TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti – E premte, 12 Korrik 2019

ABC News - 12.07.2019

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbetet Rajoni i Detit Mesdhe dhe Evropa Veriore. Ndërsa moti i vranët dhe rrebeshe shiu mbizotërojnë në Evropën Qendrore dhe atë Lindore.

Keni planifikuar pushime në fundjavë? Shihni më parë si do jetë moti

Mapo - 12.07.2019

Gjatë ditës së sotme (e premte) moti do të jetë i kthjellët, por fundjava nuk është premtuese për ata që kanë planifikuar ta kalojnë buzë detit. Të shtunën dhe të dielën paradite do të ketë shira.

Prishni planët për fundjavë, moti i keq nuk ka ndërmend të ikë

Albeu.com - 11.07.2019

Për të gjithë ata kanë që kanë bërë plane për në fundjavë, duhet t'i anulojnë. Sipas meterologes së MeteoAlb, Adiola Bani moti i kthjellët me vranësira do të na shoqërojë deri në mesin e javësh së ...

Moti, e enjte 11 korrik 2019!

Medial - 11.07.2019

Qarkullimi i masave ajrore me origjinë kontinentale ka bërë që moti në Shqipëri gjatë këtyre ditëve të jetë i paqëndrueshëm. Po kështu edhe temperaturat kanë pësuar ulje të ndjeshme, sidomos ato ...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni sa gradë do zbresin temperaturat

SOT - 11.07.2019

Sipas MeteoAlb: Paraditja PARAQITET me alternime kthjellimesh dhe vranësira, ku më të shpeshta vranësirat do të jenë në zonat malore. Mesdita dhe pasdija do të VIJOJNE në të njëjtat kushte ...

E enjte, vazhdon rënia e temperaturave

Albeu.com - 11.07.2019

11 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Shirat ju shkatërruan planet për pushime?! Ja kur kthehen ditët e nxehta në Shqipëri

Gazeta Express - 11.07.2019

Moti i keq ka shkaktuar dëme në të gjithë vendin. Në Vlorë, një roje bregdetare u plagos pasi i ra në kokë tubi i një çadre e cila ishte dëmtuar nga erërat e forta.

Moti – E enjte, 11 Korrik 2019

ABC News - 11.07.2019

Moti i kthjellët mbizotëron Evropën Veriore dhe Rajonin e Mesdheut. Ndërsa alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira paraqiten Ishujt Britanikë, pjesërisht Qendra ...

Moti të enjten, vazhdon rënia e temperaturave

LajmiFundit - 11.07.2019

11 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Shirat ju shkatërruan planet për pushime?! Ja kur kthehen ditët e nxehta në Shqipëri

Zeri - 11.07.2019

Në orët e para të mëngjesit një pemë është shkulur në Kakavijë ka sjellë edhe bllokimin e qarkullimit drejt Greqisë. Moti i keq ka sjellë ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra të Korçës.

Plane për fundjavë në plazh, mësoni si do të jetë moti

Albeu.com - 12.07.2019

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore.

Mos u nisni për pushime në Shqipëri pa u informuar për motin

Lajmi.net - 11.07.2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Edhe në Shqipëri erëra, këto janë temperaturat për sot

Koha.net - 12.07.2019

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga Veriperëndimi të cilat do të japin impakt në Shqipëri.