TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Erdogan nuk pritet mirë nga turma në Budapest (VIDEO)

Zhurnal - 08.11.2019

Vizita e presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan, në Hungari ka ngjallur protesta në kryeqytetin e këtij vendi. Arsyeja e këtyre protestave është hyrja e forcave ushtarake të Turqisë në Sirinë ...

Budapest, Erdogan kërcënon me hapjen e portave të Europës për imigrantët

BalkanWeb - 08.11.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot gjatë një vizite në Hungari me hapjen e portave të Europës për refugjatët sirianë të vendosur në Turqi.

Erdogan kërcënon se do t'i lejojë refugjatët të kalojnë në Evropë

Evropaelire - 07.11.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përsëriti kërcënimin e tij për "hapje të dyerve" ndaj Evropës për refugjatët sirianë, nëse Bashkimi Evropian nuk i jep ndihmë shtesë për ta.

Turqia kërcënon se do të lëshojë drejt Evropës refugjatët sirianë nëse BE-ja s’e ndihmon

Koha.net - 07.11.2019

Turqia duhet të hapë derën e Evropës për refugjatët sirianë nëse Bashkimi Evropian nuk i siguron Ankarasë mbështetje të mjaftueshme, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke shtuar se Turqia nuk ...

Erdogan para takimit me Trump: SHBA nuk po respekton marrëveshjen në Siri

SOT - 07.11.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se SHBA nuk po respekton zotimin e saj për të larguar luftëtarët kurdë nga zonat kufitare siriane dhe shtoi se do ta ngrejë çështjen në takimin me ...

Trump dhe Erdogan takohen më 13 nëntor në Uashington

Evropaelire - 07.11.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan javën e ardhshme, në kohën e tensionimit të marrëdhënieve në mes të të dyja shteteve aleate të NATO-s, ...

Erdogan kërcënon të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën

Gazeta Express - 06.11.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kërcënoi se do të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën, nëse Shtetet e Bashkuara nuk heqin embargon për shitjen Ankarasë të një avioni të rëndësishëm luftarak.

Trumpi do të takohet javën e ardhshme me Erdoganin

Koha.net - 07.11.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, javën e ardhshme do të takohet me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Këtë e ka konfirmuar vet Presidenti Trump përmes një postimi në Twitter, transmeton ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan

Medial - 07.11.2019

Lexime: 7 Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan foli përmes telefonit me Presidentin e SHBA Donald Trump të mërkurën dhe të dy liderët konfirmuan se do të takohen në Uashington, me 13 nëntor me ftesë ...

Trump konfirmon takimin me Erdoganin javën e ardhshme

Gazeta Express - 06.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan, presidenti turk javës tjetër në SHBA

Java News - 07.11.2019

Javës që vjen presidenti i SHBA, Donald Trump dhe ai turk Rexhep Taip Erdogan pritet të zhvillojnë një takim. Ka qenë Trump, ai i cili përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se pas disa ditësh Erdogan ...

SHBA, Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Lajmi.net - 06.11.2019

Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, terrorizmit dhe përfundimin e armiqësive me kurdët. Presidenca turke konfirmoi se palët zhvilluan një bisedë telefonike dhe ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Botasot - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Trump konfirmon takimin me Erdoganin javën e ardhshme

Tetova Sot - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e ...

Erdogan kërcënon të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën

Tetova Sot - 07.11.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kërcënoi se do të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën, nëse Shtetet e Bashkuara nuk heqin embargon për shitjen Ankarasë të një avioni të rëndësishëm luftarak.

Erdogan kërcënon të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën

Lajmi.net - 07.11.2019

Paralajmërimi vjen përpara takimit të planifikuar për javën e ardhshme midis zotit Erodgan dhe Presidentit Donald Trump. Turqia është e vendosur të blejë avionin Su-35, bombarduesin më të ri të ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Alsat - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Telegrafi - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Trump dhe Erdogan takohen më 13 nëntor në Uashington

Alsat - 07.11.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan javën e ardhshme, në kohën e tensionimit të marrëdhënieve në mes të të dyja shteteve aleate të NATO-s, ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Top Channel - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

SOT - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Tensione mes SHBA dhe Turqisë, Trump dhe Erdogan takohen më 13 nëntor në Uashington

RTSH - 07.11.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan javën e ardhshme, në kohën e tensionimit të marrëdhënieve mes dy shteteve aleate të NATO-s, rreth ...

