TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit (FOTO)

Portalb - 12.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan, për nder të 35 vjetorit të rënies se tyre.

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

Lajmi.net - 12.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe ...

Haradinaj: Vepra e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës na bën krenarë për rrugën tonë deri në liri

Telegrafi - 12.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe te lapidari si dhe vendosi kurora lulesh te varret e heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Para të pranishmëve të shumtë, familjarë të ...

Kurti: Në 35 vjetorin e rënies së Malës e Berishës t’ia përkujtojmë vetes idealin tonë kombëtar

Botasot - 12.01.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kujtuar Nuhi Berishën e Rexhep Malën me rastin e shënimit të 35 vjetorit të vrasjes së tyre. “Një agim i përgjakur ishte ai i 35 viteve më parë, në ...

Kryeministri Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Botasot - 12.01.2019

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha.

Në Gjilan nis zyrtarisht manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019”

Koha.net - 11.01.2019

Manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019” ka filluar zyrtarisht me ndezjen e flakadanit para shtatoreve të heronjve “Rexhep Mala e Nuhi Berisha” në qendër të qytetit të Gjilanit.

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

Telegrafi - 11.01.2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e FSK-së, Policisë së Kosovës, institucioneve të ...

Rënia heroike e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës, sipas gazetës “Rilindja” në janar 1984

Botasot - 11.01.2019

Lufta çlirimtare e shqiptarëve për bashkim kombëtar ndërmjet viteve 1912-2001, ka nxjerrë disa figura të shquara luftëtarësh, prijësish dhe intelektualësh, që me shembullin e sakrificës e të ...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

Lajmi.net - 11.01.2019

Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019". Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e ...

Pushka e Rexhës dhe Nuhiut i dha kushtrimin lirisë

Botasot - 11.01.2019

Deputeti i AAK-së Ahmet Isufi në një postim të publikuar në rrjetin social Facebook, ka përkujtuar heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha në përvjetorin e rënies.

Limaj: Rexhep Malën e Nuhi Berishën do t’i kujtojmë për heroizmin dhe trimërinë

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i NISMËS Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në rrjetin social Facebook, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Limaj ka shkruar, se kujtomë dy atdhetarët e hershëm të luftës sonë për liri ...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas ...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

Botasot - 12.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe ...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Botasot - 11.01.2019

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë.

Në Gjilan nis "Flaka e Janarit 2019"

Botasot - 11.01.2019

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar "Flaka e Janarit 2019". Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u ...

35 vjet pas, çmohet lart vepra heroike e Rexhep Malës e Nuhi Berishës

Koha.net - 12.01.2019

Në 35 vjetorin rënies heroike të Rexhep Malës e Nuhi Berishës, është çmuar lartë sakrifica e tyre. Kryeministri Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe te varret e tyre, e pas kësaj ka thënë se “në ...

Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Telegrafi - 12.01.2019

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha.

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

Almakos - 11.01.2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e FSK-së, Policisë së Kosovës, institucioneve të ...

Në Gjilan nisi manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

Botasot - 11.01.2019

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili ...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

Koha.net - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit ...

Haradinaj përkulet para varreve të dëshmorëve

Albeu.com - 12.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha gjatë ditës së sotme në nder të 35 vjetorit të rënies së tyre.

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Koha.net - 11.01.2019

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë.

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

Telegrafi - 11.01.2019

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u ...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

Koha.net - 11.01.2019

Gjilan, 11 janar – Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e ...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

Telegrafi - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit ...

Haradinaj përkulet para varreve të dëshmorëve

Lajm - 12.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha gjatë ditës së sotme në nder të 35 vjetorit të rënies së tyre.

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Lajm - 11.01.2019

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë.

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

Almakos - 11.01.2019

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u ...

Ndizet “Flakadani i Janarit” në Gjilan

Zeri - 12.01.2019

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nisur të premten manifestimi tradicional, shumëkulturor e mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili po mbahet për herë të ...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019″

Lajm - 11.01.2019

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili ...

Veseli: Pushka e Rexhep Males dhe Nuhi Berishës dëshmoi se rezistenca shqiptare ishte e pathyeshme

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesel, ka kujtuar Rexhep Mala dhe Nuhi Berishën. Veseli në faqën e tij në Facebook, ka shkruar se pushka e Rexhep Malws e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 ...

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

Zhurnal - 11.01.2019

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u ...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

Almakos - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit ...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas ...