TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Presidenti”/Hajdari: Nesër s’do ketë mocion shkarkimi në parlament

Mapo - 12.06.2019

Rudina Hajdari ka zbuluar se nesër mazhoranca nuk do paraqesë mocion për shkarkimin e Presidentit, por vetëm mocion për debat. Duke folur në emisionin “Dita Jonë” në A2CNN ajo tha se Meta vetë e di ...

"Viktimizim", flet për herë të parë Rudina Hajdari, i jep "goditjen" e fortë presidentit dhe zbulon ...

SOT - 12.06.2019

Kriza e thellë politike ka kapluar vendin, teksa Presidenti anuloi datën e zgjedhjeve lokale dhe mazhoranca kërkoi shkarkimin e tij. Në lidhje me këtë ka patur reagime të shumta edhe nga analistë e ...

Hajdari: Meta anuloi zgjedhjet pa u konsultuar me partitë politike

Mapo - 12.06.2019

“Presidenti Meta duhet të kishte diskutuar me palët politike në vend para se të merrte vendimin për anulimin e 30 qershorit”. Kështu u shpreh sot deputetja Rudina Hajdari, duke shtuar se nuk e ka ...

Rudina Hajdari, mesazh Bashës: Sulmet e kolegëve të PD më kanë bërë më të fortë, janë bërë pishman për djegien e ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar sot për sulmet që janë bërë në drejtim të saj, pasi nuk iu bind vendimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha për të djegur mandatin e deputetes.

Rudina Hajdari i bashkohet PS për shkarkimin e Metës

Albeu.com - 12.06.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për ç’dekretimin e 30 Qershorit si dhe në përgjithësi rreth situatës politike të shkaktuar në vend.

Hajdari kundër vendimit të Metës për anulimin e zgjedhjeve: Duhet të kishte dialoguar

Java News - 12.06.2019

Rudina Hajdari, kryetare e grupit parlamentar demokrat, ishte e ftuar në “Dita Jonë” nga ku foli për situatën politike në vend. Për Hajdarin, Presidenti Meta duhet të kishte diskutuar me palët ...