TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjashtë burime të shijshme të fibrave

Portalb - 12.01.2019

Fibrat dietike janë të mrekullueshme për shëndetin, pasiqë ndihmojnë në mirëmbajtjen e ngopjes dhe parandalimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit dhe obezitetit, transmeton Panacea.al.

Super ushqimi që 90% e njerëzve nuk e konsumojnë mjaftushëm

Kosova Live - 11.01.2019

Nëse ju ofroj një super ushqim që do t’ju bëjë të jetoni më gjatë, a do të interesoheshit? Natyrisht, kjo zvogëlon shanset për sulme të zemrës dhe në tru, si dhe për sëmundje të përjetshme si diabeti ...

Ja ushqimi që të zgjat jetën, por 90 përqind nuk e konsumojnë mjaftueshëm

Mapo - 11.01.2019

“Nëse të ofroj një superushqim, që të bën të jetosh më gjatë, a je i interesuar?” Kështu pyet gazetari i BBC, James Gallagher, që thotë se bëhet fjalë për një ushqim që redukton në mënyrë natyrale ...

Ushqimi me fibra. Konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet

Top Channel - 11.01.2019

Është super ushqimi që mund të zgjasë jetën, por që jo të gjithë e konsumojnë sa duhet. Ai redukton në mënyrë të natyrshme shanset e një ataku kardiak dhe hemorragjive cerebrale si dhe ato të ...

A doni t’i parandaloni sëmundjet më vdekjeprurëse? Hani fibra

Kosova Live - 11.01.2019

Nëse dëshironi të hani diçka për të pasur shëndet më të mirë, hani fibra. Kjo është këshilla që japin ekspertët e ushqyeshmërisë dhe udhëzimet e fundit dietale.

Ushqimi me fibra. Konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet

Botasot - 11.01.2019

Është super ushqimi që mund të zgjasë jetën, por që jo të gjithë e konsumojnë sa duhet. Ai redukton në mënyrë të natyrshme shanset e një ataku kardiak dhe hemorragjive cerebrale si dhe ato të ...