TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çoviq: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën

Zhurnal - 14.11.2017

Çoviq: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

Telegrafi - 14.11.2017

Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus.

Politikani nga Bosnja: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën

Telegrafi - 14.11.2017

Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq, ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me ...

Presidenti Vuçiç: Deklarata e Izetbegoviçit për Kosovën ka pasoja

BalkanWeb - 14.11.2017

BEOGRAD – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, thotë se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviç, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të ...

Serbia i shpall “luftë” Bosnjes, për shkak të deklaratës së Izetbegoviqit për Kosovën

Lajm - 14.11.2017

Një luftë e vërtetë diplomatike ka filluar mes Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës pas deklaratës së anëtarit të kryesisë boshnjake, Bakir Izebegoviq, se Bosnja do të pranonte pavarësinë e Kosovës, por ...

Çoviq: Kemi qëndrim të qartë ndaj Kosovës

Albeu.com - 14.11.2017

Udhëheqësi kroat në presidencën e Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq, ka thënë sot se BiH do ndërmarr politika në atë mënyrë që të mos rrezikojë marrëdhëniet me vendet fqinje dhe në të njëjtën ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Ina - 14.11.2017

Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik përsëriti se Bosnjanuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, sepse Republika Serbe kurrë nuk do të pajtohet me këtë .

Izetbegoviq i nënshtrohet kërcënimit të Vuçiqit, e tërheqë “njohjen” për Kosovën

Lajmi.net - 14.11.2017

Pas reagimeve të shumta ndaj intervistës së anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Baki Izetbegoviq për Deutsche Welle, ka ardhur edhe njoftimi nga kabineti i Izetbegoviqit, ku ...

“Izetbegoviq e shfaqi atë që ndjen për Kosovën”

Lajmi.net - 14.11.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit të Serbisë, Nikola Selakoviq ka reaguar ndaj deklaratës së Bakir Izetbegoviqit i cili tha se Bosnja dhe Hercegovina duhet të njoh Kosovën dhe se ai shpreson që ...

Hoxhaj: Reagimet e Serbisë ndërhyrje e drejtpërdrejtë në çështjet e brendshme të Bosnjës

Lajmi.net - 14.11.2017

Zëvendës kryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i presidencës së Bosnje Hercegovinës, Bakir Izetbegovic bëri disa ...

Pacolli: Njohja e Kosovës nga Bosnja do të kontribuonte në stabilitetin rajonal

Koha.net - 14.11.2017

Anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq ka thënë se BeH do të njohë njëanshëm pavarësinë e shpallur të Kosovës, një punë që kaherë është dashur ta bëjë, raportojnë ...

Pas presioneve reagon Izetbegoviq: Nuk kam thënë se do ta njohim Kosovën

Albeu.com - 14.11.2017

Deklarata e anëtarit boshnjak i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq se vendi i tij duhet ta njohë Republikën e Kosovës s’po del të jetë krejtësisht i vërtetë.

Serbët nuk dorëzohen, bëhet thirrje për bojkot në Bosnjë

Albeu.com - 14.11.2017

Anëtari serb në Qeverinë e Bosnjës dhe Hercegovinës , Milorad Dodik ka ftuar gjithë përfaqësuesit serbë në institucionet e BiH që të ndalin punën dhe t’i lënë këto institucione të cilat po kërcënojnë ...

Pas presioneve reagon Izetbegoviq: Nuk kam thënë se do ta njohim Kosovën

Gazeta Express - 14.11.2017

Deklarata e anëtarit boshnjak i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq se vendi i tij duhet ta njohë Republikën e Kosovës s’po del të jetë krejtësisht i ...

Mihajloviq: Bosnja nuk mund ta njohë pavarësinë e Kosovës pa pëlqimin e serbëve

Telegrafi - 14.11.2017

Deklarata e Bakir Izetbegoviq se shpreson se Bosnja do ta njohë pavarësinë e Kosovës duket se ka të bëjë me marrëdhëniet e reja midis Beogradit dhe Ankarasë dhe ndjenjën e tij të rrezikut për mënyrën ...

Gjuriq: Jam i shokuar me idenë e Izetbegoviqit

Gazeta Express - 14.11.2017

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq thotë se deklarata e anëtarit të Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq mbi njohjen e pavarësisë së Kosovës është ...

Vuçiq kërcënon hapur Bosnjën pas paralajmërimit të Izetbegoviqit për njohjen e Kosovës

Lajmi.net - 14.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar ashpër pas paralajmërimit të Bakir Izetbegoviqit se Bosnja dhe Hercegovina do ta njoh shtetin e pavarur të Kosovës.

