TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hakerat ndërprenë mbrëmë "Eurovisionin", jepnin alarme për shpërthime

Botasot - 16.05.2019

Një video online që transmetonte direkt gjysmëfinalen e Eurovizionit u hakua dhe bënte njoftime false sikur do kishte shpërthime në Tel Aviv. Shikuesit panë një paralajmërim për një sulm fiktiv në ...

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten

BalkanWeb - 15.05.2019

IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona ...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve

Antpress - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj, ndërsa ka dhënë edhe intervista për ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

Telegrafi - 15.05.2019

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të ...

Ardi Asllani: Si është të stilosh veshjen e Jonida Maliqit për Eurovizion dhe prapaskenat e konkurrimit

Botasot - 15.05.2019

Me frymë klasike dhe respektues i linjave femërore, për stilistin e njohur Ardi Asllani një veshje shik duhet t’i lërë vend imagjinatës. Dizenjuesi i modës së lartë është përzgjedhur për të krijuar ...

Jonida Maliqi ?bëhet gazi i botës?, lë nam me anglishten e saj në ?Eurovision? (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘ Eurovision ’, që do të mbahet në Izrael. Maliqi u përzgjodh fituese e Festivalit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe ...

Para performancës në Eurovision, Jonida Maliqi: Jam shumë rehat në skenë

Telegrafi - 15.05.2019

Fundjavën e kaluar, këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Exctra , teksa ka folur për fustanin e saj dhe mesazhin që dëshiron ta transmetojë te publiku.

Gafa e saj po thyen rrjetin, reagon për herë të parë Jonida Maliqi

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi pritet ditën e nesërme që të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e madhe të Eurovision-it, në Tel Aviv të Izraelit. Mirëpo, në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku ...

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision

Botasot - 15.05.2019

Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 ...

Jonida në Eurovision me flamurin e tyre, ndryshon mendim ndaj LGBT?

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi u prezantua dy ditë më parë në ceremoninë e tapetit portokalli të kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision, me një fustan ngjyrë blu që mbante një ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit

Gazeta Express - 15.05.2019

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria.

Hakerët Sul.muan faqen e servisit publik të Izraelit gjatë Eurovizionit

Medial - 15.05.2019

Faqja e internetit e transmetuesit publik të Izraelit, KAN, mbrëmë ka qenë objektiv i një sulmi hakerësh gjatë mbrëmjes gjysmëfinale të garës muzikore të transmetuesve publikë evropianë, e njohur si ...

Madonna, megjithatë, do të interpretojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm

Koha.net - 15.05.2019

Mbretëresha e popit, siç e quajnë shumë adhurues këngëtaren amerikane Madonna, megjithatë do të performojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm më 18 maj.

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit

Alsat - 15.05.2019

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”.

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan

Tetova Sot - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv.

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten gjatë intervistës në Eurovizion

Alsat - 15.05.2019

Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një ...

Rrjetet sociale shpërthejnë ndaj anglishtes së çalë të Jonidës

Mapo - 15.05.2019

Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë mbrëmjen e nesërme Shqipërinë në “Eurovision 2019” me këngën “Ktheju Tokës”, ka provokuar me intervistën e saj të fundit në të shpërthimin e rrjeteve sociale.

Jonida Maliqi bën gafën e madhe në Eurovizion, këngëtarja befason me atë që thotë më pas (VIDEO)

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi siç dihet ditën e nesërme do të këndojë këngën "Ktheju Tokës" në gjysmë finalen e dytë të Eurovizion. Këngëtarja gjatë gjithë kësaj kohe ka marrë pjesë në një sërë ...

Kritikohet për anglishten e çalë, reagon Jonida Maliqi (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, është hasur me një sërë kritikash mediatike për anglishten e saj të çalë të treguar në ...

Performanca e Maddonnas në Eurovizion në dyshim

Kosova Live - 15.05.2019

Performanca e Madonnas në Eurovision Song Contest është hedhur në dyshime nga organizatorët, të cilët thonë se ajo ende duhet të nënshkruajë një kontratë me shfaqjen.

Jonida Maliqi lë nam me anglishten në "Eurovision" (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm "Eurovision 2019" i cili këtë vit do të mbahet në Izrael. Ajo u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën ...

