit”, partitë akoma nuk kanë vendosur për koalicionet e mundshme

Alsat - 22.10.2019

Nuk ka marrëveshje për koalicione parazgjedhore. Subjektet politike janë duke komunikuar dhe harmonizuar programet. Kryeministri Zoran Zaev thotë se LSDM-ja nuk ka rezerva për asnjë subjekt politik ...

Koalicioni i opozitës “Për Maqedoni më të mirë” e ka ndërruar emrin në “Për rindërtimin e Maqedonisë”

Portalb - 22.10.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pati një takim me partnerët e koalicionit për t’i njoftuar ata me atë që ka ndodhur në takimin e fundit të liderëve te presidenti Stevo Pendarovski, njofton ...

LSDM: VMRO-ja do të rindërtojë regjimin e krimin dhe jo shtetin

Zhurnal - 22.10.2019

Shkup, 22 tetor – Zhurnal.mk – Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë sot përmes një komunikate për media kanë hedhur akuza ndaj partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, se kjo parti kanë punuar kundër ...

LSDM: Mickoski frikohet dhe ikë nga zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare në dhjetor

Tetova Sot - 22.10.2019

VMRO-DPMNE-ja është e vetmja e cila me përkushtim punoi kundër integrimit në NATO dhe BE, kundër reformave dhe progresit të shtetit. Kristian Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja janë të vetmit që u gëzuan dhe ...

Taravari: Zaevit nuk i pengon arratisja e Gruevskit, por është kapur për Gostivarin

Alsat - 21.10.2019

Deklarata e Zaevit se Mickoskin në Gostivar mund ta ketë përqafuar vetëm Taravari ose shefi i tij i kabinetit e askush tjetër, ka shkaktuar reagimin e këtij të fundit i cili në profilin e tij në ...

Zaev: Mickoskin në Gostivar me siguri e ka përqafuar Taravari

Alsat - 21.10.2019

Kryeministri, njëherë edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistën e sotme për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për deklaratën e djeshme të rivalit të tij kryesor, kreut të ...

Mickoski ndryshon emrin e koalicionit partiak

Zhurnal - 21.10.2019

Shkup, 21 tetor – Kreu i VMRO-së Mickoski pas mbarimit të takimit me partnerët e koalicionit ka deklaruar se i ka informuar ato në lidhje me takimin e liderëve si dhe propozimin për ndryshimin e ...

Mickoski riemërton koalicionin

Alsat - 21.10.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pas takimit me partnerët e koalicionit deklaroi se i ka njoftuar ata për mbledhjen e djeshme të liderëve dhe tashmë me propozim të tij është ndryshuar emri i ...

Mickoski: Nuk luftojmë për fitore të thjeshtë, por për fitore me legjitimitet më të madh

Medial - 21.10.2019

Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Në takimin e sontëm të partnerëve të koalicionit kam propozuar, ndërsa njëzëri është pranuar Koalicioni “Për Maqedoni më të mirë” të riemërtohet në “Për rindërtim të ...

Mickoski riemërton koalicionin

Telegrafi - 21.10.2019

OBRM-PDUKM sot në selinë e partisë mbajti takim me partitë e koalicionit Në takim, udhëheqësia i informoi për marrëveshjen e djeshme me qeverinë për zgjedhjet e parakohshme më 12 Prill.

LSDM: Micksoki e ndërron emrin, por thelbi i Koalicionit mbetet ripërtrirja e regjimit

Flaka - 21.10.2019

Koalicioni i Hristijan Mickoski vetëm ndryshon emrin, por në thelb asgjë nuk ndryshon. Është Koalicioni për Rindërtimin e regjimit, krimit dhe izolimit, LSDM i përgjigjet deklaratës së sotme të ...

A po i ikin partnerët e koalicionit Zaevit – Ja çfarë thotë Mickoski

Flaka - 21.10.2019

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas takimit të sontëm me partnerët e koalicionit tha se ai ka komunikime me partitë e tjera për të hyrë në koalicion, përcjell FLAKA.

Kostadinov: Mickoski iku nga mbajtja e zgjedhjeve në dhjetor

Telegrafi - 21.10.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov në konferencë për shtyp theksoi se fakti që Mickoski nuk i ka pranuar zgjedhjet për muajin dhjetor do të thotë se ai ka frikë nga qytetarët dhe e dinë se e ...