Boshnjakët e Kosovës përshëndesin deklaratën e Izetbegoviqit për njohjen e shtetit tonë

Lajmi.net - 14.11.2017

Ministri për Zhvillim Rajonal në Qeverinë e Republikës së Kosovës njëherit edhe kryetar i Partisë Demokratike Boshnjake, Rasim Demiri e ka përshëndetur gatishmërinë e anëtarit boshnjak të kryesisë së ...

Izetbegoviq dhe Dodik me pikëpamje të ndryshme për ardhmërinë e BeH-së

Idividi - 14.11.2017

Beograd, 13 nëntor 2017 (MIA) - Anëtari i Presidencës së Bosnje e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq dhe presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik në intervista të ndara dhanë dy qëndrime të ...

Drecun poshtëron politikanin boshnjak

Albeu.com - 14.11.2017

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun ka thënë se deklarata e anëtarit të presidencës së Bosnjës , Bakir Izetbegoviq se ai shpreson se ky vend së shpejti do ta njoh Kosovën, ...

Deklarta e Izetbegoviçit për njohjën e Kosovës, e tronditë Serbinë (VIDEO)

Lajm - 14.11.2017

Anëtari i Presidencës së BiH, Bakir Izetbegoviç tha se Bosnja dhe Hercegovina do të njohë pavarësinë e Kosovës, e cila, siç thotë ai, duhet të ishte bërë deri më tani, ka shkaktuar reagime të mëdha ...

Serbët i tronditë deklarata e Izetbegoviqit se Bosnja do ta njohë Kosovën

Lajmi.net - 14.11.2017

Deklarata e anëtarit të kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq se njohja për Kosovënmund të ndodhë së shpejti ka shkaktuar tronditje në opinionin serb.

Reagon Bosnja: Kurrë nuk e njohim shtetin e Kosovës

Albeu.com - 14.11.2017

Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës . Ky reagim erdhi pas deklaratës së anëtarit të kryesisë ...

Njohja e Kosovës, temë debati brenda presidencës boshnjake

Respublica - 14.11.2017

Kosova është kthyer në një temë debati brenda presidencës boshnjake. Anëtari boshnjak I saj, Bakir Izetbegoviç, i tha agjencisë gjermane “Deutsche Welle” se njohja e Kosovës duhet të kishte ndodhur ...

Bosnja paralajmëron njohjen e Kosovës, Serbia në panik

BalkanWeb - 14.11.2017

BOSNJE- “Pres që Presidenti i Serbisë, për shkak të njoftimit nga Bakir Izetbegoviç se Bosnja dhe Hercegovina do ta njohë pavarësinë e Kosovës, të thërrasë Këshillin e Sigurisë Kombëtare në 48 orët e ...

Dodik: Serbët vendosin nëse Bosnja do ta njohë Kosovën

Gazeta Express - 14.11.2017

Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë pavarësinë e ...

Dodik: Serbët vendosin nëse Bosnja do ta njohë Kosovën

Lajmi.net - 13.11.2017

Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Ky reagim erdhi pas deklaratës së anëtarit të kryesisë ...

Bosnja nuk do ta njohë Kosovën?

Albeu.com - 14.11.2017

Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik , deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus.

Politikani nga Bosnja: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën

Almakos - 14.11.2017

Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq, ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me ...

Vuçiq: Deklarata e Izetbegoviqit për Kosovën ka pasoja

Evropaelire - 14.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren ...

Hoxhaj: Reagimet e Serbisë ndërhyrje e drejtpërdrejtë në çështjet e brendshme të Bosnjës

Telegrafi - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i presidencës së Bosnje Hercegovinës, Bakir Izetbegovic bëri disa ...

Pacolli: Njoha e Bosnjës dhe Hercegovinës do të ishte një hap natyral

Lajmi.net - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratën Bosnjës dhe Hercegovinës për njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Mihajloviq: Bosnja nuk mund ta njohë pavarësinë e Kosovës pa pëlqimin e serbëve

Almakos - 14.11.2017

Deklarata e Bakir Izetbegoviq se shpreson se Bosnja do ta njohë pavarësinë e Kosovës duket se ka të bëjë me marrëdhëniet e reja midis Beogradit dhe Ankarasë dhe ndjenjën e tij të rrezikut për mënyrën ...

Vuçiq kërcënon Izetbegoviqin pasi tha se Bosnja do ta njoh Kosovën: Përgjigja serbe vjen pas disa ditësh

Ina - 14.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar ashpër pas paralajmërimit të Bakir Izetbegoviqit se Bosnja dhe Hercegovina do ta njoh shtetin e pavarur të Kosovës.

Boshnjakët e Kosovës mbështesin deklaratën e Izetbegoviqit

Albeu.com - 14.11.2017

Ministri për Zhvillim Rajonal në Qeverinë e Republikës së Kosovës njëherit edhe kryetar i Partisë Demokratike Boshnjake, Rasim Demiri e ka përshëndetur gatishmërinë e anëtarit boshnjak të kryesisë së ...

Deklarata e Izetbegoviqit se Bosnja mund ta njoh Kosovën, Serbia mbledh urgjentisht Këshillin e Sigurisë

Lajmi.net - 13.11.2017

Deklarata e anëtarit të kryesisë së Bsonjës, Bakir Izetbegoviq se Bosnja dhe Hercegovina mund ta njohë Kosovën, ka nxitur reagime të ashpra në Serbi. Ministri i brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq po ...

Izetbegoviq paralajmëron njohjen e Kosovës nga Bosnja, serbët kategorikë kundër

Koha.net - 13.11.2017

Anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq ka thënë se BeH do të njohë njëanshëm pavarësinë e shpallur të Kosovës, një punë që kaherë është dashur ta bëjë, raportojnë ...

Politikani boshnjak kërkon njohjen e Kosovës

Albeu.com - 13.11.2017

Zyrtari në presidencën e Bosnjës, Bakir Izetbegoviq i cili është i pakënaqur me pozitën e Sanxhakut, ka thënë se Bosnja dhe Herecegovina do të njohë pavarësinë e shpallur të Kosovës , transmeton ...

Izetbegoviq: Jam për njohjen e pavarësisë së Kosovës, serbët po pengojnë

Telegrafi - 13.11.2017

Anëtari i Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegovic, ka thënë se sa i përket atij personalisht Kosova është dashur të njihet, por kjo po bllokohet nga kolegët e tij në Kryesi.

Izetbegoviq: Jam për njohjen e pavarësisë së Kosovës, serbët po pengojnë

Gazeta Express - 13.11.2017

Anëtari i Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës Bakir Izetbegovic ka thënë se sa i përket atij personalisht Kosova është dashur të njihet, por kjo po bllokohet nga kolegët e tij në Kryesi.

Dodik: Serbët vendosin nëse Bosnja do ta njohë Kosovën

Albeu.com - 13.11.2017

Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës . Ky reagim i tij vjen pas deklaratës së anëtarit të ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

Almakos - 14.11.2017

Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus.

Vuçiq: Deklarata e Izetbegoviqit për Kosovën ka pasoja

Koha.net - 14.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren ...

Hoxhaj: Reagimet e Serbisë ndërhyrje e drejtpërdrejtë në çështjet e brendshme të Bosnjës

Almakos - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i presidencës së Bosnje Hercegovinës, Bakir Izetbegovic bëri disa ...

Pacolli mirëpret deklaratën e Izetbegoviç për njohjen e Kosovës nga Bosnja dhe Hercegovina

Telegrafi - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri dhe njëherit ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka përshëndetur deklaratën e Bakir Izetbegoviç, i cili ka kërkuar njohjen e Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran nga ...

Vuçiq kërcënon hapur Bosnjën pas paralajmërimit të Izetbegoviqit për njohjen e Kosovës

Portalb - 14.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar ashpër pas paralajmërimit të Bakir Izetbegoviqit se Bosnja dhe Hercegovina do ta njohë shtetin e pavarur të Kosovës.

Izetbegoviq paralajmëron: Do njohim Kosovën, serbët kategorikisht kundër

Java News - 13.11.2017

Anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq ka thënë se BeH do të njohë njëanshëm pavarësinë e shpallur të Kosovës, një punë që kaherë është dashur ta bëjë, raportojnë ...

Izetbegoviq: Jam për njohjen e pavarësisë së Kosovës, serbët po pengojnë

Almakos - 13.11.2017

Anëtari i Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegovic, ka thënë se sa i përket atij personalisht Kosova është dashur të njihet, por kjo po bllokohet nga kolegët e tij në Kryesi.

Zyrtari boshnjak: Serbët vendosin nëse Bosnja do të njohë Kosovën

BalkanWeb - 13.11.2017

Presidenti i Republikës ‘Srpska’ në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Ky reagim erdhi pas deklaratës së anëtarit të kryesisë ...

Vuçiq: Deklarata e Izetbegoviqit për Kosovën ka pasoja

Portalb - 14.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren ...