TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KQZ-ja njofton se kur fillon rinumërimi i votave

Gazeta Express - 10.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dje ka njoftuar se do të rinumërohen 303 vendvotime. Ndërsa, sot në orën 16:00 do të fillojë rinumërimi. Valmir Elezi, nga KQZ-ja, ka thënë se në Qendrën e Numërimit ...

Kosovë, nis rinumërimi i 313 vendvotime

Alsat - 10.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka vendosur që sot të nis rinumërimi i 313 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së të dhënave dhe ...

Rinumërimi i 313 vendvotimeve nis sot pasdite

Telegrafi - 10.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur dje, mori vendim që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas QNR këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen ...

Ekskluzive: A do ta kalojë Limaj pragun zgjedhor pas takimit të fshehtë që pati me Isa Mustafën

Zeri - 09.10.2019

Para se të kërkohet rinumërimi i votave në nivel vendi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj e Isa Mustafa zhvilluan një takim të ...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

Telegrafi - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime, ku 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas QNR këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen si të rregullta për ...

Nisma kërkon rinumërimin e të gjitha kutive të votimit

Lajmi.net - 09.10.2019

Gjatë ditës së sotme Komisioni Qendror Zgjedhor në mbledhjen e radhës ka marrë vendim që të rinumërohen 313 kuti të votimit për shkak të gabimeve në formularë.

Sherifi thotë se Nisma e ka kaluar pragun edhe pa rinumërim

Lajmi.net - 09.10.2019

Sherifi është shprehur se vendimi i KQZ-së për rinumërim të 313 kutive është hap i mirë dhe reflektim nga ana e tyre, por sipas tij duhet të ndodh rinumërimi në të gjitha kutitë.

Nisma thotë se do ta kalojnë pragun zgjedhor – kërkon që KQZ-ja të çojë në rinumërim të gjitha vendvotimet

Telegrafi - 09.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD nuk ka mundur ta kalojë pragun zgjedhor, sipas rezultateve preliminare të Komiisonit Qendror të Zgjedhjeve. Sipas këtyre rezultateve të cilat nuk përfshijnë votat me kusht dhe ...

Nisma kërkon që KQZ-ja të çojë në rinumërim të gjitha vendvotimet, jo vetëm 303

Koha.net - 09.10.2019

Bilall Sherifi nga Nisma Socialdemokrate ka thënë se e kanë mirëpritur vendimin për rinumërim të 303 vendvotimeve për zgjedhjet e 6 tetorit, por ka shtuar se rinumërim duhet të bëhet për secilin ...

NISMA: Mirë që KQZ e pranoi gabimin në formularë, kërkojmë rinumërim në nivel vendi

Medial - 09.10.2019

NISMA Socialdemokrate ka kërkuar rinumërim të votave në nivel vendi. Sekretari i Përgjithshëm i Nismës, Bilall Sherifi, ka përshëndetur vendimin e KQZ-së për të rinumëruar mbi 303 vendvotime.

Kosovë/ KQZ vendos, rinumrim në 313 vendvotime

Top Channel - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) ...

KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

Evropaelire - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që votat të rinumërohen në 313 vendvotime. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime ...

Kosovë, ​KQZ-ja vendos të rinumërohen 303 vendvotime

Alsat - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 ...

NISMA reagon pas vendimit të KQZ’së për t’i numëruar votat në 300 vendvotime

Gazeta Express - 09.10.2019

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim sic kanë pretenduar edhe ata, ...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

Gazeta Express - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në ...

KQZ vendos për rinumërimin e më shumë se 300 vendvotimeve

Botasot - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. “S’po flitet për manipulim, por për një gabim teknik që ...

KQZ vendos për rinumërim të votave në 303 vendvotime

Zeri - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka marrë vendim sot që të rinumërohen votat në 303 vendvotime, raporton zeri.info. Kjo pasi, siç është thënë në mbledhjen e sotme, ka pasur disa probleme teknike ...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit i rekomandon KQZ’së të rinumërohen 300 vendvotime

Gazeta Express - 09.10.2019

Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë.

Më shumë se 300 vendvotime shkojnë në rinumërim

Medial - 09.10.2019

16:51 | 9 Tetor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka votuar që 303 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Ky vendim i mor pas rekomandimit të koordinatorit të Qendrës së Numërimit të Votave, ...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim

Medial - 09.10.2019

16:31 | 9 Tetor 2019 Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka ...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve

Koha.net - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në ...

KQZ mblidhet në orën 16:00

Zeri - 09.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot rreth orës 16:00. Nuk dihet cili është rendi i ditës porse mund të diskohet edhe për rinumërimin e votave.

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

Gazeta Express - 09.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD një ditë pas zgjedhjeve ka paraqitur ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ku është kërkuar që KQZ-sa të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të ...

Ndërkombëtarët kërkojnë formimin e qeverisë, s’ka rinumërim të votave

Zeri - 09.10.2019

PZAP-i ka hedhur poshtë ankesën e LDK-së, të PDK-së dhe të koalicionit Nisma – AKR - PD për rinumërim të votave. Ky vendim ka ardhur pak pas reagimeve të diplomatëve ndërkombëtarë në Kosovë, të cilët ...

S’ka rinumërim të votave

Evropaelire - 08.10.2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë kërkesën e disa partive politike, që në nivel vendi, të rinumërohen votat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Kosovë/ 360 mijë euro gjobë ndaj partive për shkeljet

Top Channel - 08.10.2019

Rreth 360 mijë euro gjoba janë shqiptuar ndaj partive politike për shkelje të ndryshme gjatë procesit zgjedhor. E, partia e cila prinë me shumën më të madhe të gjobës, është Partia Demokratike e ...

PZAP e refuzoi, Nisma thotë se do t’i drejtohet Gjykatës Supreme për rinumërimin e votave

Gazeta Express - 08.10.2019

Xhevdet Smakiqi, anëtar i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) kurrë nuk do t’i përgjigjej negativisht një kërkese të Listës Serbe.

Përfundoi numërimi i votave në Kosovë

Alsat - 08.10.2019

Dy dite pas zgjedhjeve parlamentare ne Kosovë dhe pas përfundimit te numrit të votave, LDK, PDK dhe NISMA kanë kërkuar rinumërim të votave. Këtë e bëri të ditur sot Paneli zgjedhor për ankesa dhe ...

AAK e pranon rezultatin zgjedhor, nuk dëshiron rinumërim të votave

Top Channel - 08.10.2019

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se AAK nuk dëshiron rinumërim të votave dhe përmbysje të rezultateve. Pavarësisht se gjatë ditës së sotme LDK e ish-partnerët e tij të ...

E kërkuan PDK, LDK dhe Nisma, Rrëzohet kërkesa për rinumërimin e votave në Kosovë

Top Channel - 08.10.2019

Derisa Lëvizja Vetëvendosje po pret mbledhjen e kryesisë për konsultim lidhur me marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, kjo e fundit shtroi kërkesë për rinumërim votash.

PZAP: Nuk do të ketë rinumërim të votave

Evropaelire - 08.10.2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në Kosovë (PZAP) tha se nuk do të ketë rinumërim të fletëvotimeve nga zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. PZAP doli me këtë vendim pas shqyrtimit të ...

PDK kërkon rinumërim të votave, thonë se janë bërë parregullsi

Lajmi.net - 08.10.2019

Ata thonë se në shumicën e vendeve në Kosovë u është vendosur rezultati i subjekteve tjera politike. Kështu ka thënë për lajmi.net për përfaqësuese i PDK-së në KQZ, Betim Gjoshi.

Haradinaj: E pranojmë rezultatin e zgjedhjeve, nuk do të kërkojmë rinumërim

Lajmi.net - 08.10.2019

Bartësi i listës së koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij dhe koalicioni e pranon rezultatin e këtyre zgjedhjeve. Në një konferencë për medie, Haradinaj ka thënë se AAK-ja ...

Mustafa zbulon arsyen pse po kërkon LDK rinumërim të votave

Albeu.com - 08.10.2019

Zëdhënësi i Lidhjes Demokrate të Kosovës, Besian Mustafa , ka thënë se nevojitet një rinumërim i votave në nivel vendi. Kështu ka thënë ai në një prononcim për Klan Kosova, duke shtuar se ka pasur ...

Haradinaj i thotë “Jo” bashkëpunimit me Kurtin

Lajmi.net - 08.10.2019

“Ndoshta e dini mendimin tim për liderin e Vetëvendosjes. Për fat të keq mendoj se nuk është ajo që është premtuar dhe ekziston mundësia reale e një mashtrimi, e një zhgënjimi të qytetarëve pikërisht ...