Takim i Mickoskit me partnerët e koalicionit

Medial - 21.10.2019

Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte në selinë e partisë mban takim me partnerët e koalicionit. Takimi pason pas takimit të liderëve që mbrëmë u mbajt me ...

VMRO-DPMNE: Jemi të hapur për zgjerimin e koalicionit

Zhurnal - 21.10.2019

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE sonte do të mbanë mbledhje me liderët e partnerëve të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”. Pritet që në këtë mbledhje të konfirohet vazhdimi i ...

Kostadinov: Mickoski iku nga mbajtja e zgjedhjeve në dhjetor

Botasot - 21.10.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov në konferencë për shtyp theksoi se fakti që Mickoski nuk i ka pranuar zgjedhjet për muajin dhjetor do të thotë se ai ka frikë nga qytetarët dhe e dinë se e ...

Mickoski në takim me partnerët e koalicionit

Flaka - 21.10.2019

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte në selinë e partisë mban takim me partnerët e koalicionit. Takimi pason pas takimit të liderëve që mbrëmë u mbajt me iniciativë të presidentit Stevo ...

Mickoski ndryshoi emrin e koalicionit partiak

Flaka - 21.10.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pas takimit me partnerët e koalicionit deklaroi se i ka njoftuar ata për mbledhjen e djeshme të liderëve dhe tashmë me propozim të tij është ndryshuar emri i ...

Mickoski riemërton koalicionin

Tetova Sot - 21.10.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pas takimit me partnerët e koalicionit deklaroi se i ka njoftuar ata për mbledhjen e djeshme të liderëve dhe tashmë me propozim të tij është ndryshuar emri i ...

Mickoski riemërton koalicionin

Botasot - 21.10.2019

OBRM-PDUKM sot në selinë e partisë mbajti takim me partitë e koalicionit Në takim, udhëheqësia i informoi për marrëveshjen e djeshme me qeverinë për zgjedhjet e parakohshme më 12 Prill.

Zaev: Mickoskin në Gostivar me siguri e ka përqafuar Taravari

Tetova Sot - 21.10.2019

Kryeministri, njëherë edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistën e sotme për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për deklaratën e djeshme të rivalit të tij kryesor, kreut të ...

Zaev: Mickoskin në Gostivar me siguri e ka përqafuar Taravari (VIDEO)

Ina - 21.10.2019

Kryeministri, njëherë edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistën e sotme për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për deklaratën e djeshme të rivalit të tij kryesor, kreut të ...

Taravari: Zaevit nuk i pengon arratisja e Gruevskit, por është kapur për Gostivarin

Tetova Sot - 21.10.2019

Deklarata e Zaevit se Mickoskin në Gostivar mund ta ketë përqafuar vetëm Taravari ose shefi i tij i kabinetit e askush tjetër, ka shkaktuar reagimin e këtij të fundit i cili në profilin e tij në ...

Arben Taravari i përgjigjet Zaevit për Mickoskin

Ina - 22.10.2019

Deklarata e Zaevit se Mickoskin në Gostivar mund ta ketë përqafuar vetëm Taravari ose shefi i tij i kabinetit e askush tjetër, ka shkaktuar reagimin e këtij të fundit i cili në profilin e tij në ...

Vizita e Mickoskit në Gostivar, polemika mes Zaevit dhe Taravarit

Flaka - 22.10.2019

Deklarata e Zaevit se Mickoskin në Gostivar mund ta ketë përqafuar vetëm Taravari ose shefi i tij i kabinetit e askush tjetër, ka shkaktuar reagimin e këtij të fundit i cili në profilin e tij në ...

LSDM: Mickoski frikohet dhe ikë nga zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare në dhjetor

Medial - 22.10.2019

Shkup, 22 tetor 2019 VMRO-DPMNE-ja është e vetmja e cila me përkushtim punoi kundër integrimit në NATO dhe BE, kundër reformave dhe progresit të shtetit.

VMRO po frikësohet nga zgjedhjet e shpejta

Gazeta Express - 22.10.2019

VMRO-DPMNE-ja është e vetmja e cila me përkushtim punoi kundër integrimit në NATO dhe BE, kundër reformave dhe progresit të shtetit. Kristian Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja janë të vetmit që u gëzuan dhe ...