Gjysmëfinalet e “Eurovision”, kualifikohen 10 të parët. Shqipëria konkurron të enjten

Top Channel - 15.05.2019

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, u kualifikuan për natën finale të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision”. Në gjysmëfinalen e parë të festivalit morën pjesë 17 shtete, por më tej ...

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi lë nam me anglishten e saj (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës” , duket se nuk ka aspak marrëdhënie të mira me gjuhën angleze.

Ja 10 shtetet që u kualifikuan në gjysmëfinalen e parë të Eurovision

Mapo - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata e parë e festivalit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision. E teksa 17 shtete morën pjesë në gjysmëfinalen e parë të zhvilluar në Tel Aviv, vetëm 10 prej ...

Pas gafës së Eneda Tarifës, Tashmë videot e Jonida Maliqit nga Eurovision po ‘thyejnë rrjetin’

Gazeta Express - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi është përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion me këngën ‘Ktheju tokës’. Jonida do të këndojë në natën e dytë gjysmëfinale dhe renditet e 14.

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi ngjitet sot në skenë

Mapo - 15.05.2019

Shqipëria do të përfaqësohet sot në festivalin më të rëndësishëm të muzikës evropiane me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila do të performojë në natën e dytë të edicionit të 64-t të Eurovisionit me ...

Madonna arrin në Izrael, është gati për performancën e zjarrtë në “Eurovision 2019”

Telegrafi - 15.05.2019

Ka kohë që po përflitet për performancën madhështore të këngëtares Madonna, në edicionin e sivjetmë të “Eurovision 2019”. U raportua se paraqitja e saj po rrezikohet për shkak se artistja ende s’e ka ...

“Eurovision” mbërrin në Tel Aviv

Zeri - 15.05.2019

Reklamat e “Eurovision”-it kanë pushtuar plazhet në Tel Aviv, si dhe qendrat tregtare. Kështu raporton prestigjiozja “New York Times” për mbajtjen e festivalit të këngës evropiane sivjet në tokën e ...

Jonida Maliqi, nesër në skenën e Eurovision me “Ktheju tokës”

SOT - 15.05.2019

“Eurovision Song Contest 2019” zhvilloi mbrëmë natën e parë në Tel Aviv, Izrael. Në konkurrimin e natës së parë ishin 17 shtete Qipro, Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Sllovenia, Republika Çeke, ...

Serbia dhe Sllovenia në mesin e vendeve finaliste të Eurovizionit

Evropaelire - 15.05.2019

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, janë kualifikuar për natën finale të Festivalit Evropian të Këngës "Eurovizion". Në gjysëm-finalen e parë të festivalit morën pjesë 17 vende mirëpo për ...

EUROVISION – Madona mbërrin në Izrael për Festivalin e Këngës

Medial - 15.05.2019

Polonia, Belgjika, Mali i Zi, Finlanda, Hungaria, Gjeorgjia dhe Portugalia u eliminuan në gjysmëfinalen e së martës. Britania, Franca, Gjermania, Italia dhe Spanja do të hyjnë automatikisht në finale ...

Madonna reagon për Eurovision: Nuk do të përkulem për t’ju përshtatur asnjë agjende politike

Telegrafi - 15.05.2019

Gjatë mbrëmjes së kaluar ka startuar festivali evropian i muzikës, i njohur më mirë si Eurovision. Në mbrëmjen finale që do të mbahet në kryeqytetin izraelit të Tel Avivit do të performojë disa këngë ...

VIDEO: Jonida Maliqi lë “nam” para konkurrimit në Eurovision, në rrjet nuk përmbahen

Gazeta Tema - 15.05.2019

Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhënë një intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk është edhe aq e mirë.

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

BalkanWeb - 15.05.2019

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, ...

Dhjetë shtetet që u kualifikuan për natën finale të ‘Eurovision 2019’

Telegrafi - 15.05.2019

Ka përfunduar nata e parë gjysmëfinale e festivalit të madh evropian, ‘Eurovision 2019’. Një natë me plot emocione dhe spektakël nga Izraeli, solli gjithsej 17 performanca nga 17 shtete të ndryshme.

Përfundon nata e parë e Festivalit Europian të Këngës. Ja finalistët

RTSH - 14.05.2019

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Eurovision Song Contest që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen me ...

Madonna rrezikon t’i humbet 1 milion dollarët, a do të performojë në Eurovision?

Botasot - 14.05.2019

Këngëtarja Madonna mund të mos këndojë në natën finale të Eurovisionit. Edhe pse kanë mbetur vetëm edhe pak ditë deri në finalen e madhe, organizatorët thonë se ylli i muzikës, Madonna, akoma nuk ka ...

Festivali Europian i Këngës, priten të mësohen finalistët

RTSH - 14.05.2019

Sapo ka përfunduar interpretimi i këngëve të natës së parë i Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv. Në skenë u ngjitën këngëtarë nga Qipro, Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Slovenia, ...

Nis Eurovisioni, Shqipëria në skenë natën e dytë

Koha.net - 14.05.2019

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë ...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

Botasot - 14.05.2019

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë ...

Artistja shqiptare, befasia e natës së parë të Eurovision?

Zeri - 14.05.2019

Sonte është nata e parë gjysmë finale e Eurovizion dhe këtë vit Shqipëria do ketë dy këngëtare në atë skenë por vetëm si përshëndetëse njëra. Eleni Fuereira për shkak të famës që mori me këngën që ...

Madonna mund të mos këndojë në skenën e Eurovisionit

Gazeta Express - 14.05.2019

Pavarësisht paraqitjeve, paraqitja e Madonnas në Eurovision mund të jetë në rrezik pasi që këngëtarja ende nuk ka nënshkruar kontratë, derisa kanë mbetur edhe katër ditë deri në finalen e festivalit ...

“Eurovision”, Izraeli “pushtohet” nga turistët. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

Top Channel - 14.05.2019

Tel Avivi i Izraelit po përgatitet për “Eurovision”-in e 2019-s. Edicioni i sivjetshëm i Festivalit europian të Këngës është zhvendosur në Izrael, pas fitores së edicionit të shkuar nga Neta me ...

Eurpvision Song Contest 2019, sonte në emisionin ‘Përballë’ në RTSH

RTSH - 14.05.2019

Dëshirojmë ti’u kujtojmë se, sonte në orën 21:00, nis edicioni i 64-t i Eurovision Song Contest 2019, në Tel Aviv. Jonida Maliqi do të konkurrojë me këngën e saj “Ktheju tokës”, në natën e dytë ...

Shtetet që do të konkurrojnë në natën e parë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”

Telegrafi - 14.05.2019

Sonte (e martë) mbahet nata e parë gjysmëfinale e “Eurovision 2019”. Plot 17 është numri i shteteve që garojnë, ndërsa Shqipëria pritet të performojë nesër e përfaqësuar nga Jonida Maliqi me këngën ...

Sonte nis 'Eurovisioni', ja shtetet favorite dhe çfarë pritet nga Shqipëria

Zeri - 14.05.2019

Ngjarja më e madhe muzikore “Eurovision Song Contest” nis sonte në Tel Aviv. Në edicionin e 64-të të Eurovisionit, marrin pjesë 41 shtete, ndërsa në mesin e tyre është edhe Shqipëria e cila ...

Madona: Nuk do ndaloj së kënduari për t’iu përshtatur agjendës politike të dikujt

Tetova Sot - 14.05.2019

Ylli i muzikës pop Madona më herët ka njoftuar për vendimin e saj në lidhje me performancën e saj këtë javë në Eurovizion Song Contest në Izrael këtë javë.

Do të performojë Madonna në Eurovision?

Mapo - 14.05.2019

Organizatorët e kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, kanë vendosur në pikëpyetje performancën e Madonnës, pasi kjo e fundit ende nuk ka nënshkruar një kontratë për pjesëmarrjen e saj.

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

Zeri - 15.05.2019

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të ...

Negociatat për paraqitjen e Madonnës në Evrovizion janë në vazhdim

Botasot - 14.05.2019

Pjesëmarrja e Madonnës në Evrovizion është vënë në dyshim, pasi këngëtarja nuk e ka nënshkruar kontratën, njoftuan organizatorët e garës së njohur. "Bashkimi Evropian i Transmetimeve nuk ka ...