Imer Mushkolaj: Nuk duhet të bëhet rinumërimi i votave!

Zeri - 08.10.2019

Njohësi i çështje politike në vend Imer Mushkolaj në një prononcim për Gazeta Blic ka komentuar kërkesën e tre subjekteve politike për rinumërim të votave.

Haradinaj tregon temat nacionale me të cilat do të merret AAK

Botasot - 08.10.2019

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur për temat me të cilat do të merret partia që ai drejton. Në zgjedhjet e 6 tetorit, AAK ishte në koalicion me PSD-në, duke fituar 11.53 % të votave sipas ...

Haradinaj e pranon humbjen, por nuk do koalicion me VV-në, e quan Kurtin mashtrues

Koha.net - 08.10.2019

Partia e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, e ka pranuar humbjen në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kreu i AAK-së ka thënë se do të jenë në opozitë dhe se nuk do të hyjnë në koalicion ...

Kosovë, nuk merren parasysh ankesat për rinumërimin e fletëvotimeve

Alsat - 08.10.2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha ...

Haradinaj mban qëndrimin e tij për Albin Kurtin: Është mashtrues

Botasot - 08.10.2019

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se nuk e kontestojnë rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas tij, AAK nuk dëshiron rinumërim dhe përmbysje të rezultateve.

Vetëvendosja reagon pas kërkesave të LDK-së dhe Nismës për rinumërim të votave

Gazeta Express - 08.10.2019

Koalicioni Nisma-AKR që drejtohet nga Fatmir Limaj ka kërkuar rinumërim të votave, duke qenë se për një numër të vogël votash nuk po arrin të kalojë pragun prej 5 për qind.

Haradinaj tregon se a do të hynte në koalicion me VV-në, thotë se AAK e pranon rezultatin zgjedhor

Telegrafi - 08.10.2019

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka thënë se partia e tij e pranon rezultatin e KQZ-së dhe nuk kërkon rinumërim të votave.

PDK-LDK-NISMA tregojnë arsyen për të cilën duan rinumërimin e të gjitha votave!

Zeri - 08.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit në nivel vendi.

NISMA nuk e pranon vendimin e PZAP-ës, kërkesën për rinumërimin e votave e dërgon edhe në Gjykatën Supreme

Zeri - 08.10.2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) gjatë ditës së sotme ka kthyer përgjigje negative për partitë që kërkuan të ketë rinumërim të votave, kërkesa u bë nga NISMA Socialdemokrate, Lidhja ...

Ramush Haradinaj paralajmëron konferencë shtypi

Albeu.com - 08.10.2019

Ramush Haradinaj ka paralajmëruar konferencë shtypi sot Rezultati zhgënjyes i koalicionit AAK-PSD dhe vendimi për të ardhmen e partisë pritet të qartësohen në konferencë n e sotme, e cila do të ...

Lajmi i fundit: LDK-ja ka kërkuar rinumërim të votave në shkallë vendi

Gazeta Express - 08.10.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon nga PZAP-i që të bëjnë rinumërimin e votave. Lidhja Demokratike po pretendon se një gabim teknik ka ndodhur në formularët e KQZ-së.

PZAP vendos: S’ka rinumërim në këtë fazë

Koha.net - 08.10.2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha fletëvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit.

Haradinaj s’e konteston rezultatin e zgjedhjeve, por thotë se qytetarët mund të zhgënjehen me fituesin

Koha.net - 08.10.2019

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa ka thënë se mendon që qytetarët mund të zhgënjehen nga Vetëvendosje dhe lideri i saj Albin Kurti, që duket të ...

A do të hynte Ramush Haradinaj në koalicion me Albin Kurtin, kjo është përgjigja

Gazeta Express - 08.10.2019

Ramush Haradinaj e ka përjashtuar një koalicion me liderin e Vetëvendosjes duke thënë se do të mbetet në opozita dhe duke përsëritur se Albin Kurti është mashtrues.

PZAP tregon kur do të dalë me vendim pas ankesave për rinumërim të votave!

Zeri - 08.10.2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa është duke i shqyrtuar ankesat e tri subjekteve politike LDK, PDK dhe koalicioni NISMA-AKR-PD për rinumërim të votave në nivel vendi.