TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjiknuri: Qeveria të arrijë marrëveshje me opozitën si në 2017

Mapo - 16.05.2019

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka folur nga Vlora në lidhje me zhvillimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor. Gjiknuri tha se qeveria duhet të gjejnë dialogun mes ...

Zgjedhjet/ Rama: 30 qershori nuk është i imi, nuk shtyhen

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama ka debatuar me gazetarët në studion e “Opinion” për dosjen e përgjimeve por edhe për krizën me opozitën. Megjithatë kreu i maxhorancës nuk ka lëvizur nga qëndrimi i tij se ...

Rama këmbëngul: Arsyeja pse s’mund të shtyhen zgjedhjet e 30 qershorit

Mapo - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama këmbëngul se zgjedhjet vendore të 30 qershorit nuk mund të shtyhen pasi çdo datë tjetër, përtej 30 qershorit, është shkelje e Kushtetutës.

Gjiknuri: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve, duhen gjetur hapësirat që opozita të marrë pjesë

Java News - 16.05.2019

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri ka folur nga Vlora për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Ai tha se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve, por nga ana tjetër u shpreh ...

“Ja ku do jem sot”, flet Rama i vendosur: Zgjedhjet do zhvillohen!

SOT - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama pritet të jetë i ftuar sot në studion e 'Opinion' ku do të flasë lidhur me aktualitetin dhe zgjedhjet e 30 qershorit. Nëpërmjet një njoftimi të shkurtër në Facebook, Rama bën me ...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Rama ia thotë prerë Bashës dhe Kryemadhit

SOT - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama thotë se zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të shtyhen.Në Opinion ai tha se data e zgjedhjeve është në bazë të kushtetutës dhe nuk është vendosur prej tij.Sipas tij opozita nuk ...

Gjiknuri: Zgjedhjet nuk shtyhen, duhen gjetur hapësira që opozita të jetë pjesë

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj /MEDIAL/ Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri duke folur nga Vlora për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, tha se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve.

Rama i prerë, nuk ka shtyrje të zgjedhjeve vendore, i hap derën e dialogut Bashës dhe refuzon Kryemadhin

SOT - 15.05.2019

Kryeministri Edi Rama e ka bërë dje të qartë se zgjedhjet vendore nuk do të shtyhen. Edhe pse në korridoret e PD-LSI flitet se zgjedhjet vendore mund të mbahen në shtator, kryeministri Edi Rama e ka ...

Rama gati për dialog, por jo për negociata për zgjedhjet e 30 qershorit

Koha.net - 15.05.2019

Tiranë, 15 maj - Kryeministri Edi Rama deklaroi se “negociata që lidhen me zgjedhjet lokale të 30 qershorit nuk ka, se nuk kemi asnjë mundësi të negociojmë Kushtetutën e Shqipërisë”.

Deputeti i PS ia bën të qartë opozitës: Vetëm kjo datë nuk negociohet

SOT - 14.05.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi i ftuar në studion e “Report TV” deklaroi se dita e zgjedhjeve është e panegociueshme, por mund të dialogohet lidhur me hapjen e afateve për kandidatët e ...

Rama: 30 qershori nuk shtyhet, zgjedhjet janë një ankand, e bën populli dhe pret ofertat politike

Java News - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama ka debatuar me gazetarët në studion e “Opinion” për dosjen e përgjimeve por edhe për krizën me opozitën. Megjithatë kreu i maxhorancës nuk ka lëvizur nga qëndrimi i tij se ...

Rama për zgjedhjet e 30 qershorit: Nuk shtyhen!

Durres Lajm - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama thotë se zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të shtyhen. Në "Opinion" ai tha se data e zgjedhjeve është në bazë të kushtetutës dhe nuk është vendosur prej tij.