TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Luka Modric mund të largohet në janar nga Real Madrid

Portalb - 08.11.2018

Tashmë nisin të shumëfishohen zërat e atyre që janë të bindur se ndryshe nga vera e lënë pas, në merkaton e ardhshme të janarit, Luka Modric, do të mund të largohet nga Real Madrid.

Wenger: Nuk kam marrë ofertë nga Real Madridi

Botasot - 08.11.2018

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka bërë të ditur se askush nga Real Madridi nuk e ka kontaktuar atë për t’ia ofruar pozitën e trajnerit të klubit, përkundër spekulimeve në mediat botërore.

Te Reali reagojnë njëzëri për trajnerin: Të qëndrojë Solari

SuperSport - 08.11.2018

Tri ndeshje, tri fitore. Është e vërtetë që kundërshtarët nuk ishin në nivelin maksimal me rivalë si Melilla, Valladolid dhe Viktoria Plzen , por sërish mbetet fakti që Reali i Madridit është në ...

Benzema flet për kritika

Botasot - 08.11.2018

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, është rikthyer të flasë për kritikat ndaj tij, pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Viktoria Plzen. 30-vjeçari shënoi dy herë në pjesën e parë dhe në këtë ...

Çfarë rekordi theu trajneri i Real Madridit

Alsat - 08.11.2018

Santigao Solari nga tifozët e Real Madrid-it, u prit me një skepticizëm, por ai tani më u bë pjesë e historisë së kësaj skuadre. Pas Luis Carniglia (1957) u bë vetëm trajneri i dytë , i cili në ...

Solari me startin më të mirë te Reali që nga viti 1957

InfoSport - 08.11.2018

Santiago Solari i ka dhënë drejtimin e duhur anijes së Real Madridit. Ai e ka nisur mbarë misionin si trajner i përkohshëm i “mbretërve”, duke marrë një fitore 5:0 në Ligën e Kampionëve, kundër ...

A duhet të mbetet Solari? Vendosin tifozët e Realit

Lajmi.net - 08.11.2018

Tifozët e Real Madrid janë të pajtimit që Santiago Solari të mbetet trajner i tyre deri në fund të sezonit. Santiago Solari ka fituar besimin e tifozëve të Real Madrid, pas suksesit në tri ndeshjet e ...

Më i mirë se Zidane? Solari bëhet trajneri me fillimin më të mirë për Realin në 60 vitet e fundit

Telegrafi - 08.11.2018

Santiago Solari ka arritur një rekord të madh si trajneri i gjigantit spanjoll, Real Madridit. Real Madridi ka fituar me rezultat të thellë 5-0 ndeshjen e tyre në udhëtim te Viktoria Plzen në kuadër ...

Solari thyen rekordin 61 vjeçar te Real Madrid

Lajmi.net - 08.11.2018

Santiago Solari e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te Real Madrid, duke thyer një rekord të vitit 1957. Fitorja e Real Madrid në Ligën e Kampionëve kundër Viktoria Plzen me rezultat 0-5, ka ...

Solari, në prag të konfirmimit si trajner i Realit

Java News - 08.11.2018

Trajneri i përkohshëm i Realit të Madridit, Santiago Solari me shumë mundësi nuk do të jetë më i përkohshëm, nëse ai drejton ekipin drejt fitores kundër Celta Vigos në stadiumin “Balaidos” në ...

Vinicus Jr barazon rekordin e Casillasit në Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 08.11.2018

Jeta ka ndryshuar për Vinicius Junior me ardhjen e trajnerit të ri Sangiago Solari pasi ka debutuar në Ligën e Kampionëve duke barazuar edhe një rekord të mbajtur nga legjenda Iker Casillas.

Solari: Më pëlqeu serioziteti dhe dëshira ndaj Plzenit, lojtarët e merituan fitoren

Telegrafi - 08.11.2018

Santiago Solari ka thënë se i pëlqeu serioziteti dhe dëshira që Real Madridi i tij tregoi gjatë fitores së tyre 5-0 në udhëtim te Viktoria Plzen të mërkurën mbrëma.

Trajneri i Realit me deklaratë speciale pas fitores së thellë në Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 08.11.2018

Santiago Solari është deklaruar i kënaqur me fitoren e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Kampionët e kësaj gare kanë mposhtur 0-5 Viktoria Plzen në Çeki.

Wenger: Nuk kam marrë ofertë nga Real Madridi

Tetova Sot - 08.11.2018

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka bërë të ditur se askush nga Real Madridi nuk e ka kontaktuar atë për t’ia ofruar pozitën e trajnerit të klubit, përkundër spekulimeve në mediat botërore.

Erdhi si trajner emergjencash, Solari me ecurinë më të mirë të Realit në 50 vjet

SOT - 09.11.2018

Në fund të sezonit të kaluar Zinedin Zidane dha dorëheqjen nga drejtimi i Realit të Madridit, duke thënë se nuk kishte çfarë t’i jepte më kësaj skuadre, me të cilën kishte fituar shumë, plot tre ...

A duhet të mbetet Solari? Vendosin tifozët e Realit

Botasot - 08.11.2018

Tifozët e Real Madrid janë të pajtimit që Santiago Solari të mbetet trajner i tyre deri në fund të sezonit. Santiago Solari ka fituar besimin e tifozëve të Real Madrid, pas suksesit në tri ndeshjet e ...

Plzen 0-5 Real Madrid, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 07.11.2018

Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët.

Real Madrid tregon fytyrën e vërtetë, e deklason Plzenin

Lajmi.net - 07.11.2018

Real Madrid ka treguar performancë të jashtëzakonshme duke e mundur 0-5 Viktoria Plzen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra që tani drejtohet nga Santiago Solari, nuk ka treguar aspak ...

Real Madridi kthehet në realitet, shënon pesë herë ndaj Viktoria Plzen

Telegrafi - 07.11.2018

Real Madridi ka fituar si mysafirë i Vitoria Plzen duke shënuar pesë herë në portën e këtyre të fundit. Mbretërit dhuruan spektakël edhe pse përballë kishin skuadrën modeste të Vitoria Plzenit.

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Telegrafi - 07.11.2018

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Vitoria Plzen me rezultat 5-0. Mbeturit kthehen të luajnë një ndeshje ashtu siç dinë të bëjnë, pasi janë kampion aktual të Ligës së Kampionëve.

Real Madridi me fitore të thellë ndaj Plzenit, shkëlqen Benzema

Koha.net - 07.11.2018

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te Plzeni në Ligën e Kampionëve. “Los Blancos” arkëtuan pikët e plota duke fituar 0-5, transmeton Koha.net.

Reali deklason Plzen (VIDEO)

Albeu.com - 07.11.2018

Real Madridi është i pamëshirshëm ndaj Viktoria Plzen në "Doosan Arena". Këtë herë është Gareth Bale në minutën e 40' që dërgon shifrat në 0-4. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 45'.

Real Madridi e mbush me pesëshe Viktoria Plzen (VIDEO)

Tetova Sot - 07.11.2018

Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët Ky është kampioni i ...

Super Benzema, Reali shënon edhe golin e tretë ndaj Plzen (VIDEO)

Albeu.com - 07.11.2018

Real Madrid ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Viktoria Plzen në "Doosan Arena". Ai që ka shënuar është përsëri Karim Benzema që shënon në minutën e 37'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 40'.

Nuk ndalet Reali, shënon edhe golin e tretë ndaj Plzen

Lajmi.net - 07.11.2018

Real Madrid ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Plzen. Është sërish Karim Benzema që është regjistruar në listën e golashënuesve. Sulmues francez golin e dytë të tij dhe të tretin për Realin e shënoi ...

Real Madrid shënon dy gola të shpejtë ndaj Plzen (VIDEO)

Albeu.com - 07.11.2018

Real Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Viktoria Plzen në "Doosan Arena". Autori i golit është sulmuesi francez , Karim Benzema në minutën e 21'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 25'.

Reali e nis mirë, shënon dy gola të shpejtë kundër Plzen

Lajmi.net - 07.11.2018

Real Madrid ka shënuar dy gola të shpejtë kundër Plzen. ‘Los Blancos’ po avancon 0-2 ndaj Plzen pas 23 minutave lojë. Karim Benzema në minutën e 21’ dhe Casemiro në minutën e 23’, shënuan për Realin.

Real Madrid po e shkatërron Viktoria Plzen, shënon edhe dy gola (VIDEO)

Tetova Sot - 07.11.2018

Është shënuar goli i tretë dhe i katërt në ndeshjen Viktoria Plzen-Real Madrid Ka shënuar për Los Blancos në minutën e 37’të, përsëri Karim Benzema. Për 4-0 ka shënuar Gareth Bale në minutën e 40 ...

Formacionet zyrtare: Plzen – Real Madrid

Lajmi.net - 07.11.2018

Real Madrid do të kërkojë fitoren e tretë radhazi nën drejtimin e trajnerit Santiago Solari. ‘Los Blancos’ do të jenë mysafir të Viktoria Plzen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

El Chiringuito paralajmëron: Ndarje dhe tensione brenda Real Madridit

Zhurnal - 07.11.2018

El Chiringuito paralajmëron: Ndarje dhe tensione brenda Real Madridit El Chiringuito paralajmëron: Ndarje dhe tensione brenda Real Madridit Trajneri i ri Solari, ylli në rritje Vinicius, dhe dy ...

Real Madrid e ka gjetur trajnerin e ri

Lajmi.net - 07.11.2018

Real Madrid duke se e ka gjetur trajnerin e ri. Real Madrid e shkarkoi Julen Lopeteguin vetëm 14 ndeshje në krye të skuadrës. Skuadra spanjolle duket se ka gjetur trajnerin e tyre, pasi aktualisht ...

Trajneri i Realit me deklaratë speciale pas fitores së thellë në Ligën e Kampionëve

Botasot - 08.11.2018

Santiago Solari është deklaruar i kënaqur me fitoren e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Kampionët e kësaj gare kanë mposhtur 0-5 Viktoria Plzen në Çeki.

Plzen 0-5 Real Madrid, notat e lojtarëve

Botasot - 07.11.2018

Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët.

Real Madridi e shkatërron Plzen, shkëlqen Benzema

Java News - 08.11.2018

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te Plzeni në Ligën e Kampionëve. “Los Blancos” arkëtuan pikët e plota duke fituar 0-5, transmeton Koha.net.Dy gola shënoi Karim Benzema në këtë ...

El Chiringuito paralajmëron: Ndarje dhe tensione brenda Real Madridit

Tetova Sot - 07.11.2018

Trajneri i ri Solari, ylli në rritje Vinicius, dhe dy fitore, duket se e kanë ulur nivelin e krizës në Real Madrid, por jo gjithçka mund jetë gëzim për Los Blancos.

Real Madrid e ka gjetur trajnerin e ri

Botasot - 07.11.2018

Real Madrid duke se e ka gjetur trajnerin e ri. Real Madrid e shkarkoi Julen Lopeteguin vetëm 14 ndeshje në krye të skuadrës. Skuadra spanjolle duket se ka gjetur trajnerin e tyre, pasi aktualisht ...