TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rruga e pa fund e Kosovës për hyrje në BE dhe NATO

Zhurnal - 14.11.2017

Rruga e pa fund e Kosovës për hyrje në BE dhe NATO Edmond Ekrem Krasniqi Lajm i lidhur Ta shkatërrosh tjetrin, apo të fitosh vet. Kjo është çështja! Një “festë” e mallkuar moniste e tetovarëve Media ...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

Zhurnal - 14.11.2017

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n Prishtinë, 14 nëntor - Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n. ndërsa, deri në vitin 2020 synohet që Kosova të bëhet anëtare ...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

Evropaelire - 14.11.2017

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani ...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë

Lajmi.net - 14.11.2017

Kryekuvendari, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet sot në Prishtinë, ka folur ...

Haradinaj, NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

Lajmi.net - 14.11.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj.

Serbia “flirton” me NATO-n

Koha.net - 14.11.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë një takim të mërkurën me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në selinë e aleancës në Bruksel.

Haradinaj: Synojmë që deri më 2020 të anëtarësohemi në NATO

Koha.net - 14.11.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, po mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor.

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

Telegrafi - 14.11.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllim anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për ...

Ildem: NATO i jep rëndësi dialogut Kosovë-Serbi

Koha.net - 14.11.2017

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për ...

Kryeministri beson se Kosova deri në vitin 2020 do të jetë anëtare e NATO-s

Gazeta Express - 14.11.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj në ditë e dytë të konferencës, “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, tha se Kosova parashikon të anëtarësohet në ...

Pacolli: Në Kosovë flamujt e NATO-s, duam që në NATO të valojë flamuri i Kosovës

Kosova Live - 14.11.2017

Zëvendëskryeministrit dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka marr pjesë në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, konferencë ...

Haradinaj: E meritojmë të anëtarësohemi sa më shpejt në NATO

Kosova Live - 14.11.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila ...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

Gazeta Express - 14.11.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj.

Mbahet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor-Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”

Telegrafi - 14.11.2017

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë për të dytën ditë me radhë mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani ...

Rruga e pafund e Kosovës për hyrje në BE dhe NATO

Telegrafi - 14.11.2017

Sa më shumë që Serbia ecën në negociatat për hyrje në BE, e sa më shpejt Prishtina do të aplikojë për anëtarësim, aq më shpejt Kosovës do t’i shtohen gjasat për të marrë përgjigjen e madhe e të ...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

Lajmi.net - 14.11.2017

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani ...

Veseli: Kosova do ta themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n

Telegrafi - 14.11.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po ...

Haradinaj tregon vitin kur Kosova do të anëtarësohet në NATO

Albeu.com - 14.11.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj.

Serbia “flirton” me NATO-n

Mapo - 14.11.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të zhvillojë një takim të mërkurën me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në selinë e aleancës në Bruksel.

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

Almakos - 14.11.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllin anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për ...

Ildem: NATO i jep rëndësi të madhe dialogut Kosovë-Serbi

Telegrafi - 14.11.2017

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike, Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Tacan Ildem këto deklarata i bëri gjatë konferencës ndërkombëtare ...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

Telegrafi - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë” ka thënë ndër tjerash se ...

Mbahet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor-Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”

Almakos - 14.11.2017

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë për të dytën ditë me radhë mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani ...

Thaçi: Viti i ardhshëm, përcaktues për perspektivën euroatlantike

Lajmi.net - 13.11.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’.

Thaçi ankohet prapë për trajtimin e Kosovës: Shteti më pro-evropian e më pro-NATO, më i izoluari

Gazeta Express - 13.11.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të ...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

Zhurnal - 13.11.2017

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor” Prishtinë, 13 nëntor - Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime ...

Vuçiq - përfaqësuesit të NATO-s: Serbia mbetet ushtarakisht neutrale

Evropaelire - 13.11.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka thënë përfaqësuesit të NATO-s, Cesare Marinelli, se Serbia është ushtarakisht neutrale dhe se nuk do të bëhet anëtare e asnjë aleance ushtarake.

Sot nis konferenca rajonale “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

Koha.net - 13.11.2017

Pas pak minutash, Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani ...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO

Shqipmedia - 14.11.2017

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani ...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë në partneritet me NATO-n

Koha.net - 14.11.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po ...

Serbia “flirton” me NATO-n

Ina - 14.11.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë një takim të mërkurën me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në selinë e aleancës në Bruksel.

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

BalkanWeb - 14.11.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllin anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për ...

Ildem: NATO i jep rëndësi të madhe dialogut Kosovë-Serbi

Almakos - 14.11.2017

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike, Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Tacan Ildem këto deklarata i bëri gjatë konferencës ndërkombëtare ...

Pacolli: Pas lirisë, Kosova ka sfidë anëtarësimin në NATO

Koha.net - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, iu adresua sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale ...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian dhe NATO-s, por ende mbetet shteti më i izoluar

Telegrafi - 13.11.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’.

Vuçiç mesazh përfaqësuesit të NATO-s: Serbia mbetet ushtarakisht neutrale

BalkanWeb - 13.11.2017

BEOGRAD- Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i ka thënë përfaqësuesit të NATO-s, Cesare Marinelli, se Serbia është ushtarakisht neutrale dhe se nuk do të bëhet anëtare e asnjë aleance ushtarake.

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë në partneritet me NATO-n

Kosova Live - 14.11.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po ...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

Almakos - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë” ka thënë ndër tjerash se ...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian dhe NATO-s, por ende mbetet shteti më i izoluar

Almakos - 13.11.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’.

Veseli: Kosova do ta themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n

Almakos - 14.11.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po ...

Pacolli: Pas lirisë, Kosova ka sfidë anëtarësimin në NATO

Lajmi.net - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, iu adresua sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale ...

Viti i ardhshëm, përcaktues për perspektivën euroatlantike, thotë Thaçi

Kosova Live - 13.11.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’.

Kreu i Kuvendit të Kosovës: Do themelojmë ushtrinë në partneritet me NATO-n

BalkanWeb - 14.11.2017

KOSOVE- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e ...

Thaçi: Besoj se në vitin 2018 do të nënshkruhet marrëveshje historike me Serbinë

Idividi - 14.11.2017

Prishtinë, 14 nëntor 2017 (MIA) - Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë është organizuar konferenca ...

Veseli: Do të themelojmë ushtrinë në partneritet me NATO-n

Portalb - 14.11.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po ...

Thaçi: Besoj se në vitin 2018 do të nënshkruhet marrëveshje historike me Serbinë

Alb Portali - 14.11.2017

Loading... Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë është organizuar konferenca rajonale e sigurisë ...