TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Humbën ndaj Kosovës, shpërthen Popov: Bullgaria s’është jetimore!

BalkanWeb - 12.06.2019

Humbja ndaj Kosovës në kualifikueset e Euro 2020 ka lënë vraga të rënda në Bullgari me kapitenin Ivelin Popov, që nuk ka kursyer asnjë nga skuadra e tij, përfshirë dhe talentin e skuadrës, Kiril ...

Kapiteni i Bullgarisë pas humbjes nga Kosova: Unë po qaj...

Botasot - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, autor i golit të parë të Bullgarisë, është i mërzitur nga humbja prej Kosovës me rezultat 3:2 në kuadër të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian ...

Portieri i Bullgarisë: Niveli i lojtarëve të Kosovës e bëri dallimin

Gazeta Express - 11.06.2019

Portieri i Bullgarisë, Nikolay Mihaylov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se dallimin në këtë ndeshje e bëri niveli i lojtarëve të Kosovës të cilët luajnë për klube të ...

Kosova e pamposhtur/ Festë në Prishtinë për fitoren ndaj Bullgarisë

Top Channel - 11.06.2019

Në pamundësi për ta ndjekur ndeshjen Bullgari- Kosovë direkt nga stadiumi, tifozët e kombëtares kosovare zgjedhin ambientet e hapura. E pavarësisht barazimit nga loja e fundit me Malin e Zi, ...

Mbrojtësi i Bullgarisë: Disfata kundër Kosovës është një shuplakë e rëndë për të gjithë

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Bullgarisë, Strahil Popov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës. Ai ishte shumë i zhgënjyer me paraqitjen e skuadrës, që e pësoi disfatën e dytë në ...

Spektakolare Kosova, dominon dhe arrin fitore në frymën e fundit përballë Bullgarisë (VIDEO)

Albeu.com - 10.06.2019

Kosova e mbylli me një fitore dramatike ndeshjen e tretë në grupin A, me shifrat 2-3, në transfertë ndaj Bullgarisë. Pjesa e parë nisi mjaft mirë për Kosovën, që mori menjëherë kontrollin e lojës, ...

Kapiteni i Bullgarisë 'shpërthen' pas humbjes nga Kosova, i bën 'hor' bashkëlojtarët e tij

Zeri - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov ka reaguar ashpër ndaj bashkëlojtarëve të tij pas humbjes 2:3 nga Bullgaria. Popov i cili shënoi golin e parë për Bullgarinë mbrëmë, beson se futbollistët bullgarë ...

Kosova dhuron spektakël, mposht me përmbysje Bullgarinë

Top Channel - 10.06.2019

Kosova ka marrë një fitore spektakolare në trasfertë ndaj Bullgarisë me rezultatin 2-3. Kosovarët arritën të siguronin fitoren në minutat e fundit. Pjesa e parë nisi mirë për Kombëtaren Kosovare ku ...

Fitore e madhe e Kosovës sa malet e Bullgarisë – VIDEO

Shqipmedia - 11.06.2019

Ka përfunduar ndeshja midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Bullgarisë. Kombëtarja e shtetit tonë fitoi me rezultat 3-2, transmeton Klan Kosova. Ndeshja e kualifikimeve për Kampionatin Europian u ...

Kritikat e ashpra të kapitenit të Bullgarisë pas disfatës ndaj Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, i ka kritikuar ashpër bashkëlojtarët e tij më të rinj në moshë për disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se disa prej tyre nuk janë gati për të ...

Notat e lojtarëve për ndeshjen Bullgari – Kosovë

Gazeta Express - 11.06.2019

Kosova dje e shënoi fitoren e parë në histori në kuadër të kualifikimeve për një turne të madh futbolli, siç është Kampionati Evropian apo ai Botëror.

Super Kosova bënë krenar gjithë shqiptarët

InfoSport - 10.06.2019

Super Kosova mund Bullgarinë, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se bëhet fjalë për një skuadër me zemër të madhe, që nuk ka respekt për asnjë kundërshtarë, pavarësisht emrit që ka përballë, shkruan ...

Kosova e mbyll në barazim pjesën e parë përballë Bullgarisë (VIDEO)

LajmiFundit - 10.06.2019

Kosova e ka mbyllur në barazim 1-1 pjesën e parë përballë Bullgarisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. “Dardanët” u dorëzuan 2 minuta nga fundi, Ivelin Popov ishte ai i cili i ...

Kapiteni bullgar kritikon ashpër bashkëlojtarët pas humbjes ndaj Kosovës

Telegrafi - 11.06.2019

Bullgaria ka pësuar humbje para shikuesve të vetë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. Kapiteni i ekipit bullgar, Ivelin Popov ishte mjaft kritik ndaj shokët pas humbjes ...

Bullgaria kalon në epërsi në fillim të pjesës së dytë, Dimitrov shënon me kokë

Telegrafi - 10.06.2019

Kosova e ka pësuar edhe golin e dytë në përballje me Bullgarinë, ku rezultati aktual është 2-1. Pjesa e dytë nisi mirë për ne, por sërish nuk po arrijmë të shënojë, ku Rashica tentoi bukur, por pa ...

Bullgaria përmbys rezultatin, kalon në epërsi ndaj Kosovës

Botasot - 10.06.2019

Kosova ka pësuar edhe golin e dytë nga Bullgaria. Vetëm 10 minuta në pjesën e dytë ju deshën skuadrës së Bullgarisë për të realizuar golin e dytë ndaj Kosovës.

Portieri i Bullgarisë: Niveli i lojtarëve të Kosovës e bëri dallimin

Zhurnal - 11.06.2019

Portieri i Bullgarisë, Nikolay Mihaylov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se dallimin në këtë ndeshje e bëri niveli i lojtarëve të Kosovës të cilët luajnë për klube të ...

KOSOVA SPEKTAKOLARE, fitore në frymën e fundit në Bullgari /Video

BalkanWeb - 10.06.2019

Kosova e mbylli me një fitore dramatike ndeshjen e tretë në grupin A, me shifrat 2-3, në transfertë ndaj Bullgarisë. Pjesa e parë nisi mjaft mirë për Kosovën, që mori menjëherë kontrollin e lojës, ...

Kapiteni i bullgarëve nuk përmbahet pas disfatës me Kosovën

Albeu.com - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov , i ka kritikuar ashpër bashkëlojtarët e tij më të rinj në moshë për disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se disa prej tyre nuk janë gati për të ...

Mbrojtësi i Bullgarisë: Disfata kundër Kosovës është një shuplakë e rëndë për të gjithë

Zhurnal - 11.06.2019

brojtësi i krahut të djathtë të Bullgarisë, Strahil Popov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës. Ai ishte shumë i zhgënjyer me paraqitjen e skuadrës, që e pësoi disfatën e dytë në ...

Golashënuesi i Bullgarisë: Futbollistët e Kosovës ishin më të përgatitur

Gazeta Express - 11.06.2019

Qendërmbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Christian Dimitrov, beson se ai dhe skuadra e tij e humbën ndeshjen kundër Kosovës pasi që “Dardanët” kishin qenë më të përgatitur fizikisht për atë ...

Golashënuesi i Bullgarisë: Futbollistët e Kosovës ishin më të përgatitur

Zhurnal - 11.06.2019

Qendërmbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Christian Dimitrov, beson se ai dhe skuadra e tij e humbën ndeshjen kundër Kosovës pasi që “Dardanët” kishin qenë më të përgatitur fizikisht për atë ...

Portieri i Bullgarisë: Niveli i lojtarëve të Kosovës e bëri dallimin

Tetova Sot - 11.06.2019

Portieri i Bullgarisë, Nikolay Mihaylov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se dallimin në këtë ndeshje e bëri niveli i lojtarëve të Kosovës të cilët luajnë për klube të ...

Golashënuesi i Bullgarisë: Futbollistët e Kosovës ishin më të përgatitur

Tetova Sot - 11.06.2019

Qendërmbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Christian Dimitrov, beson se ai dhe skuadra e tij e humbën ndeshjen kundër Kosovës pasi që “Dardanët” kishin qenë më të përgatitur fizikisht për atë ...