TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kyriakos Mitsotakis “imiton” Edi Ramën në intervistën e parë si kryeministër: Nuk kam shkop magjik!

Gazeta Tema - 11.07.2019

Në intervistën e tij të parë si kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se ai nuk ka një “shkop magjik”, por ka një plan për vendin e tij.

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Portalb - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

DW - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Qeveria e re greke/ Kryeministri Micotaqis, mbledh kabinetin

Top Channel - 10.07.2019

Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka thirrur mbledhjen e parë të kabinetit qeveritar mëngjesin e së mërkurës dhe në një fjalim prej gati 14 minutash ka përshkruar një model të ri të ...

Kryeministri i Greqisë Mitsotakis prezanton prioritetet e qeverisë së tij

ABC News - 10.07.2019

Pas mbledhjes së parë të qeverisë së re greke, kryeministri Micotaqis ka renditur prioritetet e ekzekutivit të tij Qeveria greke ka zhvilluar mbledhjen e saj të parë.

Ekstremistët pas Mitsotakis, apo përsëritja djathtas e manovrave të Tsipras

Respublica - 10.07.2019

Humbi Tsipras dhe fitoi Mitsotakis. Lajmi kryesor për Europën politike mbetet ende rotacioni në Greqi, ku disa mendojnë se vendi u rikthye te sistemi që mori goditje me fitoren e Syrizas.

Jo vetëm Franca e Holanda: Mitsotakis ka gati veton kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Gazeta Tema - 10.07.2019

Pas ardhjes në pushtet se Kyriakos Mitsotakis, sinjalet nga Athina thonë se takimin e ardhshëm të Këshillit të BE-së në tetor, Greqia ka të ngjarë t’u bashkohet vendeve skeptike si Franca dhe ...

“Gati rritja e pagave”, Mitsotakis flet për një Greqi të fortë

BalkanWeb - 11.07.2019

Në intervistën e parë si kryeministër i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka thënë se ai nuk ka një shkop magjik për rimëkëmbjen e Greqisë, por gjithsesi ai beson verbërisht tek plani ekonimik që ka.

Qeveria e re greke nuk do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Botasot - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Ç’do ndodhë me shqiptarët? Mitsotakis shkrin Ministrinë e Emigracionit

BalkanWeb - 10.07.2019

Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur menjëherë punët e vrullshme për të çuar përpara vendin. Me të marrë në dorë pushtetin, shefi i ri i qeverisë greke ka zhvilluar mbledhjen e ...

Mitsotakis premton një ekonomi të fortë për shtetin grek

LajmiFundit - 11.07.2019

Kyriakos Mitsotakis është shprehur se ai nuk ka një shkop magjik për rimëkëmbjen e Greqisë, por që ai beson verbërisht e plani ekonomik që ka. Në intervistën e parë si kryeministër i Greqisë, ai ...

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Koha.net - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Mitsotakis shkrin Ministrinë e Emigracionit

Zhurnal - 10.07.2019

Athinë, 10 korrik – Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur menjëherë punët e vrullshme për të çuar përpara vendin. Me të marrë në dorë pushtetin, shefi i ri i qeverisë greke ka ...

S'ka hapa pas, Mitsotakiq njeh Marrëveshjen e Prespës

Albeu.com - 11.07.2019

Qeveria e re greke nën udhëheqjen e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Mitsotakis shkrin Ministrinë e Emigracionit

Flaka - 10.07.2019

Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur menjëherë punët e vrullshme për të çuar përpara vendin. Me të marrë në dorë pushtetin, shefi i ri i qeverisë greke ka zhvilluar mbledhjen e ...

Qeveria e re greke (nuk) do kontestojë marrëveshjen për M. e Veriut

BalkanWeb - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Kryeministri i ri i Greqisë shkrin Ministrinë e Emigracionit

Tetova Sot - 10.07.2019

Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur menjëherë punët e vrullshme për të çuar përpara vendin. Me të marrë në dorë pushtetin, shefi i ri i qeverisë greke ka zhvilluar mbledhjen e ...

Qeveria e re greke nuk bën ndryshime të politikës së jashtme

Ina - 11.07.2019

“Më pak tatime dhe më shumë investime”, ka premtuar Kyriakos Mitsotakis gjatë fushatës parazgjedhore. Politikani konservator ka premtuar se më së largu në gusht do të nxjerrë në parlament një ...

Lajm i keq për shqiptarët në Greqi! Mitsotakis e nis punën nga Ministria e Emigracionit

SOT - 10.07.2019

Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur menjëherë punët e vrullshme për të çuar përpara vendin. Me të marrë në dorë pushtetin, shefi i ri i qeverisë greke ka zhvilluar mbledhjen e ...

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Alsat - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Qeveria e re greke nuk do të kontestojë Marrëveshjen e Prespës

Flaka - 11.07.2019

“Më pak tatime dhe më shumë investime”, ka premtuar Kyriakos Mitsotakis gjatë fushatës parazgjedhore. Politikani konservator ka premtuar se më së largu në gusht do të nxjerrë në parlament një ...

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Tetova Sot - 11.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Top Channel - 12.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Lajmi.net - 12.07.2019

“Më pak tatime dhe më shumë investime”, ka premtuar Kyriakos Mitsotakis gjatë fushatës parazgjedhore. Politikani konservator ka premtuar se më së largu në gusht do të nxjerrë në parlament një ...

Qeveria e re greke (nuk) do të kontestojë marrëveshjen për Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 12.07.2019

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Qeveria e re greke e njeh Marrëveshjen e Prespës, pavarësisht se Micotakis paraprakisht ishte kundër

Gazeta Express - 12.07.2019

Qeveria e re greke nën udhëheqjen e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin.

Kyrtsos: Qeveria e re greke e pranon Marrëveshjen e Prespës

Zhurnal - 12.07.2019

Shkup, 12 korrik, zhurnal.mk – Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte ...