TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Salihu: VV vazhdimisht e kundërshton Ahmetin, s’ka si të vazhdohet tutje

Lajmi.net - 08.11.2018

Deputeti nga PSD-ja, Sali Salihu, po e sheh si të arsyeshëm vendimin për largimin nga puna të dy drejtorëve të VV-së në Komunën e Prishtinës, Arben Vitija dhe Nora Kelmendi.

Luftë deklaratash mes VV-së e Ahmetit pas vendimit të këtij të fundit për shkarkimin e drejtorëve

Koha.net - 08.11.2018

Qyqarllëk e mungesë respekti e kanë quajtur tashmë ish-drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, faktin se Shpend Ahmeti dha lajmin për shkarkimin e tyre nga një studio televizive.

“Pionët” e BDI-së që tentojnë të degradojnë Hazbi Likën, një ditë do të dalin në shesh!

Ina - 08.11.2018

Shkruan: Bexhet Musliu Komandat “Qela” i ish-Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), aktualisht zëvëndës kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Hazbi Lika, është figura politike e partisë që doli nga ...

Ahmeti: Pallati i Rinisë do t’iu shërbejë sportistëve dhe rinisë së Prishtinës

Koha.net - 08.11.2018

Kryetari Shpend Ahmeti bashkë me nënkryetarët Selim Pacolli dhe Muhedin Nushi, Drejtorin Genc Bashota dhe aksionarët e Pallatit të Rinisë, vizituan sot këtë pallat për t’i takuar punëtorët dhe ...

Ali Ahmeti: Nuk heqim dorë nga presidenti konsensual

Flaka - 08.11.2018

Kreu i integristëve, Ali Ahmeti, duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Klan Maqedoni, vlerësoi se Marrëveshja e Prespës është një hap shumë i rëndësishëm për vendin dhe procesi i filluar në ...

Ahmeti tregon pse shkarkoi drejtorët e VV-së, mohon koalicionin me PDK-në

Koha.net - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk ...

Drejtorët e VV-së konfirmojnë largimin nga Komuna e Prishtinës, akuzojnë Shpend Ahmetin

Lajmi.net - 08.11.2018

Mosparalajmërimin për shkarkim, Vitia e cilësoi si ikje e kryetarit Ahmeti nga ballafaqimi. Dy ish-drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Arben Vitia, Nora Kelmendi dhe drejtori i ...

Shpend Ahmeti premton investime milionëshe te “Pallati i Rinisë”, në anën tjetër janë mbi 100 punëtorë ende pa paga!

Medial - 08.11.2018

Në Pallatin e Rinisë në Prishtinë do të ketë investime milionëshe në drejtim të rimëkëmbjes së tij. Këto premtime i bëri kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti gjatë vizitës që i bëri këtij Pallati e që ...

Drejtorët e shkarkuar të VV-së e quajnë Ahmetin qyqar

Koha.net - 08.11.2018

Qyqar e kanë quajtur Shpend Ahmetin drejtorët e shkarkuar të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, raporton ...

Drejtorët e shkarkuar të VV-së e quajnë qyqarllëk vendimin e Shpend Ahmetit ndaj tyre

Telegrafi - 08.11.2018

Drejtorët e shkarkuar të Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, përmes një konference për media kanë folur rreth vendimit ndaj tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti.

Ahmeti thotë se nuk ka pasur dhe s’do të ketë diskutime për koalicion me PDK-në

Lajmi.net - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i ...

Të shkarkuarit e Vetëvendosjes: Veprimi i Ahmetit i paguximshëm dhe qyqar

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar mbrëmë nga pozita drejtorin e Shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin, drejtoreshën e Kadrastrit, të dy këta anëtarë të lëvizjes Vetëvendosje, ...

Ahmeti shkarkoi tre drejtorët e VV-Së në Prishtinë, ky është reagimi i tyre

Zeri - 08.11.2018

Arben Vitia koordinatori i lëvizjes Vetëvendosje për Prishtinë, ka pohuar që lëvizja Vetëvendosje nuk ka qenë në dijeni për shkarkimin e drejtorëve të kësaj partie ne Komunë, nga kryetari Shpend ...

Drejtorët e shkarkuar të VV-së: Ahmeti na shkarkoi në emision televiziv

Gazeta Express - 08.11.2018

Kryetari i Komunës së Prishtinës, mbrëmjen e së mërkurës, përmes një emisioni televiziv ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e Kadastrës, Nora Kelmendin dhe atë të Shëndetësisë, Arben Vitia, të cilët ...

Ahmeti premton rimëkëmbjen e Pallatit të Rinisë

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot ka vizituar Pallatin e Rinisë, e para kjo pas kalimit në pronë komunale. Ahmeti tha se deri në fund të vitit do të ketë një ide më të qartë për rimëkëmbje, ...

Shpend Ahmeti i shkarkoi drejtorët e VV'së, mohon koalicionin me PDK'në

Gazeta Express - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i ...

Pacolli i reagon Ahmetit për shkarkimet e drejtorëve të VV-së: E ke treguar etjen tënde për pushtet

Lajmi.net - 08.11.2018

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka reaguar pas shkarkimit të dy drejtorëve të këtij subjekti nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Përmes një postimi në Facebook, Pacolli është shprehur ...

Azemi: Ahmeti ka disa muaj që bashkëpunon me PDK-në

Botasot - 07.11.2018

Asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, Egzon Azemi, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar pas shkarkimit të tre drejtorëve të VV-së, nga Shpend Ahmeti.

Ahmeti nuk ka dëgjuar për rikonstruimin eventual të Qeverisë

Alsat - 07.11.2018

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka theksuar se ka dëgjuar nga mediat për rikonstruimin e kabinetit qeveritar. Sipas tij, nuk ka asgjë deri tani lidhur me këtë temë, mirëpo gjithçka është çështje që ...

Loshi: Shmangja e debatit publik nga Kurti me Ahmetin do të ishte një minus i madh për Vetëvendosjen

Botasot - 07.11.2018

Ish-mjeku i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Liri Loshi ka reaguar pas deklaratës së kreut të PSD-së, Shpend Ahmetit i cili e ka fituar në debat liderin e VV-së Shpend Ahmetin.

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes

Lajmi.net - 07.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga Drejtoria e Kadastrit, të dy anëtarë të lëvizjes Vetëvendosje.

Ahmeti: S’ka asgjë lidhur me ndërrimin e ministrave

Ina - 07.11.2018

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka theksuar për Klan Maqedoni se ka dëgjuar nga mediat për ndërrimin e disa ministrave nga kabineti qeveritar. Sipas tij, nuk ka asgjë deri tani lidhur me këtë temë, mirëpo ...

Ahmeti e shpall vendimin për shkarkimin e dy drejtorëve të VV'së, Rugova e krahason me serbët

Gazeta Express - 07.11.2018

Pas paralajmërimeve që bëri, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sonte ka bërë të ditur se ka marrë vendimin për shkarkimin definitiv të dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes në Komunën e ...

Yll Rugova akuzon Shpend Ahmetin se po bën lojë me shkarkimet selektive

Botasot - 07.11.2018

Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova ka akuzuar të partin e Prishtinës, Shpend Ahmeti se po përdor taktikën e serbëve, që dikur përdornin me “shqiptarët e ndershëm”.

Ahmeti ironizon: Kurti i pagabueshëm, tjerët edhe të vdekshëm

Koha.net - 07.11.2018

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, dikur bashkëpunëtor i afërt i Albin Kurtit, kryetar i Vetëvendosjes, ka ironizuar duke thënë se “në Vetëvendosje, një person është i pagabueshëm dhe të tjerët janë ...

Rugova për shkarkimet nga Ahmeti: Po përdor taktika të serbëve, qeverisja ka tendenca të zgjerohet me PDK-në

Zeri - 07.11.2018

Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova, ka reaguar pas vendimit të Shpend Ahmetit për t’i shkarkuar dy drejtorë nga radhët e VV-së. Rugova ka thënë se me këtë, Shpend Ahmeti po ...

Haxhiu: Qytetarët e Prishtinës nuk e durojnë tradhtinë e Shpend Ahmetit

Botasot - 07.11.2018

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se Shpend Ahmeti nuk do të fitonte si kandidat i PSD-së. Po ashtu, ajo në një postimi në Facebool ka shkruar se ai flet për shkarkimin e ...

Shpend Ahmeti i kërkon debat Albin Kurtit

Zeri - 07.11.2018

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por ...

Ahmeti: Kushtetuta është vet Marrëveshja e Ohrit

Medial - 07.11.2018

I ftuar në emisionin ”Debat Klan” në “TVKlan Maqedoni”, Lideri I BDI-së, Ali Ahmeti ka folur për çështjet aktuale në vend. Ahmeti më tej ka thënë se vet Kushtetuta është Marrëveshja e Ohrit, dhe se ...