Trump dhe Erdogan takohen më 13 nëntor në Uashington

Tetova Sot - 07.11.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan javën e ardhshme, në kohën e tensionimit të marrëdhënieve në mes të të dyja shteteve aleate të NATO-s, ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Portalb - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Javën e ardhshme takim Erdogan – Trump

Zhurnal - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Erdogan kërcënon të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën

Alb Portali - 07.11.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kërcënoi se do të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën, nëse Shtetet e Bashkuara nuk heqin embargon për shitjen Ankarasë të një avioni të rëndësishëm luftarak.

Erdogani shkon në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme

Koha.net - 07.11.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet javën e ardhshme me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Takimi i tyre vjen në kohën e tensionimit të marrëdhënieve mes të të dyja shteteve ...

​Erdogan kërcënon: Turqia do t’i lëshojë refugjatët drejt Europës nëse BE nuk ndihmon

Zhurnal - 07.11.2019

Ankara, 7 nentor – Turqia duhet të hapë derën e Evropës për refugjatët sirianë nëse Bashkimi Evropian nuk i siguron Ankarasë mbështetje të mjaftueshme, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke ...

​Erdogan kërcënon: Turqia do t’i lëshojë refugjatët drejt Evropës nëse BE nuk ndihmon

Lajmi.net - 07.11.2019

Turqia dëshiron të krijojë një “zonë të sigurt” në veri-lindje të Sirisë, ku deri në 2 milion refugjatë sirianë mund të lëvizin pasi rajoni të “pastrohet nga milicia kurde.

Erdogan kërcënon: Turqia do t’i lëshojë refugjatët drejt Evropës nëse BE nuk ndihmon

Botasot - 07.11.2019

Turqia duhet të hapë derën e Evropës për refugjatët sirianë nëse Bashkimi Evropian nuk i siguron Ankarasë mbështetje të mjaftueshme, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke shtuar se Turqia nuk ...

Erdogan kërcënon: Turqia do t’i lëshojë refugjatët drejt Evropës nëse BE nuk ndihmon

Gazeta Tema - 07.11.2019

Turqia duhet të hapë derën e Evropës për refugjatët sirianë nëse Bashkimi Evropian nuk i siguron Ankarasë mbështetje të mjaftueshme, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke shtuar se Turqia nuk ...

Erdogan kërcënon: Turqia do t’i lëshojë refugjatët drejt Evropës nëse BE nuk ndihmon

Gazeta Express - 07.11.2019

Turqia duhet të hapë derën e Evropës për refugjatët sirianë nëse Bashkimi Evropian nuk i siguron Ankarasë mbështetje të mjaftueshme, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke shtuar se Turqia nuk ...

Erdogani kërcënon sërish Evropën: Do të “lëshoj” refugjatët

Alsat - 07.11.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përsëriti kërcënimin e tij për “hapje të dyerve” ndaj Evropës për refugjatët sirianë, nëse Bashkimi Evropian nuk i jep ndihmë shtesë për ta.

Erdogan kërcënon: Turqia do t’i lëshojë refugjatët drejt Evropës nëse BE nuk ndihmon

Telegrafi - 07.11.2019

Turqia duhet të hapë derën e Evropës për refugjatët sirianë nëse Bashkimi Evropian nuk i siguron Ankarasë mbështetje të mjaftueshme, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke shtuar se Turqia nuk ...

Erdogan kërcënon përsëri

Gazeta Express - 07.11.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përsëriti kërcënimin e tij për “hapje të dyerve” ndaj Evropës për refugjatët sirianë, nëse Bashkimi Europian nuk i jep ndihmë shtesë për ta.

Erdogan kërcënon: Do të lejojë emigrantët të hyjnë në Europë

BalkanWeb - 07.11.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përsëriti kërcënimin e tij për “hapje të dyerve” ndaj Evropës për refugjatët sirianë, nëse Bashkimi Evropian nuk i jep ndihmë shtesë për ta.

Erdogan kërcënon se do t’i lejojë refugjatët të kalojnë në Evropë

Top Channel - 08.11.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përsëriti kërcënimin e tij për “hapje të dyerve” ndaj Evropës për refugjatët sirianë, nëse Bashkimi Evropian nuk i jep ndihmë shtesë për ta.

Erdogan kërcënon se do t’i lejojë refugjatët të kalojnë në Evropë

Botasot - 08.11.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përsëriti kërcënimin e tij për “hapje të dyerve” ndaj Evropës për refugjatët sirianë, nëse Bashkimi Evropian nuk i jep ndihmë shtesë për ta.

Erdogan kërcënon me hapjen e portave të Europës për imigrantët

Durres Lajm - 08.11.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi gjatë një vizite në Hungari me hapjen e portave të Europës për refugjatët sirianë të vendosur në Turqi.