TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

SOT - 13.06.2018

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit.

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

Alsat - 13.06.2018

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 ...

Ivanov flet për emrin e ri: “Maqedonas, mos u tutni!” (Video)

Lajm - 13.06.2018

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov përmes një paraqitje të drejtpërdrejtë para opinionit, ka kundërshtuar ashpër marrëveshjen e arritur mes Qeverisë së Maqedonisë dhe Qeverisë së Greqisë për ...

Ivanov: Nuk pranoj marrëveshje shkatërruese për shtetin (Video)

Telegrafi - 13.06.2018

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën për shtyp shprehu qëndrimet e tij në lidhje me marrëveshjen e arritur me Greqinë për çështjen e emrit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Dimitrovi: Pa dallim të çmimit politik, jemi të gatshëm të marrim përgjegjësi

Telegrafi - 13.06.2018

Shefi i diplomacisë, Nikolla Dimitrov deklaroi në intervistë për “Deutsche Welle” pas takimit skandaloz me kryetarin Gjorge Ivanov, thotë se askush nuk ka të drejtë të pengojë zgjidhjen e qytetarëve, ...

Zaev e Dimitrov kundër Ivanovit: Askush nuk mund të pengojë të ardhmen e Maqedonisë

Alsat - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot patën takim me presidentin e Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov ku parashtruan marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit ...

Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov mban fjalim para qytetarëve (LIVE)

Portalb - 13.06.2018

17.08- Në këto momente presidenti o shtetit Gjorge Ivanov do t’I drejtohet opinionit në lidhje me qëndrimin e tij për marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë që sot ia dorëzuar kryeministri Zaev dhe ...

Takim skandaloz mes Zaevit dhe Ivanovit, vetëm dy minuta

Lajm - 13.06.2018

Rrjedhë skandaloze ka pasur takimi në të cilin kreu shtetëror maqedon as duhej të bisedojë lidhur me marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë.

Skandal në vilën e presidentit, Ivanov i ka përzënë Zaevin dhe Dimitrovin

Portalb - 13.06.2018

120 sekonda ka zgjatur takimi mes kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov, kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit të Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov. Ivanov i ka pyetur Zaevin dhe Dimitrovin se ae kanë ...

Shkup, kryeministri Zaev takon presidentin Ivanov

RTSH - 13.06.2018

Kryeministri i vendit Zoran Zaev është paraqitur mëngjesin e sotëm në Presidencë për të informuar kreun e shtetit, Gjorge Ivanov, mbi marrëveshjen e arritur pasditen e djeshme me Greqinë për çështjen ...

Zaev shkon të informojë Presidentin rreth marrëveshjes, ai e refuzon

Alsat - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Jashtem Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Presidencë për zgjidhjen e çështjes së emrit te presidenti i vendit Gjorgje Ivonov.

Ivanovi “përzë” Zaevin, takim veç 2 minuta

Ina - 13.06.2018

Vetëm gjashtë minuta zgjati takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev e ministrit të Jashtëm, Nikolla Dimitrov me presidentin Gjorgje Ivanov, të cilin e informuan për marrëveshjen për emrin me Greqinë.

Emri, Ivanov injoron kryeministrin Zaev

ABC News - 13.06.2018

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, informuan presidentin Gjorge Ivanov për marrëveshjen e arritur me Greqinë për kontestin për emrin.

Ivanov lëshoi takimin me Zaev dhe Dimitrov, konfirmojnë nga Qeveria

Telegrafi - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov, kanë pasur një tentim konstruktiv për prezantimin dhe për s=diskutimin nga marrëveshja për emrin me Greqinë, por kryetari ...

Zaev dhe Dimitrov sot njoftojnë presidentin Ivanov për marrëveshjen me Cipras

Portalb - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov sot në orën 10 do të njoftojnë presidentin Gjorge Ivanov për marrëveshjen e arritur me Greqinë .

Zaev informon Presidentin Ivanov për marrëveshjen e emrit

Alsat - 13.06.2018

Kryeministri i vendit Zoran Zaev është paraqitur mëngjesin e sotëm në Presidencë për të informuar kreun e shtetit, Gjorge Ivanov për sa i përket marrëveshjes së arritur pasditen e djeshme me Greqinë ...

LAJM I FUNDIT: Ivanov i drejtohet opinionit në ora 17

Antpress - 13.06.2018

Paraqitja e Ivanovit pason pas takimit të sotëm të shkurtër me kryeministrin Zoran Zaev dhe ministrin e jashtëm Nikolla Dimitrov në vilën Vodno të cilën ai e braktisi.

Ivanov “përzë” Zaevin dhe Dimitrovin, takimi nuk zgjati as dy minuta

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov ishin në vilën “Vodno” dhe e informuan presidentin Gjorge Ivanov për marrëveshjen e arritur me Greqinë për kontestin për ...

Sjellja skandaloze e Ivanovit: Ja çka thotë Dimitrov

Antpress - 13.06.2018

“Në kohë vendimtare për shtetin, të gjithë bartim përgjegjësi historike. Dhamë gjithçka nga vetja të krijojmë mundësi qytetarët të kenë të drejtën e zgjedhjes. Jemi të gatshëm të marrim përgjegjësinë.

QEVERIA: Ivanov ka braktisur takimin. Askush s’mund të pengoj të ardhmen e vendit

Antpress - 13.06.2018

Në komunikatën e Qeverisë qëndron se Zaev dhe Dimitrov kanë pasur tentim konstruktiv për prezantim dhe diskutim të përmbajtjes nga marrëveshja, por Ivanov e ka ndërprerë dhe braktisur mbledhjen duke ...

(VIDEO) Emri, takimi Zaev- Ivanov zgjati vetëm disa minuta

Antpress - 13.06.2018

Takimi ka qenë shumë i shkurtër, Zaev ka qëndruar në presidencë vetëm 6 minuta. Nuk ka të dhëna për reagimin e Ppesidentit sepse vetë takimi ka qenë me dyer të ...

Kabineti i Ivanovit: Takimi me Zaevin dhe Dimitrovin ka zgjatur dy minuta!

Antpress - 13.06.2018

“Informojmë se takimi ka zgjatur dy minuta. Gjatë ditës së sotme presidenti Ivanov do të ketë paraqitje deri tek populli dhe qytetarët e Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e shkurtë të kabinetit të ...

Ministri i jashtëm Dimitrov do ta informojë kryetarin Ivanov për marrëveshjen e arritur me Greqinë

Telegrafi - 12.06.2018

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov nesër do të realizojë takim me kreun e diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov në lidhje me marrëveshjen e arritur me Greqinë për kontestin e ...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

Tetova Sot - 13.06.2018

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 ...

Ivanov: Nuk pranoj marrëveshje shkatërruese për shtetin (Video)

Lajm - 13.06.2018

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën për shtyp shprehu qëndrimet e tij në lidhje me marrëveshjen e arritur me Greqinë për çështjen e emrit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Dimitrov: Pa dallim të çmimit politik, jemi të gatshëm të marrim përgjegjësi

Tetova Sot - 13.06.2018

Shefi i diplomacisë, Nikolla Dimitrov deklaroi në intervistë për “Deutsche Welle” pas takimit skandaloz me kryetarin Gjorge Ivanov, thotë se askush nuk ka të drejtë të pengojë zgjidhjen e qytetarëve, ...

Zaev e Dimitrov kundër Ivanovit: Askush nuk mund të pengojë të ardhmen e Maqedonisë

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot patën takim me presidentin e Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov ku parashtruan marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit ...

Marrëveshja për çështjen e emrit, Ivanov braktis takimin me Zaev pas 2 minutash

BalkanWeb - 13.06.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe ministri i Jashtëm Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Presidencë për zgjidhjen e çështjes së emrit te presidenti i Maqedonise Gjorgje Ivanov.

Ivanovi “përzë” Zaevin, takim veç 2 minuta

Antpress - 13.06.2018

Vetëm gjashtë minuta zgjati takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev e ministrit të Jashtëm, Nikolla Dimitrov me presidentin Gjorgje Ivanov, të cilin e informuan për marrëveshjen për emrin me Greqinë.

Çështja e emrit përplas Ivanovin dhe Zavein

Alsat - 12.06.2018

Presidenti Gjorge Ivanov akuzon kryeministrin Zoran Zaev për manipulim me opinionin në prag të referendumit për emrin. Nga kabineti i kryetarit të shtetit vlerësojnë se perspektiva e Maqedonisë nuk ...

Ivanov Zaevit: zgjidhja e problemit me biseda telefonike – joserioze dhe e papërgjegjshme

Portalb - 12.06.2018

“Deklarata e kryeministrit Zaev, është përpjekje dëshpëruese për manipulim të publikut dhe qytetarëve të Maqedonisë, në prag të një referendumi të mundshëm”, kështu ka reaguar presidenti i ...

“Emri”, reagon presidenti Ivanov: Është joserioze çështja e emrit të zgjidhet përmes telefonit

Alsat - 12.06.2018

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaevit, se refuzimi i marrëveshjes me Greqinë, do t’i kërcënoj perspektivat e vendit për hyrje në NATO dhe ...

Zaev për komunikatën e Ivanovit: Duhet të ndihmojmë jo të pengojmë (video)

Alsat - 12.06.2018

“Qytetarët janë ata që vendosin në referendum, por gjithsesi unë si kryeministër dhe Gjorge Ivanov si president duhet t’ju ndihmojmë qytetarëve dhe jo tua vështirësojmë procesin”, deklaroi ...

Zaev deri tek Ivanov: Duhet të ndihmojmë dhe jo të pengojmë

Telegrafi - 12.06.2018

Qytetarët janë ata çka vendosin me referendum, ndërsa unë si kryeministër dhe zotëriu Gjorge Ivanov si kryetar duhet t’u ndihmojmë qytetarëve dhe jo t’i pengojmë, deklaroi Zoran Zaev pas hapjes së ...

Ivanov: Zaev manipulon me opinion se nëse nuk arrihet marrëveshje rrezikojmë perspektivat e BE-së dhe NATO

Telegrafi - 12.06.2018

Zyra e kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, vlerëson se deklarata e mbrëmshme e kryeministrit Zoran Zaev, të dhënë për emisionin “Top Tema”, se injorimi i eventual i marrëveshjes me ...

Ekskluzive: Ivanov do t’i amnistojë sulmuesit e Selës dhe të akuzuarit nga Prokuroria Speciale?!

Flaka - 11.06.2018

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov do t’i përgatisë opinionit në Maqedoni një surprizë të re në muajin korrik. Siç merr vesh OhridSky, Ivanov ka vendosur t’i amnistojë të gjithë pjesëmarrësit në ...

Maqedoni: Zaev shkon të informojë Presidentin rreth marrëveshjes, ai e refuzon

Mapo - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Jashtem Dimitrov, dorëzuan mëngjesin e sotëm në Presidencë marrëveshjen për zgjidhjen e çështjes së emrit. Takimi zgjati vetëm dy minuta, sepse Presidenti ...

Pas sherri në Maqedoni për emrin e ri: Presidenti Ivanov “përzë” nga takimi Zaevin

Gazeta Tema - 13.06.2018

Vetëm gjashtë minuta zgjati takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev e ministrit të Jashtëm, Nikolla Dimitrov me presidentin Gjorgje Ivanov, të cilin e informuan për marrëveshjen për emrin me Greqinë.

Ivanov: Joserioze që çështja e emrit të zgjidhet përmes telefonit

Antpress - 12.06.2018

“Përcaktimet strategjike të Maqedonisë për hyrje në BE dhe NATO janë qartë të definuar dhe të pandryshueshme. Ruajtja e emrit kushtetues dhe gjetja e zgjidhjes e cila nuk do të shkaktoj ndryshime ...

Emri i Maqedonisë, Zaev për Ivanov: Duhet të ndihmojmë dhe jo të pengojmë

SOT - 12.06.2018

Qytetarët janë ata çka vendosin me referendum, ndërsa unë si kryeministër dhe zotëri Gjorge Ivanov si kryetar duhet t’u ndihmojmë qytetarëve dhe jo t’i pengojmë.

Zaevi shkon të informojë Ivanovin rreth marrëveshjes, ky e refuzon

Koha.net - 13.06.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Presidencë për zgjidhjen e çështjes së emrit te presidenti i vendit, Gjorgje ...

Emri i ri i Maqedonisë, Presidenti Ivanov injoron takimin me Zaev

Java News - 13.06.2018

Vetëm gjashtë minuta zgjati takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev e ministrit të Jashtëm, Nikolla Dimitrov me presidentin Gjorgje Ivanov, të cilin e informuan për marrëveshjen për emrin me Greqinë.

“Emri”, reagon presidenti Ivanov: Është joserioze çështja e emrit të zgjidhet përmes telefonit

Tetova Sot - 12.06.2018

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaevit, se refuzimi i marrëveshjes me Greqinë, do t’i kërcënoj perspektivat e vendit për hyrje në NATO dhe ...

Marrëveshja për emrin e Maqedonisë, Ivanov braktis takimin me Zaev

Lajmi.net - 13.06.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe ministri i Jashtëm Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Presidencë për zgjidhjen e çështjes së emrit te presidenti i vendit Gjorgje Ivanov.

Sherr në Maqedoni, Ivanov “përzë” Zaevin, takimi zgjat pak minuta

SOT - 13.06.2018

Vetëm gjashtë minuta zgjati takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev e ministrit të Jashtëm, Nikolla Dimitrov me presidentin Gjorgje Ivanov, të cilin e informuan për marrëveshjen për emrin me Greqinë.

Zgjidhja e emrit po afrohet, Ivanov godet Zaevin

Lajm - 12.06.2018

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov vlerëson se deklaratat e Zoran Zaevit, se refuzimi i marrëveshjes me Greqinë, do t’i kërcënoj perspektivat e vendit për hyrje në NATO dhe BE, paraqesin tentim të ...

Marrëveshja për emrin e Maqedonisë, Ivanov braktis takimin me Zaev

Antpress - 13.06.2018

Takimi zgjati vetëm dy minuta, pasi Ivanov braktisi takimin duke mos pranuar as të njoftohet rreth përmbajtjes së marrëveshjes dhe paralajmëroi se gjatë ditës do te paraqitet ne konferencë për shtyp ...

“Emri”, reagon presidenti Ivanov: Është joserioze çështja e emrit të zgjidhet përmes telefonit

Ina - 12.06.2018

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaevit, se refuzimi i marrëveshjes me Greqinë, do t’i kërcënoj perspektivat e vendit për hyrje në NATO dhe ...

Arriti marrëveshje me Greqinë, por presidenti maqedonas nuk e pret Zaevin në zyrë

LajmiFundit - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Jashtem Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Presidencë për zgjidhjen e çështjes së emrit te presidenti i vendit Gjorgje Ivonov.