Ali Ahmeti: Nuk heqim dorë nga presidenti konsensual

Tetova Sot - 08.11.2018

Kreu i integristëve, Ali Ahmeti, duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Klan Maqedoni, vlerësoi se Marrëveshja e Prespës është një hap shumë i rëndësishëm për vendin dhe procesi i filluar në ...

Ahmeti arsyeton shkarkimin e drejtorëve të VV-së, mohon koalicion me PDK-në

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk ...

Ahmeti thotë se nuk ka pasur dhe s’do të ketë diskutime për koalicion me PDK-në

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i ...

Ahmeti premton rimëkëmbjen e Pallatit të Rinisë

Koha.net - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot ka vizituar Pallatin e Rinisë, e para kjo pas kalimit në pronë komunale. Ahmeti tha se deri në fund të vitit do të ketë një ide më të qartë për rimëkëmbje, ...

Pacolli i reagon Ahmetit për shkarkimet e drejtorëve të VV-së: E ke treguar etjen tënde për pushtet

Ina - 08.11.2018

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka reaguar pas shkarkimit të dy drejtorëve të këtij subjekti nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Përmes një postimi në Facebook, Pacolli është shprehur ...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV-së

Zhurnal - 07.11.2018

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV-së Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV-së Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do ...

Ahmeti vendos t’i shkarkojë dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes

Koha.net - 07.11.2018

20:33 I pari i Prishtinës ka përjashtuar çdo mundësi për koalicion të mundshëm mes PSD-së dhe PDK-së në Komunën e Prishtinës. Madje, Shpend Ahmeti ka thënë se të gjitha këto, siç i ka quajtur ai, ...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV’së

Gazeta Express - 07.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në ...

Ali Ahmeti sonte live në Klan Maqedoni

Tetova Sot - 07.11.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sonte, e merkurë 7 nëntor 2018, me fillim në ora 20:30 është mysafir në emisionin Debat të Televizionit KLAN Maqedoni. Z.

Sonte në Rubikon i ftuar Shpend Ahmeti

Koha.net - 07.11.2018

Sonte në Rubikon do të jetë i ftuar kryetari i Komunës së Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti. Çka po ndodh në komunën e Prishtinës? Kush po qeverisë me të? Çka do të ndodhë me drejtorët e ...

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes

Botasot - 07.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga Drejtoria e Kadastrit, të dy anëtarë të lëvizjes Vetëvendosje.

Rugova i reagon Ahmetit, thotë se po përdor taktikat serbe me “shqiptarët e ndershëm”

Koha.net - 07.11.2018

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Rubikon të KTV-së sonte tha se do t’i shkarkojë dy nga 3 drejtorët e ish-partisë së tij, Vetëvendosjes.

Shpend Ahmeti i kërkon debat publik Albin Kurtit

Medial - 07.11.2018

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por ...

Ahmeti arsyeton shkarkimin e drejtorëve të VV-së, mohon koalicion me PDK-në

Telegrafi - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk ...

Ahmeti premton rimëkëmbjen e Pallatit të Rinisë

Telegrafi - 08.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot ka vizituar Pallatin e Rinisë, e para kjo pas kalimit në pronë komunale. Ahmeti tha se deri në fund të vitit do të ketë një ide më të qartë për rimëkëmbje, ...

Pacolli i reagon Ahmetit për shkarkimet e drejtorëve të VV-së: E ke treguar etjen tënde për pushtet

Botasot - 08.11.2018

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka reaguar pas shkarkimit të dy drejtorëve të këtij subjekti nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Përmes një postimi në Facebook, Pacolli është shprehur ...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV-së

Zeri - 07.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet. Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft Vetëvendosjen, duke theksuar se ...

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes në Prishtinë, reagon Yll Rugova

Telegrafi - 07.11.2018

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar dy drejtorë të Vetëvendosjes në këtë komunë. Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë, Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin ...

Ali Ahmeti sonte live në Klan Maqedoni

Flaka - 07.11.2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sonte, e merkurë 7 nëntor 2018, me fillim në ora 20:30 është mysafir në emisionin Debat të Televizionit KLAN Maqedoni.

Rugova akuzon Shpend Ahmetin për shkarkime selektive të drejtorëve të Vetëvendosjes

Lajmi.net - 08.11.2018

Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova, ka reaguar pas shkarkimeve të fundit të drejtorëve të Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook është ...

Shpend Ahmeti premton rimëkëmbjen e Pallatit të Rinisë

Lajmi.net - 08.11.2018

Shpend Ahmeti tha se do të ketë disa faza, ku në fillim do të fokusohet në ato emergjente, që sipas tij janë pagesat e punëtoreve dhe borxhet e pallatit.