TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kapen dy gomone në Vlorë, njëra kishte ardhur nga Greqia për peshkim

Ora news - 17.02.2017

Policia Kufitare, bllokon dhe sekuestron 2 mjete lundruese. Blutë kanë proçeduar në gjendje të lirë babë e bir, shtetas grekë, të cilët u kapen në flagrancë duke lundruar me njërin nga mjetet, me ...

Bllokohet gomonia me peshkatarë grekë në Vlorë, kaluan ujërat territoriale

Botasot - 17.02.2017

Policia kufitare e Vlorës ka ndaluar këtë sot një gomone që ndodhej rreth 1 milje larg nga brigjet e qytetit, në ujërat tona territoriale. Ndërhyrja e policisë u realizua rreth orës 14:25, pas ...

U kapën duke peshkuar në ujërat shqiptare, ndalohen babai grek me të birin (FOTO)

BalkanWeb - 17.02.2017

VLORË – Ditën e sotme policia kufitare ka ndaluar dy shtetas grekë që po peshkonin në ujërat shqiptare. “Tek vendi i quajtur “Ishulli i Francezit” rreth 0.8 milje në ujërat tona u konstatua një mjet ...

Vlorë/ Policia bllokon mjetin lundrues të ardhur nga Greqia, po peshkonte pa leje në ujrat tona

SOT - 17.02.2017

Policia ka bllokuar 2 mjete lundruese në Vlorë. Blutë kanë proçeduar në gjendje të lirë babë e bir, shtetas grekë, të cilët u kapen në flagrancë duke lundruar me njërin nga mjetet, me qëllim peshkimi ...

Kapen "mat" dy grekë me gomone në brigjet shqiptare, ja çfarë po bënin

Albeu.com - 17.02.2017

Policia kufitare ka kapur në flagrancë dy mjete lundrues që kishin për qëllim të peshkonin në ujërat shqiptare. Pas sekuestrimit të mjeteve policia ka proceduar në gjendje të lirë dy shtetasit grekë.