TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM kërkon dorëheqje nga Veljanovski, Milloshoski dhe Dimovski

Zhurnal - 12.06.2019

Shkup, 12 qershor – Zhurnal.mk – Nga partia në pushtet LSDM, u kanë bërë thirje deputetëve të VMRO-DPMNE-së Trajko Veljanoskit, Antonio Milloshoskit dhe Ilija Dimovskit që të ndjekin shembullin e ...

LSDM: Veljanovski, Milloshoski dhe Dimovski menjëherë të japin dorëheqje

Telegrafi - 12.06.2019

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media kërkon që deputetët e OBRM-PDUKM-së Trajko Veljanovski, Antonio Milloshoski dhe Ilija Dimovski të japin dorëheqje menjëherë.

LSDM: VMRO-ja e bllokuar në matricën e Nikolla Gruevskit

Medial - 12.06.2019

LSDM ka treguar se po ndryshohet për progresin e vendit për të vazhduar edhe më intensivisht. VMRO-DPMNE tregon se tek ata asgjë nuk ndryshohet, përkundrazi, mbesin të bllokuar në matricën e Nikolla ...

Kuvendi i Maqedonisë së V. miraton dorëheqjen e Nikolla Gruevskit

Evropaelire - 11.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi kërkesën për dorëheqje nga posti i deputetit të Nikolla Gruevskit. Ditë më parë, ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski ofroi dorëheqjen nga ...

Azilanti Nikolla Gruevski nuk është më deputet

Alsat - 11.06.2019

Azilanti Nikolla Gruevski nuk do të jetë më deputet. Kuvendi konstatoi dorëheqjen tij. Në seancën e sotme dorëheqjen nga posti i deputetit e arsyetoi edhe Pavle Bogoevski.

Nikolla Gruevski nuk është më deputet, konstatohet dorëheqja e tij

Zhurnal - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor – Zhurnal.mk – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot i konstatoi dorëheqjet e deputetëve Nikolla Gruevski dhe Pavle Bogoevski, njofton Zhurnal.

Pavle Bogoevski dorëzon dorëheqjen e tij në Kuvend

Zhurnal - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor – Zhurnal.mk – Deputeti Pavle Bogoevski sot deri tek shërbimet e Kuvendit e dorëzoi dorëheqjen e tij, të cilën e paralajmëroi në seancën e Komisionit për çështje të mandatit dhe ...

Micevski: Kërkoni “dilerin” dhe jo taksistin e Bogoevskit

Alsat - 11.06.2019

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski, pas konstatimit të dorëheqjes së Nikolla Gruevskit në Kuvend, tha se organet e drejtësisë duhet të kërkojnë “dilerin” dhe jo shoferin e taksië në skandalin ...

Kamçev, deputet në vend të azilantit Nikolla Gruevski

Zhurnal - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor, zhurnal.mk – KSHZ-ja fton Gjoko Kamçevin, deputet nga rradhët e VMRO-DPMNE-së, në vend të azilantit Gruevski Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot sipas gjitha gjasave pa votim të ...

Kamçev nga VMRO-ja dhe Filipovski nga LDSM-ja, janë deputetët e rinj

Alsat - 11.06.2019

Gjorgji Kamçev nga radhat e VMRO-DPMNE-së dhe Aleksandar Filipovski nga LSDM, do të jenë deputetët e rinj në Kuvend pasi u konstatuan dorëheqjet e Ish-kryeministrit Azilan Nikolla Gruevski dhe Pavle ...

U konstatua dorëheqja, Gruevski prej sot s’është deputet në Kuvendin e RMV-së

Portalb - 11.06.2019

Nikolla Gruevski nuk është më deputet i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, pasi që kryeparlamentari Talat Xhaferi në seancën e 102-të që u mbajt sot e konstatoi dorëheqjen e tij, të dërguar ditë më ...

Gruevski “përplas” pushtetin dhe opozitën

Alsat - 11.06.2019

Mendova se arsyetimi i Bogoevskit do të jetë oër arsyetimin e tij dhe jo për të shëruar frustrimet e tij. Ndërsa theksoj se Kryesia e VMRO-DPMNE-së vendosi për tu votuar marrja e mandatit ndaj ...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut me dy deputetë të rinj

Alsat - 11.06.2019

Gjrgji Kamçev nga VMRO-DPMNE dhe Aleksandar Filipovski nga LSDM-ja do të jenë deputetët e rinj në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, pas konstatimit të dorëheqjes së Nikolla Gruevskit dhe ...

Kuvendi i RMV-së, u konstatua edhe dorëheqja e Pavle Bogoevskit

Portalb - 11.06.2019

Edhe Pavle Bogoevski prej sot nuk është deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, pasi që fill pas Nikolla Gruevskit , edhe atij iu konstatua dorëheqja të cilën e dorëzoi gjatë orëve të ...

Shkup, miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

VOA - 11.06.2019

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky i fundit e kishte njoftuar dorëheqjen para pak ditësh, ...

Kuvendi konstaton dorëheqjen e Nikolla Gruevskit

Alsat - 11.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit. Gruevski dorëheqjen e tij e dorëzoi në Kuvend më 5 qershor . Ndërsa kërkesa për marrjen e mandatit tashmë është e ...

Bogoevski arsyeton dorëheqjen

Alsat - 11.06.2019

Deputeti Pavle Bogoevski pasi që ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare, ka arsyetuar dorëheqjen dhe ka akuzuar opoziten se ende dirigjohet nga ish-kryeministri azilant Nikolla ...

Pavle Bogoevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit

Alsat - 11.06.2019

Deputeti Pavle Bogoevski ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare. Bogoevski dorëheqjen e tij e kishte paralajmëruar me 23 maj gjatë seancës së Komisionit për çështje të mandatit ...

Miratohet heqja e mandateve për Gruevskin dhe Bogoevskin

ABC News - 11.06.2019

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski dhe ish-deputeti Pavle Bogoevski janë zhveshur nga çdo post zyrtar në momentin që parlamenti i vendit vendosi për heqjen e mandatit të ...

Gruevski mbetet vetëm kryetar nderi i VMRO-DPMNE-së

Alsat - 11.06.2019

Sot kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit. Pas kësaj politikani i cili në 14 vitet e fundit ishte në pozicionet më të larta në vend, si ministër për tregti, ...

Voton kundër Gruevskit dhe dorëhiqet nga pozita e deputetit

Gazeta Express - 11.06.2019

Deputeti Pavle Bogoevski sot është dorëhequr zyrtarisht. Bogoevski gjatë fjalimin e tij të fundit në Kuvend si deputet tha se doemos të gjithë duhet të mbajnë përgjegjësi për veprimet personale para ...

Pavle Bogoevski zyrtarizon dorëheqjen e paralajmëruar nga posti i deputetit

Telegrafi - 11.06.2019

Deputeti i LSDM-së Pavle Bogoevski, sot pasdite tek shërbimet e Kuvendit ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga posti i deputetit, të cilën e paralajmëroi ditë më parë.

Kuvendi konstaton dorëheqjen e Gruevskit, ish-kryeministri nuk është më deputet

Telegrafi - 11.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot në kuadër të seancës së 102, ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit. Gruevski është dënuar me dy vjet burg në rastin “Tanku” të ...

Maqedoni e Veriut, pranohet dorëheqja e Gruevskit

BalkanWeb - 11.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka zyrtarizuar sot dorëheqjen e Nikola Gruevskit. Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut dha dorëheqjen e tij në Kuvend më 5 qershor.

Dha dorëheqjen si deputet, kush do e zëvendësojë Gruevskin

BalkanWeb - 11.06.2019

Deputeti nga rradhat e VMRO-DPMNE-së, Gjoko Kamçevi është ftuar nga KZHZ të zëvendësojë ish-kryeministrin në azil Nikolla Gruevski. Dorëheqja e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Gruevski do të ...

Ky është deputeti që do ta zë vendin e Nikolla Gruevskit

Telegrafi - 11.06.2019

Gjoko Kamçev është deputeti që do të ulet në vendin e Nikolla Gruevskit. Ai ka lindur në Vallandovë dhe është politolog i diplomuar, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kuvend, konstatohet marrja e mandatit të Gruevskit: Bogoevski arsyeton dorëheqjen, akuzon VMRO-në se mbron azilantin ...

Flaka - 11.06.2019

Nikolla Gruevski nuk ëhstë më deputet pasi kuvendi konstatoi dorëheqjen tij. Dorëheqje nga posti i deputetit dha zyrtarrisht edhe Pavle Bogoevski, për të mos ndikuar sipas tij në vendimet e organeve ...

Kuvendi konstaton dorëheqjen e Nikolla Gruevskit

Tetova Sot - 11.06.2019

Parlamenti ia konstatoi dorëheqjen ish kryeministrit dhe deputetit Nikolla Gruevski. Pasi Gruevski e kishte dorëzuar dorëheqjen e noterizuar nga Hungaria në Shkup, deputetëve në seancë plenare nuk u ...

LSDM kërkon dorëheqje nga Veljanovski, Milloshoski dhe Dimovski

Tetova Sot - 12.06.2019

Nga partia në pushtet LSDM, u kanë bërë thirje deputetëve të VMRO-DPMNE-së Trajko Veljanoskit, Antonio Milloshoskit dhe Ilija Dimovskit që të ndjekin shembullin e Pavle Bogoevskit dhe të japin ...

LSDM: Veljanovski, Milloshoski dhe Dimovski menjëherë të japin dorëheqje

Botasot - 12.06.2019

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media kërkon që deputetët e OBRM-PDUKM-së Trajko Veljanovski, Antonio Milloshoski dhe Ilija Dimovski të japin dorëheqje menjëherë.

LSDM: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Veljanovski, Milloshoski, Dimovski mos presim por menjëherë të japin dorëheqje

Tetova Sot - 12.06.2019

Dorëheqja e Pavle Bogoevskit nga funksioni deputet prej shkaqeve morale, vetëm për shkak të indikacioneve paraqet akt të lartë moral dhe ndjenjë të fortë të përgjegjësisë personale para qytetarëve.

Maqedoni, Kuvendi miraton dorëheqjen e Gruevskit

RTSH - 12.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi kërkesën për dorëheqje nga posti i deputetit të Nikolla Gruevskit. Ditë më parë, ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski ofroi dorëheqjen nga ...

Nikolla Gruevski nuk është më deputet, konstatohet dorëheqja e tij

Ina - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot i konstatoi dorëheqjet e deputetëve Nikolla Gruevski dhe Pavle Bogoevski, njofton Zhurnal. Para deputetëve, dorëheqjen e tij e arsyetoi vetëm Bogoevski i cili i ...

Micevski: Kërkoni “dilerin” dhe jo taksistin që e voziti Bogoevskin

Zhurnal - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor, zhurnal.mk – Deputeti dhe koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski, pas konstatimit të dorëheqjes së Nikolla Gruevskit në Kuvend, tha se organet e ...

Ja kush do të zëvendësojë azi lantin Nikolla Gruevski!

Ina - 11.06.2019

KSHZ-ja fton Gjoko Kamçevin, deputet nga rradhat e VMRO-DPMNE-së, në vend të azi lantit Gruevski Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot sipas gjitha gjasave pa votim të deputetëve vetëm do të konstatojë ...

Kamçev nga VMRO-ja dhe Filipovski nga LDSM-ja, janë deputetët e rinj

Tetova Sot - 11.06.2019

Gjorgji Kamçev nga radhat e VMRO-DPMNE-së dhe Aleksandar Filipovski nga LSDM, do të jenë deputetët e rinj në Kuvend pasi u konstatuan dorëheqjet e Ish-kryeministrit Azilan Nikolla Gruevski dhe Pavle ...

Gruevski “përplas” pushtetin dhe opozitën

Antpress - 11.06.2019

Mendova se arsyetimi i Bogoevskit do të jetë oër arsyetimin e tij dhe jo për të shëruar frustrimet e tij. Ndërsa theksoj se Kryesia e VMRO-DPMNE-së vendosi për tu votuar marrja e mandatit ndaj ...

Parlamenti maqedonas miraton dorëheqjen e deputetit Gruevski

Koha.net - 11.06.2019

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky i fundit e kishte njoftuar dorëheqjen para pak ditësh, ...

Gruevski nuk do të jetë më deputet në Kuvendin e RMV-së

Gazeta Express - 11.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit. Gruevski dorëheqjen e tij e dorëzoi në Kuvend më 5 qershor . Ndërsa kërkesa për marrjen e mandatit tashmë është e ...

Pavle Bogoevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit

Tetova Sot - 11.06.2019

Deputeti Pavle Bogoevski ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare. Bogoevski dorëheqjen e tij e kishte paralajmëruar me 23 maj gjatë seancës së Komisionit për çështje të mandatit ...

Gruevski mbetet vetëm kryetar nderi i VMRO-DPMNE-së

Antpress - 11.06.2019

Sot kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit. Pas kësaj politikani i cili në 14 vitet e fundit ishte në pozicionet më të larta në vend, si ministër për tregti, ...

Pavle Bogoevski zyrtarizon dorëheqjen e paralajmëruar nga posti i deputetit

Botasot - 11.06.2019

Deputeti i LSDM-së Pavle Bogoevski, sot pasdite tek shërbimet e Kuvendit ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga posti i deputetit, të cilën e paralajmëroi ditë më parë.

Kuvendi konstaton dorëheqjen e Gruevskit, ish-kryeministri nuk është më deputet

Botasot - 11.06.2019

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot në kuadër të seancës së 102, ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit. Gruevski është dënuar me dy vjet burg në rastin “Tanku” të ...

Dha dorëheqjen si deputet, kush do e zëvendësojë ish kryeministrin në azil (Zbardhet emri dhe pozicionet e rëndësishme ...

SOT - 11.06.2019

Deputeti nga rradhat e VMRO-DPMNE-së, Gjoko Kamçevi është ftuar nga KZHZ të zëvendësojë ish-kryeministrin në azil Nikolla Gruevski. Dorëheqja e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Gruevski do të ...

Ky është deputeti që do ta zë vendin e Nikolla Gruevskit

Botasot - 11.06.2019

Gjoko Kamçev është deputeti që do të ulet në vendin e Nikolla Gruevskit. Ai ka lindur në Vallandovë dhe është politolog i diplomuar. Sot në rend dite në komisionin kuvendar është raporti i Komisionit ...

LSDM: Deputetët Veljanovski, Milloshoski e Dimovski të japin dorëheqje

Alsat - 12.06.2019

“Dorëheqja e Pavle Bogoevskit nga funksioni deputet për shkaqe morale, vetëm për shkak të indikacioneve paraqet akt të lartë moral dhe ndjenjë të fortë të përgjegjësisë personale para qytetarëve.

Nikolla Gruevski nuk është më deputet, konstatohet dorëheqja e tij

Albeu.com - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot i konstatoi dorëheqjet e deputet ëve Nikolla Gruevski dhe Pavle Bogoevski , njofton Zhurnal. Para deputet ëve, dorëheqjen e tij e arsyetoi vetëm Bogoevski i cili ...

Seanca për konstatimin e dorëheqjes së Gruevskit

Antpress - 11.06.2019

Seanca kuvendore për konstatimin e dorëheqjen së Nikolla Gruevski anulohet për në ora 12:30. Kryeparlamentari Talat Xhaferi, sot sipas gjitha gjasave pa votim të deputetëve vetëm do të konstatojë ...

Ja dy deputetët që zëvendësojnë GRUEVSKIN dhe BOGOEVSKIN

Medial - 11.06.2019

Gjorgji Kamçev nga radhtë e VMRO-DPMNE-së dhe Aleksandar Filipovski nga LSDM, do të jenë deputetët e rinj në Kuvend pasi u konstatuan dorëheqjet e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe Pavle ...

Parlamenti i Maqedonisë miraton dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit

Albeu.com - 11.06.2019

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky i fundit e kishte njoftuar dorëheqjen para pak ditësh, ...